TPS – Wolfsburg 1:4 (kon.) | Mnichov – Tappara 3:4 (2:3 po s.n.) | Lublaň – Zug 1:3 (kon.)
Eisbären – Mountfield HK cz 3:7 (kon.) | HC Slovan – Rapperswil 4:6 (kon.) | Salzburg – Fribourg 0:1 (kon.)
po s.n. (2:3)
EHC Red Bull Mnichov
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Tappara Tampere
Středa 05.10.2022, 18:00 • Olympia-Eisstadion, Mnichov, Německo • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer, všechny formy života, a vítejte u dalšího utkání Ligy mistrů! Dnes se společně podíváme na střet ve skupině C, kdy EHC Red Bull Mnichov vyzve finskou Tapparu! Vítěz bude lídrem této skupiny, takže by mohlo jít o velmi atraktivní zápas!

Němečtí hokejisté jsou o bod před Tapparou a neprohráli ani jeden zápas. Nejprve si poradili 4:1 jak bratislavským Slovanem, tak se švýcarskými Lakers. Odveta s tímto týmem došla až do prodloužení, kde ale byl lepším celkem Red Bull a vyhrál 5:4. Pět branek dokázal nasázet i v druhém zápase se Slovanem, ten se ale trefil jen jednou.

Tappara

Tappara taktéž má tři výhry, na rozdíl od soupeře ale v prodloužení padla. To ale předbíháme. První zápas měli Finové v Bratislavě, kde vyhráli 5:2. Následovala cesta do Švýcarska a výhra 3:1. V domácích odvetách nejprve znovu porazili Slovan, tentokrát dokonce s čistým kontem 2:0, Lakers už ale dotáhli zápas do prodloužení a získali ho poměrem 3:2. Jednu branku si v utkání zapsal i Roman Červenka.

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (Birken) – Abeltshauser, Blum, Szuber, Boyle, Daubner, Dedmond, McKiernan – Tiffels, Street, Eder – Hager, Kastner – Ehliz, DeSousa, Ortega – Oswald, Lutz, Smith, Schütz
    Trenér: Don Jackson

Tappara: Heikkinen (Kohonen) – Vittasmäki, Matushkin, Jürgens, Seppälä, Tuulola, Thomas, Ahlroth – Savinainen, Lehterä, Merelä – Puhakka, Virta, Ojamäki – Henriksson, Tanus, Kuusela – Luoto, Kelleher, Moilanen, Granath
    Trenér: Jussi Tapola

Rozhodčí: Linde, Hoppe – Hofer, Römer.

Týmy právě nastupují na led.

Probíhají hymny CHL a obou zemí.

Hymny dozněly, můžeme jít na poslední přípravy.

00:01

00:20
    Tappara se drží na puku, je ale okamžitě pod tlakem.

00:40
    A zatím hraje převážně u své branky.

01:43
    Mnichov stále nedostal Finy od puku. Ale ani do střelecké šance.

02:40
    Konečně můžou týmy vydechnout, puk se dostal mimo led.

02:59
    První zákrok pro Niederbergera. Seppälä schoval střelu za clonícího hráče, obránce Red Bullu ho ale v poslední chvíli dokázal odtlačit a gólmanovi se otevřel výhled.

04:05
    Střela Red Bullu od modré neprošla k Heikkinenovi.

04:23
    Na druhé straně byli útočníci Tappary o puk obráni.

04:57
    Justin Schütz se dostal do dobré šance, když Mnichov postupně přesunul hru od tyčky k tyčce. Heikkinen se ale roztáhl a zachytil střelu lapačkou.

06:47
    Zatím se hraje prakticky bez přerušení a velmi takticky.

08:09
    Převážně je to Tappara, kdo útočí. Chybí to mu ale střelba.

09:41
    Eder střílel z mezikruží, Heikkinen opět bez problémů zasahuje.

10:30
    Dvě velké střely pro Mnichov. První ale k brance neprošla a druhou opět polapil gólman.

11:46
    Tappara se konečně dostala ke střele, byla ale špatná a Niderberger s ní neměl problém.

12:13
    Na druhé straně se puk odrazil do rohu.

12:32
    Icing Tappary.

13:56
    Střelu Puhakky od modré zachytil hokejkou jeden z domácích hráčů.

14:50
    Tappara právě vstřelila branku!

Teď už ale máme branku! Po střele Savinaineho jeden z domácích hráčů ve snaze odpálit puk křižně přihrál přes Lehteru JONIMU TUULOLOVI, který tak mohl zakončit do prázdné brány! Asistence: Joni Lehterä
    14:50 Joni TUULOLA - 0:1

16:26
    Niederberger musel odolat návalu na hranici brankoviště, zvládl to na jedničku.

17:22
    Dobrá střela domácích od modré, Heikkinen ale měl čistý výhled.

18:12
    Mnichov právě vstřelil branku!

Máme srovnáno! ANDREAS EDER dostal přihrávku mezi kruhy a vymetl Heikkinenovi pavučinku v levém růžku. Asistence: Daryl Boyle.
    18:12 Andreas EDER - 1:1

18:54
    Niederberger se teď pořádně vyšvihl! Vypadalo to, že Tappara bude skórovat do odkryté brány, Němec se ale roztáhl a puk zachytil.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:29
    Tappara hledá cestu k poslednímu útoku.

