Espanyol – Valencia 2:2 (kon.) | Celta Vigo – Real Betis 1:0 (kon.) | Girona – Real Sociedad 3:5 (kon.)
Real Madrid – Osasuna 1:1 (kon.)
Real Madrid
1:1 (1:0)
CA Osasuna
Neděle 02.10.2022, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 7. kolo

Real Madrid se dostal do vedení v závěru prvního poločasu, kdy centr Viníciuse Júniora nikým neatakován skončil až v síti hostující branky. Po změně stran se krásnou hlavičkou prosadil Kike García a Osasuně se dařilo držet Real bez jakékoliv větší šance až do 79. minuty, kdy byl po faulu na Karima Benzemu vyloučen David García, navíc byla nařízena penalta, z níž sám faulovaný hráč trefil břevno.

Právě Benzema se o dvě minuty později také trefil, ovšem z těsného ofsajdu a v závěru zápasu si i přes velký tlak už Real žádnou výraznou šanci nevypracoval. (23:01:32)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:6. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:13.

Osasuna se ubránila té poslední standardní situaci a stává se prvním týmem v této sezóně, který obral Real Madrid o body v jakémkoliv soutěžním zápase!

Hostující fanoušci slaví tento bod jako vítězství, podobně jsou na tom hráči na hřišti. A není divu, neboť Osasuna na hřišti obrovského favorita v poločase prohrávala, po vyrovnání čelila i penaltě Benzemy, navíc dohrávala zápas v deseti, dokázala ale ubojovat nesmírně cennou remízu.

90+5

90+5
    Camavinga byl faulován Lucasem Torrem při průniku útočnou polovinou, to už bude téměř s jistotou poslední standardní situace pro Real.

90+5
    Po centru Viníciuse Júniorem zasáhl před Militaem brankář Sergio Herrera.

90+5
    Už se rozeběhla poslední minuta avizovaného nastavení.

90+4
    Na Rodrygův centr si naskakovali Benzema s Díazem, od Benzemy se míč odrazil mimo branku.

90+2
    Real už je natlačen na třiceti metrech od hostující branky, Valverdeho centr našel před brankou Mariana Díaze, ten ale hlavičkoval zhruba půl metru nad břevno.

90+1
    Centr Viníciuse Júniora sice našel nabíhajícího Asensia, ten to ale příliš nečekal a míč trefil jen zády výrazně mimo branku.

90+1
    Rozhodčí Cuadra Fernández oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90
    A pozor, šanci měla Osasuna! Moi Gómez napřáhl z voleje k výborné ráně, která mířila těsně za vzdálenější tyč domácí branky!

89
    Trocha oddychu pro Osasunu, Aimar Oroz ve středu hřiště vybojoval nedovolený zákrok Camavingy.

88
    K nákopu Viníciuse Júniora do pokutového území se nedostali Militao s Díazem a míč skončil za vzdálenější tyčí hostující branky.

87
    Vinícius Júnior napřáhl k povedené střele ze střední vzdálenosti, Sergio Herrera ale výborně zasáhl u své levé tyče.

86
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Mariano Díaz.

85
    Alabův rohový kop mířil ke vzdálenější tyči, kde ale nebyl vůbec žádný z jeho spoluhráčů, to byla výrazná nedomluva v řadách Realu.

84
    Camavingova tečovaná střela mířila vedle branky, následovat bude už devátý rohový kop Realu.