Hvězda Praha – Plzeň 3:7 (kon.) | Kladno – Sparta 7:2 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Slavia 1:3 (kon.) | Pardubice – Jihlava 7:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Zlín 2:3 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Poruba – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Litvínov – K. Vary 2:9 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – Liberec 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.10.2022, 15:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z RT TORAX ARENY se loučím s přáním pohodového zbytku dne.

U zápasů Extraligy dorostu opět na počtenou za 14, resp. 12, dnů. (17:40:39)

Třetí třetina byla plná nervozity. Ani jeden tým se neohříval v útočné třetině dlouho. Až na výjimku, kdy Oceláři dostali luxusní, více jak minutu a půl, čas hry pěti proti třem. Dopadli ovšem stejně, jako RT TORAX. Neproměnili ji a to stříleli o sto šest. V této šanci mohli třinečtí otočit stav. Protože v šesté minutě vyrovnával Michal Rybnikár, když Třinečtí projeli do pásma jako nůž po másle. Výhru v základní hrací době se nepodařilo získat nikomu. Přestože byly šance na obou stranách. Jako třeba další nastřelená tyč Radima Mrtky nebo pokus Jevtěchova či Koidy.

Utkání tak dopělo do prodloužení, které rozhodl v končící první minutě Rodion Koida drzým a důrazným průnikem brankoviště, kdy si střelu i dorazil za ležícího Skácela.

Před dlouhou pauzou získal RT TORAX velmi cennou výhru a Třinec cenný bod. Protože každý je v této skupině "C", tedy Východ, důležitý. Střed tabulky je bodově velmi našlapaný a do konce základní části je ještě několik duelů.

60:58
    Poruba právě vstřelila branku!
    Nové síly na ledě a svižný obrat hry před Skácele, kdy po souboji v levém rohu si do brankoviště najel RODION KOIDA a svou střelu si dorazil proti ležícímu Davidu Skácelovi.

60:30
    Třinečtí poté také zahrozili útokem, jenže do střelecké pozice nebyli vpuštěni.

60:06
    V první chvíli měli kotouč po buly Třinečtí. Hansel však byl drzí a puk získal pro svůj tým a s kapitánem Petrem Sobolem šli do útoku podpořeni Ondřejem Jeřábkem.

60:01

Po krátké přestávce (2,5 minuty) pokračujeme.

60:00

59:55
    Třinečtí výpad zastavují ve své třetině.

59:38
    Vyčkávaná za porubskou brankou na vhodnou chvíli nahrát najíždějícímu útočníkovi.

59:25
    Střela třineckého obránce míjí levou Sobolovu tyč.

58:30
    Rozehrání Poruby nekončí střelou. Nahrávku zachytil Holub.

57:40
    Dělovka Rybnikára končí mimo tyče.

57:11
    Rodion Koida rozjel akci od vlastní brány. Před modrou si nahodil s Jevtěchovem a zakončil. I Skácel je pozorný. Rychle rozehrál a do útoku jede červená lavina.

56:21
    Lehké prohození Sikory přes bránícího hráče do brankoviště, kde jel Urbánek a tečí chtěl nachytat Samuela Sobola v nedbalkách. to mu ale domácí gólman nedopřál.

55:57
    Oceláři nemohou pokračovat v útočném výpadu. zatavují se ofsajdem.

54:50
    Přechod středního pásma je více a více problematický pro oba týmy.

54:10
    Napadání rozehrávky v hloubi útočné třetiny jde Porubě výborně.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 31. Pavlíček (Hansel, P. Sobol), 34. Koida (Bodnar, Indrst), 61. Koida – 17. Zielinski (Švančara, Sikora), 46. Rybnikár (Mikula, Solowski)

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Turoň) – Jeřábek, Pavlíček, Bodnar, S. Stasiuk, F. Veselý, Bortoli, Gebauer – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, M. Veselý – T. Vehovský
    Trenér: David Moravec

HC Oceláři Třinec: Skácel (Milota) – Mrtka, Byrtus, Čmiel, Dravecký, Solowski, Zielinski, Holub – Urbánek, Švančara, Rybnikár, Weiss, Blaha, Hebar, Sajdok, Barna, Sikora, Mikula
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: L. Janda – Přecechtěl, Frais