Nové Zámky – Košice 5:2 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 10:2 (kon.) | Nitra – Prešov 4:3 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Poprad 4:3 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
HK Poprad
sk Neděle 09.10.2022, 17:30 • Spiš Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam Vás pri zápase, ktorý môžeme označiť, ako šláger kola. Na Spiš dnes pricestovali kamzici a v derby zápase môžeme očakávať množstvo emócii a osobných súbojov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves
    Rysy v piatkovom kole prepísali bradatú históriu, keď cestovali do Nitry. Východniari totižto nezdolali corgoňov v riadnej hracej dobe dlhých, predlhých 23 rokov. Naposledy sa tak stalo 16.3.1999.
    Naprvý pohľad, by sa mohlo zdať, že v piatok sa tento úlovok rodil ľahko, no opak bol pravdou. Hostia mali výborný vstup do zápasu, môžeme povedať, že to bola hra na jednu bránu. V čase 28:27 viedli nad svojím súperom už rozdielom triedy. Domáci sa, však druhý krát nadýchli v presilovke o dvoch hráčov. Do kabín sa teda išlo za stavu 1:3.
    S pribúdajúcim časom rástla nervozita corgoňov, čo viedlo k ich zbytočným oslabeniam, napriek tomuto príbehu dokázal Holešinský streliť kontaktný zásah. Spišiaci, si, ale záver už postrážili a plný bodový zisk ich vyniesol na aktuálnu 6. priečku v tabuľke.

HK Poprad
    Gólovo plodný a zaujímavý zápas mohli sledovať diváci v Nových Zámkoch.
    Kamzici mali v úvode stretnutia ťažké nohy, zatiaľ, čo ich súper bol výrazne korčuliarsky lepším a rýchlejším mužstvom. Býci boli, navyše veľmi efektívni a trestali každú chybu, či nepresnosť súpera.
    Popradu pomohol oddychový čas a ešte do prestávky dokázal znížiť na rozdiel jediného zásahu. (3:2) Priebeh zápasu sa nezmenil, ani v úvode prostrednej časti hry, no Paukovček zrovnal trochu paradoxne vo vlastnom oslabení.
    S čím sa odmietal zmieriť Ligas a domáci v polovici zápasu opäť viedli. (4:3) Minútu pred klaksónom využil presilovku Kukuča a na juhu republiky bolo vyrovnané. (4:4)
    Popradčania aj v tretej tretine museli doťahovať manko na svojho súpera, no na zásah Farleyho už nedokázali zareagovať a zo zápasu odchádzali bez bodu.
    Tak nás dnes čaká i súboj tabuľkových susedov. Spišiaci strácajú na kamzíkov dva body a v prípade zisku troch bodov ich tak môžu preskočiť. Na takéto prepočty je však ešte skoro. Stretnutie sa začne o 17:30.

Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Žiak, Ordzovenský, – Salituro, Kerbashian (A), Vandas (A),- Štrauch, Nellis, Rapáč (C),- Majdan, Bortňák, Giľák, – Hamráček, Tkáč, Novák
    Tréner: Vlastimil Wojnár

HK Poprad: Peters, (Vlluš) – Drgoň (A), Kotvan, Bokroš, Brincko, Meliško, Mešár. M. – Svitana, (C), Skokan, (A), Záborský, – Soberg, Bubela, Yogan, – Kukuča, Paukovček, Petráš, – Valigura, Mlynarovič, Paločko,
    Tréner: Martin Hrnčár

Rozhodca: Korba, Kalina, – Bogdaň, Vyšný, Ország.

Hostia dnes nastúpia v modrých a domáci v žltých dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:05
    Ako prví sú pri puku hostia.

0:11
    Melicherčík si pripísal prvý zákrok zápasu.

0:48
    Spišiaci sa krkolomne, no predsa dostali do útočnej tretiny.

1:26
    Záborský poslal nebezpečnú strelu po ľade, Melicherčík, len pohotovo vyrazil.

