Los Angeles – Anaheim 6:3 (kon.) | Tampa – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – Dallas 5:1 (kon.)
Ottawa – Montreal 3:2 (po pr.) | Boston – New Jersey 3:5 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.)
Toronto – Detroit 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.) | Vegas – Arizona 5:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Neděle 09.10.2022, 02:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Příprava NHL

Poslední zápas přípravy Vegas vyděl. Golden Knights poráží v malé útulné Central Areně v Idaho Arizonu 5:1. Coyotes prohrály všechny zápasy přípravy, Vegas se v závěru dařilo. (04:41:51)

59:45
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Conor Timmins – 2 min., podrážení.

59:10
    Už se pravděpodobně nic nestane.

58:31
    Hill kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Závěr zápasu se blíží.

57:24
    Gostisbehere se sice dostal do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit.

57:00
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:44
    25:23, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Vegas míří k výhře v posledním utkání přípravy.

55:27
    Třetí třetina pokračuje dál.

54:45
    Další rána Eichelova, ale brankáře Coyotes nepřekonal. Komerční přestávka, v tomto zápase poslední.

54:35
    Hosté v plném počtu. Eichel to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

53:45
    Až nyní se Golden Knights usadili v útočném pásmu, zakončit se však nepodařilo.

53:24
    Vegas sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

52:35
    Shayne Gostisbehere – 2 min., krosček.

51:51
    Howden pálil od modré čáry, s jeho ránou neměl brankář mnoho práce.

51:25
    Hokejisté Las Vegas pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Obrana Coyotes musí být pozorná.

51:08
    Komerční přestávka.
    50:47 Alex PIETRANGELO - 5:1

50:47
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Krásná akce Vegas znamená vedení už 5:1. Parádní ránou od modré čáry vymetl horní růžek branky Arizony zcela osamocený ALEX PIETRANGELO. Asistence: Ben Hutton a Nicolas Roy.

50:04
    Další buly před branko Coyotes, to jsme se už dostali do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:58
    Korczak dobře zakončoval, Gilles kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

49:20
    Nemeth rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej. Více ze hry mají nyní hokejisté Coyotes.

48:40
    Eichel rozehrával od své branky, pokoušel se spoluhráče dostat do brejku, ale přihrávka nebyla přesná.

47:06
    Hraje se rychlý hokej, následovala rána Arizony od modré čáry, ale Hill si dokázal poraditl.

46:30
    Coyotes se sice udrželi v útočném pásmu, ale vypálit na branku se jim nepodařilo.

45:11
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji dostat do útočného pásma.

44:33
    Oba kluby mají na svém kontě shodně 19 střel, Vegas dalo čtyři góly, Arizona jen jeden.

43:57
    Kolesar pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Gilles, bude se vhazovat.
    42:12 Jack EICHEL - 4:1

42:12
    Kuriózní branka a Vegas navyšuje své vedení. Hráč Arizony rozehrával zpoza své branky. Vypálil puk, jenže trefil pouze JACKA EICHELA, od kterého se puk dostal do branky. Hodně neobvyklý moment.

42:06
    Nemeth – 2 min., hákování.

41:38
    Sudí celo situaci vyřešil domluvou, vylučovat se za šarvátku nyní nebude. Sledujeme tedy dál hru pět na pět.

41:38
    Hill měl co dělat, aby dokázal kotouč udržet před brankovou čárou, následně se strhla potyčka před brankou Vega.

41:06
    Theodore poslal puk na spoluhráče, Eichel se dostal do zakončení, ale brankáře nepřekonal.

40:32
    14:18, tak vypadá statistika střel na branku, žádné střelecké závody to dnes rozhodně nejsou.

40:13
    Utkání pokračuje třetí třetinou, Vegas do ní vstupuje s náskokem dvou branek.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, Vegas vede v tomto posledním přípravném zápase 3:1.

40:00

39:00
    Hill toho moc neviděl, ale i tak dokázal kotouč udržet před brankovou čárou. To už probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hraje se spíše ve středním pásmu.

37:41
    Bjugstad zůstal volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho rána končí vedle. Následně pálil nepřesně také jeden z hráčů Vegas.

36:34
    Coyotes dokázali vybojovat buly v útočném pásmu, ale usadit se před brankou soupeře nedokázali.