19:40
    Niederberger si s bekhendovým nahozením poradil bez potíží.

20:00

První dějství tak končí nerozhodně s gólem na obou stranách. Nejprve se trefila Tappara po chybě domácího obránce, domácí ale minutu a tři čtvrtě před sirénou srovnala přesnou ranou do šibenice.

20:01

20:20
    Buly opět vyhrála Tappara, nejde ji ale přechod přes útočnou modrou.

21:19
    Moilanen zkoušel vystřelit bekhendem přes obránce. To úspěch nemělo.

21:58
    Po kontaktu u střídaček končí puk mimo hřiště.

22:33
    Heikkinen si připisuje další zákrok betonem. Na případnou dorážku už nikdo z Red bullu nečekal.

23:02
    Dva zákroky i od Niederbergera.

23:19
    Mnichovský gólman je pod tlakem, vše ale zvládá bez problémů.

24:41
    Střela od modré hráči Tappary nevyšla, šla hodně vedle.

25:53
    Hosté drží domácí celek víceméně pod konstantním zámkem.

26:12
    Mathias Niederberger ale všechny střelecké pokusy zvládá s ledovým klidem a přesností.

27:02
    Neskutečná rána a ještě lepší zákrok Heikkinena! Chris DeSousa po křižném passu vypálil z kleku, finský gólman se ale dokázal přesunout a zakleknout do dráhy puku.

28:27
    Red Bull mohl jít do přečíslení tři na dva, hráč s pukem ale zůstal sám, jelikož jeho kolegové odjeli střídat.

29:01
    Schützovi se střela vůbec nepovedla a utíkající kotouč přikryl Heikkinen.

29:25
    Tappara se nechala zamknout ve třetině. Obránci se hlavně v bezprostřední blízkosti brány bojí napadat.

30:09
    Tappara také mohla jít do přečíslení, pro změnu ale neměla rychlost.

31:48
    Opět se to honí nahoru dolů bez větší šance. Tento zápas zřejmě bude o jedné brance.

32:09

Tak že by přišla už tak rychle? JULIAN LUTZ zakončil u pravé tyčky do odkryté části brány kombinaci ťukecem poté, co Benu Thomasovi praskla při zakládání akce hůl, čehož využil Schütz přihrávkou na Smitha. Asistence: Ben Smith a Justin Schütz.
    32:09 Julian LUTZ - 2:1

33:54
    Patriku Virtovi se zrovna dvakrát nepodařilo přejít s pukem útočnou modrou, v rohu si ho ale vybojoval a byla z toho nebezpečná akce z hranice brankoviště.

34:53
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov:
    Julian Lutz – 2 min., vysoká hůl.

35:40
    Tappara posílá na Red Bull jednu dělovku za druhou, puky se ale jen odrážejí.

36:35
    Red Bullu se daří vyhazovat.

36:53

37:05
    Střelu Jürgense zablokoval jeho spoluhráč Virta, kterého i pěkně zabolela, jelikož šla do břicha.

37:15
    Mnichov se ovšem dostal do dobrého přečíslení dva na jednoho, branka to ale i díky skvělému roztažení Heikkinena není!

39:01

39:20
    Býci dávají Finům zabrat. Tappara se horko těžko do něčeho dostává.

40:00

V prostřední části tak domácí převzali otěže utkání po smůle Tappary. Zatím je to ale vyrovnané a nic není ztraceno.

40:01

40:16

Tak to bylo rychlé! Heikkinen rozehrával za brankou, jenomže při návratu o ni zakopl, čehož využil BEN STREET, ke kterému se mezitím dostal puk z rohu. Asistence: Frederik Tiffels.
    40:16 Ben STREET - 3:1

41:52
    Kuusela zkusil vystřelit přes obránce, pouze ho ale trefil.

42:17
    Schütz zkoušel překonat Heikkinena objetím brány. Puk se ale odrazil do ochranné sítě a navíc branka vyskočila z ukotvení.

43:09
    Střelu Matushkina spolkl Niederberger lapačkou.

43:26

Tappara snižuje! Tlak z posledních sekund dokázal přetavit v branku PATRIK VIRTA, který vypadá to že tečoval střelu Jürgense. Asistence: Casimir Jürgens a Petteri Puhakka.
    43:26 Patrik VIRTA - 3:2

44:25
    Dobrá kombinace a střela Tappary. Niederberger byl ale připraven.

46:38
    Tappara by chtěla vyrovnat, vůbec se ji ale nedaří založit dobrý útok.

47:37

Nakonec se jim to ale kuriózním gólem daří! Je to dokonce vlastní gól Mathiase Niederberga, který se v brankovišti špatně přesouval s křižným passem Tanuse. Střela JEREHO HENRIKSSONA ho nejprve trefila do betonu, ve snaze puk zalehnout ale gólman kopl kotouč směrem k brankové čáře a ještě si ho doklepl vyrážečkou. Asistence: Kristian Tanus.
    47:37 Jere HENRIKSSON - 3:3

49:13
    Tappara je při chuti.

