Nové Zámky – Košice 5:2 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 10:2 (kon.) | Nitra – Prešov 4:3 (kon.)
Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:2 (po pr.) | Spišská N. Ves – Poprad 4:3 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 09.10.2022, 16:30 • ZŠ Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Videli sme duel, v ktorom boli lepší domáci, ale na viac ako jeden gól sa nezmohli, pretože brankár LaCouvée si preniesol formu z predchádzajúceho zápasu a pochytal všetky ostatné príležitosti. Hostia veľa striel na bránu nemali, ale to ich mrzieť nemusí, keď nakoniec dokázali zápas otočiť a streliť gól v predĺžení, o ktorý sa postaral Peter Sojčík. Negatívna séria Michaloviec pokračuje aj po tomto zápase. Pre dnešok je to všetko, ďakujem vám za pozornosť. (18:53:56)

61:29
    Trenčín dal gól! Akciu začal Sloboda, ktorému puk pri zakončení ušiel, následne sa k puku dostal PETER SOJČÍK, ktorý dostal puk za Vošvrdu a získava extra bod pre svoj tím.

60:43
    Flick zakončoval jednou rukou, Vošvrda pozorný.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine dokázali hostia vyrovnať, keď sa presadil Krajčovič. Ďalší gól sme už nevideli a preto bude nasledovať päť minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Nepríjemná strela Thelina, po ktorej si Vošvrda nebol istý kde má puk!

59:24
    Zakázané uvoľnenie Líšok.

58:52
    Petrášova strela tečovaná na ochrannú sieť.

58:30
    Pietroniro sa už nikam neponáhľa.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny.

57:42
    Lapšanský dokázal puk dostať ku LaCouvéemu a vybojoval pásmo.

56:31
    Hostia v plnom počte.

56:00
    Hostia dobre pokrývajú hráčov a domáci na ideálne zakončenie nemajú nárok.

55:20
    Domáci už v presilovkovom postavení.

54:30
    Po buly sa Trenčanom podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

54:29
    Bolo vidieť po odpískaní ešte jeden nepríjemný zákrok, ale ten sa trestať nebude.

Dnešné stretnutie sleduje 1809 divákov.

54:29
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín:
    Petráš – 2 min., podrazenie.

53:30
    Galambošova strela z medzikružia len do hosťujúceho hráča.

53:00
    Osburnova strela z pravej strany, ktorú brankár Vojakov pokryl.

52:30
    Strela švihom od Žitného do lapačky LaCouvéeho.

51:42
    Čacho to skúšal nahodiť prd bránu, ale spoluhráča tam nemal.

51:32
    Prihrávka rukou. Reklamná prestávka.

50:45
    Bezúchova strela z uhla, následná dorážka jedného z domácich hráčov.

50:11

49:35
    Vojakom sa podarilo vyhodiť puk za Vošvrdu.

49:00
    Hostia v zovretí domácich!

48:09
    Puliš nepríjemne zrazený na zem. Flick ide na lavicu hanby za napadnutie.

47:42
    Sojčík chcel podržať puk v pásme, ale Puliš mu ho vzal.

46:35
    Domáci mohli ísť do prečíslenia, ale obrana Trenčanov si s tým poradila dobre.

45:03
    Krajčovič sa chcel presadiť individuálne, ale domáca obrana mu nedovolila zakončiť.

44:10
    Pri puku Trenčania, ale založiť útočnú akciu sa im nepodarilo.

43:35
    Puk skončil niekde v Nemčíkovom výstroji.

42:30
    Trenčín dal gól! Protiútok hostí končí gólom! Hostia išli v prečíslení 3 na 2, po ľavej strane viedol puk Belluš, ktorý následne vystrelil, Vošvrda puk len vyrazil a ten následne do brány dorazil ANDREJ KRAJČOVIČ.
    Asistencie: Belluš, Sojčík.

42:10
    Striedanie oboch tímov.

41:10
    Snaha o hybridný icing hostí, ale neúspešne.

40:40
    Strela Puliša zblokovaná Flickom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:13.

V druhej tretine gól nepadol a domáci stále vedú 1:0. Aktivita Michalovčanov stále pretrváva, ale LaCouvée drží hostí v hre o víťazstvo.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:28
    Kúskovaný záver druhej tretiny. Zakázané uvoľnenie hostí.

39:21
    Odpískaný ofsajd na strane hostí.

38:45
    Hostia sa dokázali na dlhšie udržať v pásme, ale následne sa puk dotkol ochrannej siete.

38:06
    Puk priamo do lapačky LaCouvéeho.