2:00
    Drgoň poslal nebezpečný puk pred bránu, kde boli nachystaní až traja hosťujúci hráči.

3:13
    Oba celky striedajú počas hry.

3:45
    Salituro bekhendom vyhodil puk z obrannej tretiny.

4:00
    Melicherčík v rozkľaku prerušil hru a ponechal si puk v lapačke.

4:34
    Melichečík je na striedačke, domáci majú ponechanú výhodu.

4:51
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Yogan – 2 min., hákovanie.

5:03
    Melicherčík si môže trochu vydýchnuť, no Kerbashian sa musí vrátiť po puk až za vlastnú bránu.

5:53
    Rysy kombinujú v pásme a čoraz viac sa tlačia do brány.

6:27
    Salituro v šanci z vrchu kruhov, no pálil, len tesne vedľa.

7:51
    Drgoň poslal puk aspoň do stredného pásma.

8:32
    Kerbashian vyváža puk po pravej strane, v rohu klziska stratil stabilitu, no puk nie.

9:22

9:43
    Kamzici okamžite prepli do útoku a robia domácim vrásky na čele.

10:33
    Tvrdý stred pri obrannej modrej domácich, no hráme ďalej.

10:46
    V nasledujúcom súboji za bránou hostí to už čisté nebolo.

10:46
    Brincko – 2 min., hákovanie.

11:00
    Petráš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

11:16
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Do tretice to domácim vyšlo a presilovku o dvoch hráčov využil MAJDAN.
    Asistencia: Kerbashian

11:31
    Kerbashian sa dlho neradoval, za bránou Petersa bol tvrdo odstavený a odkríval na striedačku.

12:42
    Domácich, to trocha rozladilo a ťažko zakladajú útoky smerom dopredu.

14:31
    Meliško si nerozumel s Mešárom a puk získali domáci.

15:22
    Meliško – 2 min., podrazenie.

15:27
    Vandas to chcel skúsiť hneď po vhadzovaní, potiahol si puk na stred, no bol zdvojený.

15:32
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Vandas – 2 min., držanie.

15:50
    Domáci mohli odskočiť, no Kerbashian prestrelil.

16:32
    Mešár drží puk v ľavom rohu a zbiera cenné sekundy.

17:14
    Yogan si dovolil kľučku na dvoch súperov súčasne, no zakončenie nemalo potrebnú razanciu.

18:02
    Salituro – 2 min., faul kolenom.

18:04
    Štrauch, poslal puk za všetky čiary.

18:45
    Veľký závar pred Melicherčíkom vyriešil Malina hrou za vlastnou bránou.

19:30
    Obrovské šance na oboch stranách, hostia mohli ísť do brejku po domácej chybe na modrej, no Rapáč to zahasil a následne vysunul Giľáka.

19:59
    Poprad dal gól! Na Spiši je vyrovnané, jednu sekundu pred prestávkou sa o to postaral MLYNAROVIČ tvrdou strelou do odkrytej brány. Hostia roztiahli hru rýchlymi prihrávkami a Melicherčík sa už tiež nestihol presunúť k pravej žrdi.
    Asistencia: Yogan

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Ták máme za sebou prvý úsek hry, ktorý bol rozháraný množstvom vylúčení. Rysy ponúknutú výhodu využili a potešili plný štadión. Na Spiš pricestovali i fanúšikovia z Popradu a v hojnom počte. Ich miláčikovia sú zatiaľ živším a aktívnejším mužstvom, no mali, by zapracovať na disciplíne.

Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    V stredovom kruhu uspeli domáci.

20:29
    Medzihra v strednom pásme a striedanie na oboch stranách.

21:12
    Drgoň si vybojoval puk po osy ihriska a okamžite ho vyslal na bránu, no len opečiatkoval zadný mantinel.

22:15
    Romaňák to už nestihol a je z toho zakázané uvoľnenie.

22:20
    Ordzovenský pekne v stredovom kruhu odstavil Petráša a Kukuču.

22:50
    Novák si telom postrážil puk proti dvojici a poslal ho na modrú, odkiaľ pálil Nellis.

