Pittsburgh – Buffalo 7:1 (kon.) | Detroit – Toronto 4:2 (kon.) | Calgary – Winnipeg 3:5 (kon.)
Edmonton – Seattle 5:3 (kon.) | Vancouver – Arizona 4:0 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:0 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
6:3 (3:0, 1:3, 2:0)
Anaheim Ducks
Sobota 08.10.2022, 22:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Krásný sobotní večer, vážení hokejoví fanoušci! Vítám Vás u přípravného zápasu NHL mezi domácími LA Kings a Anaheim Ducks. Přeji příjemnou podívanou!

Vzájemná utkání

Oba kádry se v této předsezonní přípravě již potkaly, a to rovnou dvakrát.

První utkání sehrály 3. října a v Crypto.com Areně se tehdy radovali domácí Králové. Vyrovnaný duel tehdy rozhodla hned první třetina, která dopadla 2:1 pro LA. Následné dvě dvacetiminutovky už byly bezbrankové a velice vyrovnané.

Neméně vyrovnaný zápas pak oba týmy svedly o dva dny později a znovu to byli domácí, kdo se radoval z těsné výhry. Kačeři z Anaheimu si totiž výhru vybojovali přesilovkovou trefou Franka Vatrana ze 41. minuty a zvítězili tak 5:4.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty, Durzi, Edler, Roy, Walker – Anderson-Dolan, Anderson, Arvidsson (A), Byfield, Danault (A), Fiala, Grundström, Lafallo, Kaliyev, Kempe, Kopitar (C), Lizotte, Moore, Vilardi
    Trenér: Todd McLellan

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Beaulieu, Drysdale, Fowler (A), Klinberg, Kulikov, Shattenkirk – Comtois, Grant, Henrique, Jones, Lundeström, McTavish, Regenda, Silfverberg (A), Strome, Terry, Vatrano, Zegras
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Kozari, Syvret – Gibbons, Gawryletz.

00:01

00:28
    Zápas byl rozehrán a Gibson ihned pomáhá svému týmu s rozehrávkou. Ducks ale zastavil ofsajd.

00:45
    Kings v prvním uceleném útočném výpadu zastavuje stejný důvod, jako před chvíli jejich soupeře.

00:51
    Kings si ihned po začátku zápasu zahrají první přesilovou hru. Provinil se Max Comtois, který svého soupeře v rozjetém útoku hákoval.

01:20
    Na stadionu v LA zvoní tyč! Gibson teď měl štěstí.

02:05
    Neskutečný zákrok Johna Gibsona drží nerozhodné skóre! Brankář Ducks už byl překonán, neuvěřitelně se ale zvládl přesunout a ve skoku lapačkou vyrazil střelu do prázdné branky.

02:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Po prudké střele Gibsonovi spadla maska a s následnou dorážkou GABRIELA VILARDIHO už nemohl nic udělat. Domácí se v probíhající třetí minutě dostávají do vedení. Asistence: Sean Durzi, Arthur Kaliyev.
    02:32 VILARDI - 1:0

Anaheim se zatím nedostal ke střele, zatímco jeho soupeř už vede.

03:45
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Vilardi – 2 min., držení.

05:05
    Skvěle se teď divákům předvedl také brankář LA Jonathan Quick, který Anaheimu výborným zákrokem sebral vyrovnávací trefu!

07:35
    Po sérii vyloučení se teď hra trochu uklidnila a oba celky se snaží založit postupný útok, kterým by ohrozili bránu soupeře.

08:00
    Gibson se znovu vytasil se skvělým zákrokem! Tentokrát se roztáhl jak široký tak dlouhý a na brankové čáře betony vyrazil dorážku jednoho z útočníků Kings.

11:08
    Domácí využívají své morální výhody a dostávají se do dvoubrankového vedení! Odražený puk si ve středu útočného pásma vzal na starosti ARTHUR KALIYEV a nenápadnou střelou překonal Gibsona. Asistence: Karl Grundstrom, Alexander Edler.
    11:08 KALIYEV - 2:0

12:46
    Po komerční přestávce se už znovu pokračuje ve hře a Ducks se snaží najít způsob, jakým se dostat do zápasu. Poměr střel je zatím propastný 12:4 pro domácí LA.