37:44
    Vojaci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

37:26
    Puk mimo hraciu plochu. Reklamná prestávka.

37:00
    Obrovský nápor domácich, hostia nemohli ani vystriedať. Všetko upokojil kanadský brankár.

35:58
    Štajnoch pálil, ale minul bránu hostí.

34:07
    LaCouvée nevedel kde je puk a ani nikto z hráčov, puk dopadol k Bucovi a ten odkrytú časť brány netrafil!

33:39
    Bjalončík v šanci! Domáci na modrej čiare vybojovali puk, odkiaľ dostal menovaný hráč puk do stredu ihriska a išiel s ním po ľavej strane na brankára hostí, ale ten jeho strelu chytil.

32:32
    Icing zo strany Dukly Trenčín.

31:42
    Domáci v plnom počte.

31:25
    Tak hosťom táto presilová hra vôbec nevychádza.

30:40
    Puk pri hosťujúcom brankárovi.

30:06
    Domáci napádajú hostí a podarilo sa im dostať puk z pásma.

29:41
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Hammond – 2 min., nedovolené bránenie.

29:17
    Paločko je dnes najlepším hráčom, krásne prihral pred bránu Bjalončíkovi, ale opäť sa ukázal LaCouvée.

29:03
    Žitný mohol ísť do nájazdu, ale nemal dostatočnú rýchlosť, takže jeho strela bola len mierna.

28:52
    Hlaváč triafa len stred brány, kde bol Vošvrda.

28:42
    Jasný ofsajd domácich Líšok.

28:06
    Brankár Trenčína v permanencii, ale všetko zneškodnil betónom a následnú strelu už podržal v lapačke.

27:04
    Nedorozumenie Trenčanov prináša zakázané uvoľnenie.

25:57
    Domáci fanúšikovia už dvíhali ruky nad hlavu! Bjalončík už ale nedokázal umiestniť puk do prázdnej brány, keď skvelým zákrokom sa predviedol Martin Nemčík.

25:16
    Prihrávka na Žitného, ale ten netrafil puk.

24:49
    Nemčík odpálil puk až za Vošvrdu.

24:29
    Trenčania sa oslobodili, keď vyhodili puk.

24:09

23:53
    Stahoň – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

23:23
    Vojakom sa teraz nedarí usadiť v pásme.

22:58
    Dorážky Trenčanov pokryl Vošvrda.

22:18
    Flick nepresnou prihrávkou na Pietronira vyhnal svoj tím z útočného pásma.

22:08
    Lapšanský – 2 min., nedovolené bránenie.

21:44

21:23
    Žitného strela z prvej od pravého kruhu, brankár úspešne zasiahol.

21:04
    LaCouvéeho úspešný zákrok.

20:29
    Sujova strela od modrej, ale len na zadný mantinel.

20:15
    Ofsajd domácich hneď v úvode druhej tretiny.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:22.

Za nami je prvá tretina a domáce Michalovce vedú 1:0, keď sa gólovo presadil Matúš Paločko. Domáci sú aktívnejší, mali viacero šancí pridať ďalší gól, ale v tom im zabránil hosťujúci brankár LaCouvée.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:47
    Dukla Trenčín vyhodila puk cez všetky čiary.

19:43
    Pietroniro – 2 min., podrazenie.

19:30

18:55
    Pietronirova strela len do vlastného hráča.

18:17
    Trenčanom nedovolia Michalovčania usadiť sa v pásme.

17:35
    Domáci vyhodili puk.

17:28
    Chalupa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

16:50
    Michalovské Líšky sa držali dlhšie v pásme, dokázali LaCouvého ohroziť, nakoniec sa hra prerušila.

15:26
    Krásna akcia domácich! Paločko poslal zadovkou puk na Bjalončíka, ktorý mal odkrytú bránu, ale fantastickým zákrokom sa predviedol hosťujúci brankár.

14:56
    Domáci sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením.

13:32
    Petrášova strela z ľavého krídla, Vošvrda puk vyrazil.

12:52
    Dobrý teč Lapšanského, len smer puku išiel vedľa brány.

12:36
    Puk na ochrannej sieti. Reklamná prestávka.

11:43
    Dukla Michalovce dala gól! Presilová hra sa už skončila a hneď ako sa na ľad vrátil Pietroniro, tak poslal strelu na bránu Bjalončík, brankár puk len vyrazil a k dorážke sa dostal MATÚŠ PALOČKO, ktorý strieľa úvodný gól zápasu.
    Asistencie: Bjalončík, Glazkov.