23:40
    Rapáč sa trocha prepočítal za vlastnou bránou.

24:04
    Rapáč – 2 min., nedovolené bránenie.

24:40
    Kamzíci sú nasťahovaní pred Melicherčíkom a kombinujú po obvode.

25:00
    Hamráček pretlačil puk do stredného pásma.

25:36
    Svitana poslal po modrej puk až, ku Záborskému, na ľavé krídlo.

26:04
    Domáci v plnom počte.

26:40
    Novák chcel páliť z voleja no netrafil puk na osy ihriska.

27:08

27:11
    Salituro nepresne vracal puk dozadu a tam si ho našiel Bokroš.

27:31
    Mešár tvrdo nastrelil, Melicherčík sa zapojil do hry.

27:48
    Salituro – 2 min., držanie.

28:03
    Paukovček naslepo posielal puk za bránu hostí.

28:35
    Záborský vyhral vhadzovanie a kamzici môžu útočiť.

29:25
    Novák odviedol vzadu špinavú robotu a pozbieral drahocenný čas.

29:40
    Rysy sa oslobodili.

29:48

30:13
    Tvrdý stred v stredovom kruhu, no všetko bolo v rámci pravidiel.

30:56
    Salituro poslal z otočky na modrej tvrdý puk, na vzdialenejšiu tyč, pred bránou však nemal spoluhráčov na dorážku.

31:05
    Valigura ukázal rýchle nohy a zmazal zakázané uvoľnenie.

31:40
    Domáci to v prečíslení prekombinovali a nedokázali skórovať, ani z niekoľkých streleckých pokusov.

32:46
    Vidíme dlhý úsek bez prerušenia, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

33:34
    Trma, vrma pred domácou bránou, no puk si Melichečík predsa našiel a prerušil hru.

33:40
    Zakázané uvoľnenie domácich.

33:43
    Skokan si potiahol puk viac na stred okamžite po vhadzovaní a poslal puk na vzdialenejšiu tyč.

34:14
    Menšia šarvátka po prečíslení domácich, kedy to Peters, len tesne vykryl.

34:33
    Domáci majú dobrý úsek hry, no obrana kamzíkov je pozorná.

35:25
    Rapáč poslal ľahučký puk od modrej priamo do stredu brány.

35:33
    Útok kamzíkov vo formáte tri na tri, Drgoň hľadal pred bránou Záborského.

36:11
    Kukuča – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

36:15
    Rysy vyhrali buly, no puk je pri mantineli ďaleko od brány Petersa.

36:50
    Ďalšia využitá presilovka. Rysy útočili vo štvorici, ŠTRAUCH, naznačil prihrávku, zasekol si puk a vypálil pomedzi betóny Petersa.
    Bez asistencie

37:30
    Domáci ožili, Peters vykorčuľoval ďaleko z brány a anuloval tak protiútok rysov.

37:50
    Vandás sa sám rútil na bránu proti trojici, bol tiesnený, no zakončil bekhendom, len do bočnej siete.

38:50
    Zakázané uvoľnenie rysov.

39:10
    Beží posledná minúta tejto tretiny.

39:15
    Drgoň prerušil hru na modrej technickým priestupkom a bude sa vhadzovať pred Melicherčíkom.

39:40
    Puk je za bránou Melicherčíka a už sa asi nič nestane.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Sledovali sme svižný a rýchly hokej s množstvom prečíslení a protiútokov. Čo sa týka menších trestov ich počet bol výrazne menší, ako v predošlej tretine. Kerbashian v tejto tretine už do hry nezasiahol. Dúfame, že bude teda, čo najskôr v poriadku.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15. minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Bortňák vybojoval úvodné buly, ale domáci s kľudom zacúvali.

40:36
    Paločko nepresne na Kotvana a pri puku sú opäť rysy.

41:20
    Malina poslal ľahučký puk na teč a narobil ním kamzíkom nemalé problémy.

42:04
    Dorážku hostí Melicherčík vyrazil pred seba a následne si puk prevzal Romaňák..