13:02
    Kings znovu obléhají branku soupeře a zásobují Gibsona jednou střelou za druhou.

14:12
    A je tady další trefa pro domácí! Po pravém křídle teď Anaheimu unikl CARL GRUNDSTROM, který skvěle umístěnou střelou do levého horního rohu znovu překonává Gibsona. Asistence: Arthur Kaliyev, Sean Walker.
    14:12 GRUNDSTROM - 3:0

15:00
    Aby toho pro hostující Anaheim nebylo málo, bude se teď muset bránit v dalším oslabení. Na trestnou lavici za krosček usedá Ryan Strome.

16:08
    Ducks se v tomto oslabení zatím úspěšně brání.

16:30
    Bude se hrát 4na4. Útočný faul předvedl Kevin Fiala, který kolenem zastavil rozjetého soupeře.

17:40
    Anaheim se teď na chvíli usídlil na své útočné polovině, žádná jeho střela ale k Jonathanu Quickovi neprošla.

18:57
    Shattenkirk už svou střelu na bránu Kingů dostal a byla navíc dobře tečovaná – Quick ale s přehledem chytá.

19:41
    První třetina se chýlí ke konci a hokejisté LA se jí snaží zakončit tak, jako jí začali – střelami na Gibsonovu branku.

20:00

První třetina přípravného duelu mezi LA Kings a hostujícím Anaheimem se lépe vyvedla domácím, kteří se v ní dostali do vedení 3:0. Po trefách Vilardiho, Kaliyeva a Grundstroma se Kačerům jen těžko hledá odpověď a do další třetiny budou muset vstoupit o mnoho lépe než dosud.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Anaheim Ducks:
    ze hřiště odchází Gibson, přichází Stolarz.

21:01
    Anaheim se tlakem v útočném pásmu snažil vybojovat puk, jeho snaha ale skončila pouhým protiútokem Kings. Stolarz kryje.

23:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je sníženo! Ze druhé vlny si mezi kruhy skvěle najel MASON MCTAVISH, který vymíchal Jonathana Quicka a poslal mu buk mezi betony. Bez asistence.
    23:57 MCTAVISH - 3:1

24:14
    Ducks se povedla důležitá věc směrem ke zbytku zápasu, a to brzký gól. Nyní už jim tak zbývá dohnat pouze dvě branky.

25:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Isac Lundestrom – 2 min., hrubost.

25:50
    Cesta za kontaktní brankou a potažmo také srovnáním zápasu se Ducks nyní trochu hroutí – čeká je totiž další oslabení.

27:41
    LA se až teď usídlilo v obranném pásmu Anaheimu a vysílá na bránu Stolarze velice povedenou střelu. Brankář Ducks ale znovu předvádí své kvality a lapačkou tento pokus kryje.

29:13
    Další pokus domácích znovu končí na výstroji Stolarze. Ten má v polovině zápasu už 19 zákroků.

31:47
    Hosté se dostali na kontakt! Skvělou ránu příklepem teď vyslal rychlík MAX JONES a Jonathan Quick nestihl zaklapnout betony. Asistence: Pavol Regenda.
    31:47 JONES - 3:2

32:58
    Trevor Zegras – 2 min., krosček.

33:02
    Hra se nám nyní hodně rozkouskovala. Gól Anaheim oslavil dalším oslabením, načež se ale znovu půjde do čtyř proti čtyřem, neboť se provinili také domácí.

33:08
    Kevin Fiala – 2 min., hrubost.

34:11
    Stolarz kryje další velkou šanci LA. Jeho přesuny jsou dnes velmi rychlé.

34:45
    A je srovnáno! Ducks pokračují v krasojízdě druhou třetinou a v přesilové hře přidávají branku číslo tři v dnešním zápase. Tahle střela jde možná trochu za brankářem Quickem, který podcenil střelu TROYE TERRYHO. Asistence: Trevor Zegras, John Klingberg.
    34:45 TERRY - 3:3

37:00
    Anaheim je zpátky v zápase a momentálně také možná na koni. Domácí se ale stále snaží zásobovat jejich bránu pravidelným přísunem střel.

