Lazio – Spezia 4:0 (kon.) | Lecce – Cremonese 1:1 (kon.) | Sampdoria – Monza 0:3 (kon.)
Sassuolo – Salernitana 5:0 (kon.) | Atalanta BC – Fiorentina 1:0 (kon.) | Juventus – Bologna 3:0 (kon.)
US Lecce
1:1 (1:1)
US Cremonese
Neděle 02.10.2022, 15:00 • Stadio Via del Mare (Lecce) • Italská Serie A • 8. kolo

Souboj nováčků nabídl penaltový poločas. V 19. minutě otevřel skóre z pokutového kopu Daniel Ciofani, chvíli před pauzou pak stejným způsobem srovnal Gabriel Strefezza. Celkově byla první půle vyrovnaná a podle toho taky dopadla. Po přestávce už na tom byli lépe hosté, kteří měli dvacet minut před koncem dvě slepené šance. Dessers ale zblízka Falconeho nepropálil a rána Castagnettiho minula levou tyč. Žádné další příležitosti už nebyly, takže zápas skončil 1:1. (17:02:01)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:7.
    Rohy: 1:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:15.
    Penaltový zápas nováčků nepoznal vítěze

90+5

90+4
    Poslední možnost Lecce strhnout zápas ve svůj prospěch. Centrovaný míč šel na zadní tyč, kde si vyskočil Federico Baschirotto. V tlačenici byl příliš rozhozený na to, aby se dokázal lépe zorientovat a nakonec zakončil jen do volného prostoru. Je konec.

90+3
    Faulovali také hosté, a to u postranní čáry. Jak si fotbalisté Lecce se standardkou poradí?

90+2
    Lameck Banda byl vidět hlavně v první půli. Teď na sebe upozornil vražením do Sernicoly.

90
    Zápas se chýlí ke konci a zdá se, že souboj nováčků skončí remízou. Jestli to tak vážně bude, to se dozvíme už za 4 minuty.

89
    Assan Ceesay si před hranicí vápna navedl míč na pravačku a zkusil štěstí. Obranný val Cremonese nepropálil.

87
    Kristijan Bistrović to v žádném případě neměl na střelu, takže musel centrovat, anebo přihrát. Nakonec si vybral první možnost, jenomže s tou hosté počítali.

86
    Valentin Gendrey a Luka Ločošvili v souboji tělo na tělo. Domácí hráč upadl, sudí to vyhodnotil jako faul a pískl pro Lecce standardku.

85
    Cristian Buonaiuto z Cremonese převzal přihrávku na pravé straně vápna a kolem padajícího beka vypálil do boční sítě.

84
    Střídání v týmu US Lecce:
    ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Federico Di Francesco.

83
    Střídání v týmu US Cremonese:
    ze hřiště odchází Luca Zanimacchia, přichází Cristian Buonaiuto.

81
    Centr z něj se stáčel do branky a do výskoku musel jít Marin Pongračić. Defenziva Lecce teď funguje na výbornou.

80
    Felix Afena-Gyan ve vápně ukličkoval obránce a kolem něj vystřelil na přední tyč. Tam stál Federico Baschirotto, jenž odvrátil na roh.

78
    Žlutá karta pro tým US Lecce (Giuseppe Pezzella).

Pezzella atakoval Zanimacchiu ostrým skluzem.

76
    Fotbalisté Lecce před pár minutami přečkali dvě těžké zkoušky a díky tomu hrají s Cremonese stále 1:1.