10:49
    Thelin vystihol prihrávku, išiel na bránu s jedným hráčom domácich, ale Vošvrda mu puk vypichol.

10:04
    LaCouvéeho úspešný zákrok po dvoch strelách po sebe.

09:40
    Pietroniro – 2 min., nedovolené bránenie.

09:30
    Súboj o puk za bránou hostí, bude sa vylučovať.

08:30
    Krajčovič poslal k zemi Bjalončíka.

07:54
    Nastrelenie Čacha sa skončilo na ochrannej sieti.

07:36
    LaCouvée podržal puk po nahodení. Nasleduje reklamná prestávka.

07:16
    Pulišova strela mierila nad bránu.

06:22
    Vašaš je pri chuti, ale Nemčík mu nedovolil dostať sa puku.

03:45
    Marek Sloboda v šanci 2 na 1 netrafil bránu!

03:13
    Prihrávka rukou.

02:49
    Ďalšia šanca Michalovčanov! Vašaš za bránou vybojoval puk, chcel prekvapiť brankára hostí, od neho sa puk ešte odrazil na Buca, ale to takisto brankár Trenčína postrážil.

02:22
    Safaraleyev bol voľný pred bránou, ale netrafil bránu.

01:42
    LaCouvée si musí dávať pozor, mierila na neho ďalšia strela.

01:10
    Spomedzi kruhov vystrelil Petráš, ale bránu netrafil.

Úvodný zákrok zápasu pre LaCouvéeho po strele Suju.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Glazkov, Štajnoch (A) – Hammond, Osburn – Mihálik (C), Macejko; – Buc (A), Suja, Puliš – Paločko, Bjalončík, Žitný – Lapšanský, Chalupa, Bezúch – Safaraleyev, Galamboš, Vašaš
    Tréner: Thomas Coolen

HK Dukla Trenčín: LaCouvée (Borák) – Nemčík, Ozols – Ulrych, Pietroniro – Starosta (A), Martiška – Hlaváč; – Sloboda, Čacho (C), Petráš – Hudec, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík (A), Belluš – Vaňo, Gaťár, Stahoň
    Tréner: Róbert Döme

Rozhodca: Hronský, Smrek – Knižka, Janiga.

Tipos extraliga pokračuje 8. kolom, v ktorom sa stretnú HK Dukla Ingema Michalovce a HK Dukla Trenčín.

HK Dukla Ingema Michalovce: Michalovská Dukla ťahá negatívnu štvorzápasovú sériu prehier. V minulom kole podľahli Zvolenu 3:4. Michalovciam patrí 8. priečka so ziskom ôsmich bodov. Vedenie Michaloviec sa rozhodlo rozviazať zmluvy s dvojicou legionárov a to s Dannym Kristom a Joshom Winquistom. S kanadským bodovaním je doposiaľ najlepší Jakub Suja, ktorý získal sedem bodov. Za ním nasleduje Radovan Puliš, Dávid Buc a Zachary Osburn, ktorí majú zhodne po päť bodov na svojom konte.

HK Dukla Trenčín: Trenčania v predchádzajúcom kole rozobrali Banskú Bystricu na ich ľade "kanárom", teda 6:0. Bodovo zahviezdil najmä Viliam Čacho s bilanciou 1+3. "Vojakom" patrí v tabuľke posledná priečka a majú na konte šesť bodov, Samozrejme hostí v tomto zápase netreba odpisovať, keďže v minulom kole predviedli veľmi dobrý výkon a treba vyzdvihnúť brankára Connora LaCouveeho, ktorý pochytal všetkých 48 striel Bystričanov. Viliam Čacho vedie produktivitu tímu so ziskom deviatich bodov, Šimon Petráš má sedem bodov a obranca Phil Pietroniro šesť bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 12. Paločko (Bjalončík, Glazkov) – 43. Krajčovič (Belluš, Sojčík), 62. Sojčík (Sloboda)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Vošvrda (Škorvánek) – Glazkov, Štajnoch (A) – Hammond, Osburn – Mihálik (C), Macejko; – Buc (A), Suja, Puliš – Paločko, Bjalončík, Žitný – Lapšanský, Chalupa, Bezúch – Safaraleyev, Galamboš, Vašaš
    Trenér: Thomas Coolen

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Borák) – Nemčík, Ozols – Ulrych, Pietroniro – Starosta (A), Martiška – Hlaváč; – Sloboda, Čacho (C), Petráš – Hudec, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík (A), Belluš – Vaňo, Gaťár, Stahoň
    Trenér: Róbert Döme

Rozhodčí: Hronský, Smrek – Knižka, Janiga