37:12
    Domácí se berou své vedení zpátky! Dvě minuty před koncem druhé třetiny se střelou od modré čáry prosazuje SEAN DURZI. Bez asistence.
    37:12 DURZI - 4:3

39:10
    Gólová třetina pomalu končí. Poslední souboj v rohu vyhráli domácí, následná přihrávka ale nebyla přesná a je z toho tak pouze propagační střela.

40:00

Ducks předvedli ve druhé třetině skvělý návrat do zápasu. Možná je povzbudilo vystřídání jejich gólmanů a skvělý výkon Stolarze, nicméně vstřelili tři branky a většinu hry diktovali právě oni. LA se na konci druhé periody ještě dostalo do vedení díky trefě Durziho.

40:01

40:18
    Anaheim pokračuje v chuti střílet góly a ihned po 18 vteřinách už pálil na branku Jonathana Quicka. Střela to byla dobrá, domácí brankář ale chytá.

41:21
    Ducks nyní byli ve výhodné situaci 2na1, správný čas na přihrávku ale prováhali a z velké šance tak nebylo nic.

42:15
    Quick teď musel být pozorný, Anaheim totiž vybojoval puk v útočném rohu a okamžitě jej posílal na bránu.

43:49
    A domácí gólman řeší další problémy! Skvěle teď při přesunu zasáhl svými betony, Ducks ale tlačí a chtějí tento zápas znovu srovnat.

45:08
    Hra se nám teď trochu přiostřila a rukavice před brankou Jonathana Quicka míří hodně vysoko. Domácí si dotírání na svého gólmana nedají líbit.

46:10
    Kings v útočném výpadu, jejich střelu z úhlu ale Stolarz v klidu pokryl a následně obránci Ducks puk vyhodili do bezpečí.

48:00
    Poměr střel je stále velmi rozdílný – domácí Kings už na bránu svého soupeře vyslali 32 střel, zatímco Ducks jich vypálili pouze 20.

49:47
    Domácí zvyšují své vedení! Po pěkné akci se prosadil PHILLIP DANAULT. Asistence: Viktor Arvidsson.
    49:47 DANAULT - 5:3

52:24
    LA znovu navyšuje své vedení! KEVIN FIALA byl před brankou Stolarze úplně sám a neměl tak problém hostujícího brankáře střelou z první překonat. Tohle bránění bylo od Anaheimu trestuhodné. Asistence: Adrian Kempe, Anze Kopitar.
    52:24 FIALA - 6:3

53:02
    Ducks se v tomto přípravném duelu znovu ztratili. Po skvěle odehrané druhé třetině a velmi dobrém začátku v té třetí nyní nedokáží navázat na hru Kings a pouze sbírají puky ze své brány.

55:44
    Ducks hrají ve dvojité výhodě! V přesilové hře odvolali čtyři minuty před koncem třetí třetiny brankáře a zkoušejí to v šesti proti čtyřem. Vyloučen byl Kevin Fiala za hákování.

57:00
    Anaheimu už zbývají pouze tři minuty na to, aby vstřelili tři góly. Zatím to ale nevypadá, že by na hřišti měli o dva hráče navíc, LA totiž dobře brání.

57:15
    Závar před brankou Jonathana Quicka nyní přerušila až střela hostů do ochranné sítě. Nyní měl domácí gólman plné nohy práce, všechno ale zvládl.

59:58
    Duel LA končí ještě jednou nebezpečnou střelou na Stolarze, ten ale odolal.

Přípravný duel mezi LA Kings a Anaheim Ducks je u konce a domácí v něm berou výhru 6:3. Vyšla jim zejména první a třetí třetina, v níž svému soupeři nadělili hned pět gólů. V zápase je ale musel podržet také jejich brankář Jonathan Quick, který předvedl mnoho dobrých zákroků.

Přeji dobrou noc. (00:39:35)

Martina Schoupalová

Branky a nahrávky: 3. Vilardi (Durzi, Kaliyev), 12. Kaliyev (Grundstrom, Edler), 15. Grundstrom (Kaliyev, Walker), 38. Durzi, 50. Danault (Arvidsson), 53. Fiala (Kempe, Kopitar) – 24. McTavish, 32. Jones (Regenda), 35. Terry (Zegras, Klinberg)

Rozhodčí: Kozari, Syvret – Gibbons, Gawryletz