35:56

35:20
    Pietrangelo přišel o puk, a tak se do šance dostali hosté. Brankář Hill musel nyní zasahovat. Dokázal si poradit se zakončením soupeře.

35:01
    Až nyní se Golden Knights usadili ve třetině soupeře.

34:40
    Vegas se nemůže v přesilovce dostat stabilněji do útočného pásma, má problémy s přechodem modré čáry.

33:52
    Brankář Coyotes kryje šanci soupeře, Stone se pokoušel o dorážku. Bude se vhazovat.

33:39
    JJ Moser – 2 min., hákování.

33:39
    Hra se nyní hodně kouskuje, mnoho pěkných akcí k vidění není.

33:07
    Coyotes rozehrávají od své braky, Gillies se zapojil do rozehrávky. Následně se jeho tým dostal do útočného pásma.

32:43
    Střídání v týmu Vegas Golden Knights:
    ze hřiště odchází Logan Thompson, přichází Adin Hill.

32:18

32:06
    Logan Thompson si dokázal poradit se střelou soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou. Vegas se na něj během přípravy může spolehnout.

31:39
    Hosté se nemohou dostat do útočného pásma, navíc byla jejich další akce zastavená postavením mimo hru.

31:06
    Při vlastním oslabení to zkoušel Eichel, ale individuální akci nedokázal přesněji zakončit.

30:39
    Vegas se podařilo vyhodit přes všechny čáry, a tak musí Coyotes rozehrávat od své branky.

30:16
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Jake Bischoff – 2 min., držení.

30:09
    Ritchie vypálil bez přípravy, ale minul branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, domácí celek má dvoubrankový náskok.

29:00
    Shea Theodore rozehrávat od své branky, hráč Vega se však do výraznější šance propracovat nedokázal. Na druhé straně následně musel zasahovat brankář po chybě obrany.

28:30
    9:12, tak vypadá statistika střel na branku, převahu má hostující celek.

27:33
    Kolesar měl dobrou střeleckou pozici, vybruslil si před branku a vypálil. Tak tak si dokázal poradit brankář Arizony. Mnoho šancí sice Vegas nemá, ale když už, tak jsou velké.

26:12
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Vegas má dvoubrankový náskok, ale střelecky aktivnější je jeho soupeř.

26:06
    Komerční přestávka,

25:49
    Gostisbehere to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho ráně chyběla přesnost.

24:32
    Po přerušení hry se bude vhazovat ve středním pásmu, mnoho hokejové krásy druhá třetina rozhodně nenabízí.

23:43
    Thompson přerušil hru, McBain nedokázal přesněji zakončit rychlou akci. Bude se vhaozvat.

23:24
    Coyotes se dostali k zakončení od modré čáry, ale obrana Vegas si dokázala poradit.

23:00
    Gillies nechtěl sice přerušit hru, ale nic jinému mu nezbývalo, vhazovat se tak bude před brankou Coyotes. Ti vedou na střely 9:7.

22:11
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje znovu před branku Vegas. Thompson musí být pozorný, ale jeho spoluhráči kotouč vybojovali.

21:53
    Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu Coyotes.

21:37
    Theodore se musel vracet, hosté se dostali před branku, ale rána byla zblokovaná.

20:39
    Kolesar hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

20:10
    Utkání pokračuje druhou třetinou, Vegas má dvou brankové vedení.

20:01

Idaho Central Arena hostí tento zápas, ve kterém zatím vede Vegas 3:1.

20:00

19:37
    Vegas bojuje o kotouč v útočném pásmu, souboj prohrálo, hrát tak mohou hosté.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
    18:12 Travis BOYD - 3:1

18:12
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nedůsledností obrany Vegas se podařilo hostům snížit. Domácí hráči si dávali přednost v tom, kdo odehraje kotouč. Do zakončení se z mezikruží dostal TRAVIS BOYD. Na jeho ránu už brankář Thompson nedosáhl. Asistence: Christian Fischer.

17:04
    Gostisbehere se sice dostal do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.

