Los Angeles – Anaheim 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 5:1 (kon.)
Ottawa – Montreal 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 3:5 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.)
Toronto – Detroit 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Vegas – Arizona 5:1 (kon.)
Boston Bruins
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
New Jersey Devils
Neděle 09.10.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z přípravného zápasu před startem základní části NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bostonem a New Jersey!

Domácí vyhráli z pěti přípravných zápasů tři. V noci ze středy na čtvrtek řídila vítězství 5:4 nad New Yorkem Rangers ryze česká formace ve složení Pastnák-Krejčí-Zacha. Dohromady tito tři posbírali osm kanadských bodů, přičemž na ledě byl i i další dva Češi Lauko a Zbořil. Před dnešní generálkou, kterou v brance začne Linus Ullmark, se do lehkého tréninku vrátili Grzelcyk a Hall.

Ďáblům přípravné období výsledkově vychází. Z prvních pěti zápasů vyhráli čtyřikrát. Druhou porážku zapsali ve čtvrtek, kdy bez většiny opor nestačili na silněji složený výběr Islanders 2:5. Poslední škrty na soupisce se týkaly například brankářů Dawse a Schmida. Na farmu se přesunuli i Ochoťjuk s Footem. Waivers listinou musel projít Brian Pinho a dokonce i Andreas Johnsson, který v minulé sezóně odehrál za Devils porci 71 zápasů.

Boston dnes oblékne tradiční černožluté dresy, New Jersey nastoupí v bílých dresech.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Carlo, Clifton, Forbort, Lindholm, Reilly – Bergeron, DeBrusk, Foligno, Frederic, Greer, Krejčí, Lauko, Nosek, Pastrňák, Smith, Studnicka, Zacha, Zbořil.

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Graves, Hamilton, Marino, Severson, Siegenthaler, Smith – Bastian, Boqvist, Bratt, Holtz, Hughes, Palát, Haula, Šarangovič, Zetterlund, Mercer, Tatar, McLeod.

Začátek utkání je tradičně o pár minut opožděn.

Ještě státní hymna USA.

00:01

01:16
    První střela na Blackwooda, ten zasahuje.

01:24
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Frederic – 2 min., vražení na hrazení.

01:33
    Devils rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

02:13
    První střela také na Ullmarkovu bránu, ale ten nakonec zasahovat nemusel.

02:47
    Velká skrumáž před brankou Bostonu. Nakonec Ullmark zasahuje a vhazovat se bude před jeho bránou.

02:58
    Jeden z hráčů Bostonu poslal puk přes celé hřiště. Blackwoodovi následně vypadl puk z lapačky, ale dojíždějící Studnicka ho nedokázal dostat do brány.

03:24

03:53
    Blackwood znovu zasahuje a vhazuje se před jeho bránou.

06:09
    Bratt ujížděl sám na Ullmarka, ale ten se překonat nenechal a předvedl dobrý zásah lapačkou!

07:04
    Ke střele se na kruhu dostal Bergeron, ale Blackwood schoval kotouč mezi betony. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

07:09
    Puk skončil mimo hrací plochu. Hra je vykázána do středního pásma.

07:47
    Střelu Carla od modré tečoval před bránou Bergeron, ale puk skončil mimo.

07:59
    Ofsajd Bostonu. Vhazování ve středním pásmu.

08:56
    Zacha se dostal s pukem do útočného pásma, ale následně uklouzl a upadl.

09:30
    Devils rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.

10:35
    Clifton se dokázal vytočit zpoza brány, ale následně mu Mercer odebral puk.

11:13
    McLeod vypálil z mezikruží. Jeho ránu má Ullmark v lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

11:37
    Laukova tvrdá rána těsně za kruhy skončila zásahem Blackwooda.

12:05
    Na druhé straně zasahuje Blackwood.

12:51
    Carlo – 2 min., nedovolené bránění.

13:38
    Hamiltonovu ránu vyrazil rukavicí Blackwood.

14:02
    Hughes v další šanci, kterou mu ale skvělým zákrokem zlikvidoval Ullmark.

14:51

15:07
    Hosté rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.

15:17
    Po ofsajdu Devils a po komerční pauze se vhazovalo ve středním pásmu.

16:20
    Boqvist přebruslil svého soupeře, získal puk a dokázal vystřelit na bránu. Jeho pokus pokryl Ullmark.

17:11
    Bratt pálil ze strany, ale trefil jenom připraveného Ullmarka. Ten má puk mezi betony.

17:58
    Hughes ranou z mezikruží bránu těsně minul.

18:10
    Devils právě vstřelili branku!
    Hughes se dostal s pukem k levému mantinelu a následně našel zadovkou mezi kruhy ALEXANDERA HOLTZE, který přesnou ranou propálil Ullmarka. Asistence: Jack Hughes a John Marino.

20:00

První třetina skončila. Spokojenější do kabin nakonec odcházejí hosté, kteří se necelé dvě minuty před koncem třetiny prosadili, díky Holtzovi, který dostal pěknou zadovku od Hughese. Devils měli ještě jednu šanci, kdy se řítil sám na Ullmarka Bratt, ale jeho švédský krajan předvedl dobrý zákrok rukavicí. Uvidíme, co přinese druhá třetina. Druhá třetina začne zhruba ve 2:01.