42:26
    Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

42:52
    Kamzici sa usadili v pásme a z voleja to skúsil Drgoň, ktorému dnešný zápas chutí.

43:57
    Bubelov puk po osy tečovaný nebol a domáci si hru postrážili.

44:35
    Paukovček zakladá rýchli útok od Petersa.

45:28
    Zakázané uvoľnenie hostí.

45:30
    Bojovný hokej domácim v tejto tretine zatiaľ vychádza, no stojí ich veľa síl.

45:48
    Bortňák bol tiesnený pri boxe časomeračov a stratil puk.

46:09
    Brincko – 2 min., podrazenie.

47:20
    Poprad drží puk pri mantineloch, mimo zóny ohrozenia.

48:00
    Bortňák nastrelil tyčku, puk ostáva v hre.

48:09
    Táto presilovka domácim veľmi nevyšla, hostia sú v plnom počte.

48:57

49:00
    Novák drží puk za bránou hostí a zvádza oň ťažký súboj.

49:33
    Zakázané uvoľnenie kamzíkov.

49:37

49:37
    Prebieha úprava plexiskla.

49:50
    Záborský bol vysunutý presným pasom a skúšal to strelou po ľade, medzi betóny.

50:23
    Brincko zaváhal a ťahal puk za bránu, hoci obrana domácich bola rozhodená.

51:03
    Peters si siahol na puk, no neprerušil hru.

51:31
    Nie je to zakázané uvoľnenie a Štrauch musí hrať.

51:50
    Malina – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

Dnešné stretnutie sleduje 2950 divákov.

52:26
    Poprad dal gól!
    Malinu to vyhodenie puku môže mrzieť, pretože súper to využil na vyrovnanie. MLYNAROVIČ si pripisuje ďalší bod v dnešnom stretnutí, rovnako ako Yogan.

53:30
    Kukuča sa sebavedomom predral dopredu a následne našiel Petráša, ten však pálil nepresne.

54:14
    Bubela – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

54:40
    Spišská Nová Ves dala gól! Obrovská šanca na skórovanie je bleskovo pretavená na zásah GIĽÁKA, ktorý sa presadil z bezprostrednej blízkosti.
    Asistencia: Salituro, Majdan

56:00
    Presilovka domácich sa pomaly končí. Saliturovi utiekol puk, mohol ísť do úniku.

57:39
    Oddychový čas tím HK Poprad.

57:41
    Vhadzovanie pred Melicherčíkom, Poprad hrá v šestici.

57:49
    Prvý pokus na obstrelenie opustenej brány sa podaril bývalému hráčovi HK Poprad VANDASOVI.
    Asistencia: Rapáč

58:35
    Hostia to znova skúšajú bez brankára.

59:00
    Začala sa posledná minúta tejto tretiny.

59:43
    Krásnou strelou z rohu BUBELA vymietol hornú žrď Melicherčikovej brány a znížil na 4:3.

Vydreté víťazstvo na domácej pôde a ďakovačka pred plnými tribúnami. Spišiaci si krajší záver tohto derby nemohli, ani želať. Popradčania v druhom zápase za sebou ťahali za slabší koniec a podľahli súperovi tesne o jeden zásah. No v konečnom zúčtovaní ich zápas stála prvá tretina a množstvo vylúčení.
    To je nateraz všetko, pekný zvyšok večera. (20:12:32)

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 12. Majdan (Kerbashian), 37. Štrauch, 55. Giľák (Salituro, Majdan), 58. Vandas (Rapáč) – 20. Mlynarovič (Yogan), 53. Mlynarovič (Yogan), 60. Bubela

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Žiak, Ordzovenský, – Salituro, Kerbashian (A), Vandas (A),- Štrauch, Nellis, Rapáč (C),- Majdan, Bortňák, Giľák, – Hamráček, Tkáč, Novák
    Trenér: Vlastimil Wojnár

Trenér: Martin Hrnčár

Rozhodčí: Korba, Kalina, – Bogdaň, Vyšný, Ország