16:30
    Bischoff rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hokejisté mají vypracovaný tříbrankový náskok.
    15:11 Jonathan MARCHESSAULT - 3:0

15:11
    Vegas navyšuje své vedení, napotřetí se dokázal prosadit JONATHAN MARCHESSAULT. První dvě jeho střely zastavil brankář soupeře, na třetí pokus už byl krátký. Asistence: Reilly Smith a Shea Theodore.

14:28
    Po Howdenově střele musel zasahovat brankář Coyotes. Komerční přestávka.

14:17
    5:7, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

13:50

13:44
    Dobrá rána jednoho z hráčů Coyotes, brankář Vegas si dokázal poradit a následně jeho tým odehrál přes všechny čáry.

13:00
    Arizona se nemůže vinou dobré hry Vegas dostat do útočného pásma.

12:26
    Na chvíli se hosté usadili v útočném pásmu, následně se podařilo domácím vyhodit přes všechny čáry.

11:50
    Brayden McNabb – 2 min., podrážení.

10:57
    Leschyshyn se přes střední pásmo dostal do útočného, ale vypálit nedokázal.

10:30
    Domácí hokejisté pokračuje v aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, obrana Coyotes byla nyní pozorná.

09:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

09:27

09:17
    Vegas rozehrává od své branky, po rychlém přenesení hry se ale Marchessault dostal do ofsajdu.

08:10
    Arizona se pokoušela usadit v útočném pásmu, ale přihrávka na modrou čáru nebyla přesná.
    07:47 Nicolas ROY - 2:0

07:47
    Vegas navyšuje velmi rychle své vedení. Cotter našel před brankou najetého spoluhráče, kterým byl NICOLAS ROY. Jeho rychlé zakončení zapadlo přesně do horní části branky. Pro gólmana Coyotes nechytatelné. Asistence: Paul Cotter a Jake Bischoff
    05:55 Chandler STEPHENSON - 1:0

05:55
    Las Vegas rychle využilo přesilovku a dostává se do vedení, po pěkné individuální akci se do zakončení dostal CHANDLER STEPHENSON. Vybruslil si před branku a rychle zakončil akci střelou po ledě. Puk poslal do protipohybu brankáře. Asistence: Reilly Smith.

05:36
    Shayne Gostisbehere – 2 min., hákování.

05:02
    Leschyshyn se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil dokázal výborně zastavit brankář soupeře.

04:43
    Howden to zkoušel individuálně, ale jeho akci chyběla přesnější koncovka.

03:38
    Eichel je autorem dalšího střeleckého pokusu Vegas, ale i tentokrát chyběla střele přesnost.

03:16
    Smtih se pokoušel tečovat spoluhráčovu střelu, ale puk minul, následně Kolesar minul branku.

02:45
    Sledujeme klidnější pasáž zápasu, zbytečně se nepřerušuje. Kolesar vedl zajímavou akci Vegas.

02:00
    Bjugstad zkoušel přihrávat před branku, ale obrana Vegas byla připravená a nedala soupeři mnoho prostoru.

01:09
    Coyotes rozehrávají od své branky, následně se dostali do útočného pásma, ale Gostisbehere nedokázal přihrát před branku.

00:01

Následovat bude hymna.

Vegas Golden Knights: Thompson (Hill) – Hutton, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Bischoff, Korczak – Smith, Eichel, Stone – Howden, Stephenson, Stone – Cotter, Roy, Kolesar . Manninen, Leschyshyn, Dorofeyev

Arizona Coyotes: Gillies (Vejmelka) – Stecher, Timmins, Nemeth, Gostisbehere, Moser, Mayo – Dauphin, Boyd, Kassain, O’Brien, McBain, Fischer, Maccelli, Bjugstad, Guenther – Ritchie, Haydon Crouse.

Zápas brzy začne.

Oba kluby odehrály už šest přípravných zápasů. Arizoně se vůbec nedaří, prohrála všechny a získala jediný bod za prohru v prodloužení, Dallasu podlehla 3:4. Vegas z šesti zápasů vyhrálo tři. Porazilo Colorado Avalanche 7:1, Arizonu Coyotes 4:3 a Los Angeles 6:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Stephenson (Smith), 8. Roy (Cotter, Bischoff), 16. Marchessault (Smith, Theodore), 43. Eichel, 51. Pietrangelo (Hutton, Roy) – 19. Boyd (Fischer)