Střely na branku po 1. třetině: 7:15.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina co nevidět začne.

20:01

21:12
    V úvodu třetiny se bojuje o puk hlavně u mantinelů.

21:59
    Puk za bránou Blackwooda a rozjíždí další akci.

22:27
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Severson – 2 min., vysoká hůl.

22:56
    Dobrá rána Pastrňáka z pozice před bránou skončila zásahem Blackwooda, který puk vyrazil.

23:41
    Reillyho rána vedle.

24:27

25:25
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena.

26:32
    Icing Bostonu vrací hru před jeho bránu.

26:55
    Nahození zpoza brány skončilo zásahem Blackwooda, který musel zasahovat.

27:43
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

27:59
    Bruins právě vstřelili branku!
    Bleskově využitá přesilovka! Na svém obvyklém místě při přesilovce stál DAVID PASTRŇÁK, který dostal nahrávku od Krejčího na pravý kruh a následně prostřelil Blackwooda. Asistence: David Krejčí.

29:13
    Po dobré nahrávce Noska pálil Foligno, ale Blackwood proti jeho pokusu zasáhl.

29:52
    Střídání v týmu New Jersey Devils:
    ze hřiště odchází Blackwood, přichází Vaněček.

30:15
    Puk zasažen vysokou holí a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

31:01
    Krejčí nabil na modrou Reillymu, který následnou střelou minul bránu.

31:44
    Devils si berou zpět své vedení. Hamilton vystřelil od mantinelu a před bránou jeho pokus dokonale tečoval DAWSON MERCER a puk skončil pod břevnem Ullmarkovy brány. Asistence: Dougie Hamilton a Fabian Zetterlund.

33:06
    Forbort dostal přihrávku na modrou čáru. Jeho následnou ránu chytil do rukavice nový muž v brance hostů Vítek Vaněček.

33:34
    Foligno se tlačil před Vaněčka, ale rána nakonec nepřišla.

34:06
    Marino si najel těsně za modrou čáru. Nejprve naznačil ránu, napodruhé už ale vystřelil. Ullmark ale jeho ránu viděl a má puk mezi betony. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

34:45
    Mercer se natahoval po puku, který mu poslal jeho spoluhráč, ale těsně na něj nedosáhl.

34:55
    Zakázané uvolnění vrací hru před Ullmarka.

35:02
    A znovu vhazování před Ullmarkem.

35:44
    Puk je za bránou New Jersey, kde ho svým spoluhráčům posílá do hry Vaněček.

36:31
    Studnicka nyní ani nadvakrát v těsné blízkosti nedokázal Vaněčka překonat.

36:36
    Vaněček nakonec svým zásahem přerušuje hru a vhazuje se před jeho bránou.

36:44
    Icing New Jersey znovu vrací hru před Vaněčka.

37:00
    Další zakázané uvolnění Devils.

37:51
    A do třetice icing Devils.

38:13
    Zakázané uvolnění také na druhé straně a vhazuje se před Ullmarkem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

I po dvou třetinách vedou o jeden gól hráči Devils. Bostonu se ale povedlo vyrovnat, když v přesilovce zaúřadovala dvojice Krejčí – Pastrňák, když se prosadil ze své typické pozice v přesilovce právě Pastrňák. Devils ale odskočili do vedení zpět díky povedené teči Mercera, který tečoval pod břevno nahození Hamiltona od mantinelu. V brance hostů došlo v polovině utkání ke střídání v brankovišti, kdy místo Blackwooda naskočil Vítek Vaněček, který zatím gól nedostal. Uvidíme, jaká bude třetí třetina.
    Třetí třetina začne zhruba ve 2:57.

Střely na bránu po druhé třetině: 20:22.

40:01

40:12
    Rána Hamiltona byla zblokována.

40:19
    Hra se stěhuje před Ullmarka, před jehož bránou se bude vhazovat.

40:43
    S rozehrávkou za brankou pomohl svým spoluhráčům Vaněček.

41:30
    Krátce po začátku třetí třetiny zvyšují hosté svůj náskok. Devils se dostali s pukem do útočného pásma a Holtz naservíroval zpoza branky puk přesně na hůl JACKA HUGHESE, který se trefil do odkryté části Ullmarkovy brány. Asistence: Alexander Holtz a John Marino.

42:59
    Krátce po své brance znovu Devils skórují. Jednomu z hráčů Bostonu praskla hůl, čehož využil JEGOR ŠARANGOVIČ, který se zmocnil kotouče a z mezikruží prostřelil Ullmarka. Bez asistence.

44:48
    Šarangovič znovu s kotoučem na holi. Tentokrát ale bránu minul.

45:10
    Foligno se dostal do samostatného úniku, ale Vaněček ho vychytal. Dobrý zásah českého brankáře.

