Larnaka – Fenerbahce 1:2 (kon.) | Real Betis – AS Řím 1:1 (kon.) | Bodö/Glimt – Arsenal 0:1 (kon.)
Dynamo Kyjev – Rennes 0:1 (kon.) | Feyenoord – Midtjylland 2:2 (kon.) | Karabach – Olympiakos 0:0 (kon.)
Nantes – Freiburg 0:4 (kon.) | St.Gilloise – Braga 3:3 (kon.) | Ferencváros – CZ Bělehrad 2:1 (kon.)
Lazio – Sturm Graz 2:2 (kon.) | Ludogorec – Helsinki 2:0 (kon.) | Manchester Utd. – Omonia Nikósie 1:0 (kon.)
Eindhoven – Curych 5:0 (kon.) | Real Sociedad – Šeriff Tiraspol 3:0 (kon.) | Trabzonspor – Monaco 4:0 (kon.)
Union Berlín – Malmö 1:0 (kon.)
S. S. Lazio
2:2 (1:0)
SK Sturm Graz
Čtvrtek 13.10.2022, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Evropská liga • Skupina F

S konstatováním, že Lazio Řím se po divokém prvním poločasu a gólové bohatém poločasu druhém rozešlo se Sturmem Graz smírně 2:2 a všechny týmy ve skupině F tak mají 5 bodů, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý. (22:57:23)

Situace ve skupině F je tak stále vyrovnaná a naprosto otevřená. Před čtvrtými zápasy měly všechny týmy čtyři body, nyní mají bodů pět. Feyenoord s Midtjyllandem a Lazio se Sturmem totiž hráli shodně 2:2.

Červené karty: 1-0.

Zápas je u konce a zejména jeho první polovina byla zajímavá. Hosté začali aktivněji, nicméně domácí postupně přebrali otěže zápasu a zejména Ciro Immobile spálil dvě šance. Nakonec se radoval ve 45. minutě, když po faulu Affengrubera na Zaccagniho proměnil pokutový kop.

Následovala pořádná divočina, od zhruba dvacáté minuty totiž na hřišti začaly plát emoce. Manuel Lazzari totiž před svým vápnem strčil do Otara Kitejšviliho a uviděl druhou žlutou kartu, tu první dostal za potyčku o dvacet minut dříve. Vzápětí byl vyloučen ještě člen realizačního týmu Sturmu.

Rakouský tým tak šel do druhého poločasu s výhodou jednoho muže v poli a využil jí díky vynikajícímu Williamu Bøvingovi, který se dvakrát zastřeloval a napotřetí po hezké akci uklidil míč z pětadvaceti metrů přesně k pravé tyči. A Sturm útočil i nadále, místy se zdálo, že jeho vedoucí gól visí těsně nad Olympijským stadionem. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól Pedra Rodriguese, který si narážečkou vyměnil míč s Andersonem a prostřelil gólmana Siebenhandla, jenž asi neměl při obdrženém gólu tak čisté svědomí. To ale nebyl konec, protože William Bøving stihl během sedmadvaceti minut další branku, když před vápnem zasekl míč, čímž vyřadil dva obránce a trefil se naopak přesně k tyči levé. Zbylých sedm minut a další tři nastavené už rozhodnutí nepřinesly, takže se oba týmy rozešly smírně 2:2.

90+4

90+3
    Ve třetí minutě nastavení se ještě ke střele odhodlal Gegory Wüthrich, ale minul branku a Provedel tak nemusel zasahovat.

90
    Stejně jako na konci první půlky, také nyní emoce bublají. Hosté samozřejmě chtějí, aby domácí hráči neotáleli s vhozením autu.

88
    Gregory Wüthrich ošklivě zajel do Felipe Andersona a žluté kartě se vůbec nemůže divit.

Připomeňme, že i po čtvrtém kole mohou mít všechny týmy ve skupině pět bodů, jelikož Feyenoord doma remizoval s Midtjyllandem 2:2!

85
    Zákrok Ivana Ljubice na střídajícího Milinkoviće-Saviće oceňuje německý sudí další žlutou kartou.

85
    Pokusí se Sturm ještě rozhodnout zápas a získat ve vyrovnané skupině podruhé tři body?
    83. William BÖVING - 2:2

83
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Laziu se nevydařil protiútok a hosté podruhé vyrovnávají, opět díky WILLIAMU BÖVINGOVI. Jeho poslání na plac se Ilzerovi opravdu povedlo. Po přihrávce Horvata na pravou stranu před vápno dokázal mladičký Dán zaseknout míč, čímž oklamal obránce Hysaje i jeho parťáka Patrice a zamířil nechytatelně přesně, tentokrát z pohledu Provedela k levé tyči! Asistence: Tomi Horvat.

81
    Faul Pedra na Hierländera se u pravého rohu vápna asi mohl pískat, což si myslí i trenér Sturmu. Sudí měl ale jiný názor a pokračuje se dále.

81
    Tato střela Williama Bøvinga z velkého vápna byla asi nejméně povedená, Provedel se za ní jen s klidem ohlédl.

80
    Osmdesátá minuta právě začíná, Sturm má na srovnání něco málo k patnácti minutám.

79
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Matteo Cancellieri.

Střídání v týmu SK Sturm Graz:
    ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Jakob Jantscher,
    ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází Manprit Sarkaria,
    ze hřiště odchází Jon Gorenc Stankovič, přichází Ivan Ljubic.

78
    Lazio nakonec ještě bude zahrávat rohový kop, kterého se ujme Felipe Anderson. Ohrožení to neznamenalo a jakmile bude hra přerušená, Immobile bude střídat.

76
    Aktivní Immobile nyní opět trošku ušetřil cenné sekundy, aby si jeho spoluhráči mohli oddechnout. Navíc se pokusil o střelu, která ale byla zblokovaná. K jeho smůle vlastním spoluhráčem.

Tomáš Lysý

Branky: 45. Immobile (pen.), 71. Pedro (Anderson) – 56. Böving (Prass), 83. Böving (Horvat)

Karty:   27. Lazzari (LAZ), 45+3. Immobile (LAZ) – 22. Ingolitsch (STG), 27. Kitejšvili (STG), 44. Affengruber (STG), 45+2. Stankovič (STG), 74. Prass (STG), 85. Ljubic (STG), 88. Wüthrich (STG)   45+2. Lazzari (LAZ)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:8. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:15.
    S. S. Lazio: Provedel – Lazzari, Gila, Patric, Hysaj – Alberto (58. Anderson), Cataldi (58. Vecino), Bašić (58. Milinković-Savić) – Pedro, Immobile (C) (79. Cancellieri), Zaccagni (46. Marušić).
    Náhradníci: Maximiano, Magro – Antônio, Romagnoli, Casale, Romero, Radu.

Trenér: Maurizio Sari

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Ingolitsch, Affengruber, Stankovič (79. Ljubic), Wüthrich, Dante – Hierländer (C) (79. Sarkaria), Kitejšvili (58. Horvat), Prass – Ajeti (79. Jantscher), Emegha (46. Böving).
    Náhradníci: Schützenauer, Giuliani – Borkovic, Oroz, Schnegg, Fuseini, Wels.