49:28
    Heikkinen teď ale vyděsil vlastní spoluhráče, když se u své tyčky velmi ledabyle pustil do souboje o puk s jedním z Němců.

49:50
    Tvrdou ránu z kruhu Heikkinen vyrazil.

50:20
    Změti těl před brankou se snažil využít jeden z domácích, střela ale šla vedle branky.

50:38
    Vyloučení v týmu Tappara:
    Maksim Matushkin – 2 min., držení.

50:38
    Buly se bude opakovat, Virtovi se to ale vůbec nelíbí.

50:44
    Buly sice prohrál, pak ale najel do hráče s pukem a vytlačil hru do středního pásma.

51:03
    A Tiffelsovi se nepovedl návrat, ofsajd pro Býky.

51:24
    Red Bull se tentokrát z útočné třetiny vyhnal sám špatným passem.

52:22
    Virta dělá Mnichovu problémy.

52:38
    A spálil tím dost času. Tappara je opět v pěti.

53:30
    Schütz nebyl úspěšný se střelou.

54:05
    Střelu od modré Niederberger vyrazil betonem do rohu.

55:18
    Icing pro Mnichov.

55:40
    Matushkin od modré vyslal skákavou střelu, která se před brankou odrazila od německé hole.

56:20
    Tanus zadovkou z otočky hledal někoho před Niederbergerem. Nikdo v bílo oranžovém tam ale nebyl.

57:20
    Týmy se střídají v iniciativě bez větších akcí.

57:49
    Dobrá střela Red Bullu od modré vylekala Heikkinena, nakonec ale hrozbou příliš nebyla.

58:33
    Tak tohle je nemilé – Tappara bude třetinu dohrávat ve čtyřech! Za podrážení si jde sednout Philip Granath.

58:35
    Tappaře se okamžitě podařilo vyhodit a přesunout hru k brance soupeře.

59:01

59:15
    Moilinen dokonce může zdržovat vyvezením puku do německé třetiny.

59:41
    Puhakka sebral Němcům kotouč.

59:57
    Frustrovaný Red Bull jen odpálil puk na Heikkinena, který ho zachytil. Tenhle zápas půjde do prodloužení!

60:00

60:01

60:01
    Buly vyhráli hosté, puk ale má Red Bull.

60:33
    Přesilovka Mnichovu je u konce. Do přerušení se hraje 4 na 4.

61:04
    Bojuje se za brankou Heikkinena.

61:17
    Nevypadá to, že by se ani jednomu týmu chtělo přerušit hru, aby se ubrali hráči. Velmi chytré.

62:02
    Tappara jen tak kroužila u modré.

62:16
    Nyní se už počty hráčů sníží, branka na finské straně opět vyskočila.

62:46
    Z prodloužení zatím mají více Němci.

63:20
    Pěkná střela Edera šla vedle zadní tyče branky.

63:40
    Red Bull opět sužují špatné přihrávky. Musí začínat ze svého rohu.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

64:10
    Ortegova střela se odrazila až za modrou čáru.

64:36
    Savinainen trefil jen vnější síť u bližší tyče.

64:55
    Ještě poslední dělovka Red Bullu, která těsně přeletěla bránu.

64:59
    Siréna označující konec prodloužení už zazněla, očividně se ale ještě bude celá poslední situace zkoumat na videu!

Tak nakonec nic vážného. Jdeme na nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Začínat bude Mnichov.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Street kroužil, kroužil, ale nakonec trefil jen beton.

1. série
    0:1
    Puhakka si sjel mezi kruhy a nad vyrážečkou poslal puk do branky.

2. série
    0:1
    Hager našel jen lapačku.

2. série
    0:1
    Lehterä zkoušel kličku na forhend, ale Niederberger se roztáhl.

3. série
    1:1
    Edar jednoduchou střelou nad lapačku srovnává.

3. série
    1:2
    Niederbergovi střela Tanuse propadla mezi nohami.

4. série
    2:2
    A Lutz se také prosazuje střelou nad beton.

4. série
    2:2
    Vittasmäki si neporadil s betonem.

5. série
    2:2
    Tiffels pro změnu nezamířil mezi tři tyče.

5. série
    2:3
    NIKO OJAMÄKI ukončuje nájezdy střelou na zadní tyč!
    Niko OJAMAKI

V samostatných nájezdech zvítězil tým Tappara.
    Autorem vítězné branky je NIKO OJAMÄKI.

Tappaře se dnes moc nedařilo, nakonec ale za stavu 1:3 dokázala srovnat stav utkání, dostat zápas do nájezdů a tam nakonec být šťastnějším celkem. Dnes ale tím lepším byli rozhodně mnichovští. Hezký večer! (20:22:04)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 19. Eder (Boyle), 33. Lutz (Smith, Schütz), 41. Street (Tiffels) – 15. Tuulola (Lehterä), 44. Virta (Jürgens, Puhakka), 48. Henriksson (Tanus), rozh. náj. Ojamäki