46:23
    První větší šance Bostonu ve třetí třetině. Forbort si s kotoučem najel až do mezikruží, odkud vypálil. Puk ale skončil mezi betony Vaněčka a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

47:01
    Icing Bostonu vrací hru před Ullmarka.

48:30
    Puk mají Bruins a snaží se něco vymyslet.

49:26
    Velká šance Bostonu! Nosek ujel sám na Vaněčka a chtěl ho překonat bekhendovou kličkou. Vaněček ale jeho záměr přečetl a vystrčil svůj levý beton, čímž Noska donutil poslat puk pouze do jeho betonu. Pěkná akce českého útočníka!

51:06
    Tatar čekal na přihrávku od svého spoluhráče, ale puk se k němu nakonec nedostal.

51:52
    Obránce Siegenthaler poslal od modré čáry dlouhou střelu zápěstím. Ullmark ale jeho střelecký pokus viděl a sebral puk do lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

52:06
    Boqvist se dostal až před bránu, ale obrana Bostonu mu včas odebrala puk, a tak švédský forvard nakonec ani nevystřelil.

52:54
    Vaněček zasahuje a má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho bránou.

54:15
    Domácí snižují a možná to ještě bude drama! Clifton poslal na modré čáře puk Forbortovi. Do jeho rány vložil v mezikruží hůl JAKUB LAUKO, jehož střela poté skončila za Vaněčkovými zády. Asistence: Derek Forbort a Nick Foligno.

55:03
    Po komerční pauze se vhazuje před Ullmarkem.

55:52

56:27
    Lauko se dostal k další ráně, Vaněček však chytá. Poté se strhla ještě menší potyčka, ale tu rozhodčí roztrhli.

56:30
    Boston to zkouší bez brankáře!

57:14
    A Bostonu se při hře v šesti proti pěti podařilo snížit. Bruins kombinovali v útočném pásmu. Krejčí našel za kruhy PATRICE BERGERONA, kterému poslal kotouč a Bergeron tvrdou ranou propálil Vaněčka. Asistence: David Krejčí a Hampus Lindholm.

58:26
    Pastrňák pálil ze své oblíbené pozice, ale Vaněčka překonat nedokázal, protože ten zasáhl a přerušil hru.

58:26
    Brána Bostonu znovu prázdná!

58:47
    Pastrňák znovu ze své oblíbené pozice bránu minul.

59:42
    Je rozhodnuto! Zbořil před svou vlastní bránou zachyboval, čehož využil TOMÁŠ TATAR, který dovezl puk do prázdné bostonské brány. Bez asistence.

Utkání je za námi. Nakonec ho vyhráli Devils, kteří zvítězili 5:3. V této třetině padlo celkem pět branek, kdy se za Boston prosadili Lauko s Bergeronem a za hosty Hughes, Šarangovič a do prázdné brány Tatar. Velkou šanci v této třetině neproměnil Nosek, jehož sólový únik vychytal Vaněček. New Jersey se tak dobře naladili na své první vystoupení v novém ročníku NHL, naopak Boston se svým výkonem zřejmě spokojen nebude.

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek víkendu.

Linus Ullmark (BOS) 22 zákroků, 4 OG, odchytal 57:44,
    Miackenzie Blackwood (NJD) 15 zákroků, 1 OG, odchytal 29:52, Vítek Vaněček (NJD), 12 zákroků, 2 OG, odchytal 30:08.

Česká a slovenská stopa:
    David Krejčí (BOS) 0+2, 1 střela na bránu, čas na ledě: 17:05, Jakub Lauko (BOS) 1 gól, 4 střely na bránu, čas na ledě: 13:32, Tomáš Nosek (BOS) 1 střela na bránu, čas na ledě: 15:18, David Pastrňák (BOS) 1 gól, 3 střely na bránu, čas na ledě: 18:03, Pavel Zacha (BOS), čas na ledě: 15:09, Jakub Zbořil (BOS) 1 zblokovaná střela, čas na ledě: 18:17
    Tomáš Tatar (NJD) 1 gól, 2 střely na bránu, čas na ledě: 14:15, Ondřej Palát (NJD) 1 zblokovaná střela, čas na ledě: 15:35. (03:57:41)

Mateo

Branky a nahrávky: 28. Pastrňák (Krejčí), 55. Lauko (Forbort, Foligno), 58. Bergeron (Krejčí, Lindholm) – 19. Holtz (Hughes, Marino), 32. Mercer (Hamilton, Zetterlund), 42. Hughes (Holtz, Marino), 43. Šarangovič, 60. Tatar

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Carlo, Lindholm, Zbořil, M. Reilly, Clifton, Forbort – C. Smith, Bergeron (C), DeBrusk – Pastrňák (A), Krejčí (A), Zacha – Greer, Studnicka, Frederic – Lauko, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Montgomery

New Jersey Devils: Blackwood (30. Vaněček) – Hamilton (A), Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, B. Smith – Holtz, J. Hughes (A), Palát (A) – Bratt, Haula, Šarangovič – Zetterlund, Mercer, Tatar – Bastian, McLeod, J. Boqvist.