Lipt. Mikuláš – Michalovce 0:1 (kon.) | Košice – Poprad 4:1 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 2:3 (0:2 po s.n.)
Zvolen – Nitra 4:3 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 4:1 (kon.)
HC Košice
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 14.10.2022, 17:30 • Crow Arena(Košice) • Tipos Extraliga (SR) • 9. kolo

Košice v domácom prostredí zaslúžene porazili Poprad 4:1. O víťazstvo domácich sa postarali gólmi Leskinen, Deyl, Chovan a Campbell. Jediný presný zásah hostí zaznamenal Paločko, ale inak Poprad predviedol veľmi málo na to, aby mohol dnes pomýšľať na body. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera! (20:02:33)

59:53
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Havrila – 2 min., podrazenie.

59:30
    Zápas sa už len dohráva, domáci diváci na tribúnach môžu oslavovať tretie víťazstvo Košíc v sezóne.

57:00
    Košice dali gól! Teraz sa už COLIN CAMPBELL môže tešiť z presného zásahu do prázdnej brány, ktorý zrejme definitívne potvrdzuje tri body pre domácich! Asistencia: Deyl

56:31
    Watling – 2 min., hákovanie.

55:56
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Peters – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka.

54:47
    Radosť Campbella zo štvrtého gólu Košíc bola predčasná, pretože tréner hostí Hrnčár si zobral challenge, ktorá bola úspešná a gól domácich bol neuznaný pre postavenie mimo hry v gólovej akcii!

52:24
    Riečický s pohotovým zákrokom proti zakončeniu Suchého bez prípravy, ale hostia potrebujú ukázať viac.

51:08
    Zakázané uvoľnenie Košíc znamená, že sa bude vhadzovať pred Riečickým, ale Poprad sa stále len hľadá v ofenzíve.

50:31
    Ani domáci zatiaľ definitívne nerozhodli tento zápas, pretože v presilovke nič zaujímavé nevymysleli a teraz ich zastavil ofsajd.

47:54
    Skokan – 2 min., nedovolené bránenie.

46:15
    Zakázané uvoľnenie na domácej strane, ale Košice predtým prežili ďalšie oslabenie bez problémov, čo je dôležitý krok k vytúženým trom bodom.

43:04
    Ferenc – 2 min., hákovanie.

41:11
    Domáci si zavarili na problémy pomalou rozohrávkou, pretože stratili puk a Riečický musel riešiť nepríjemnú situáciu, ale poradil si s dobiedzajúcimi útočníkmi Popradu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina ponúkla zaujímavé momenty a dočkali sme sa až štyroch gólov. Skóre otvoril Leskinen v presilovej hre, čo Košiciam výrazne zvýšilo sebavedomie a druhý gól neskôr pridal Deyl. Hosťom sa síce podarilo znížiť zásluhou Paločka, ale domácim to vôbec neublížilo, pretože prakticky ihneď prišiel tretí gól, ktorý strelil Chovan. Košice majú nakročené k dôležitým trom bodom, Poprad to už bude mať v tretej tretine veľmi ťažké. Tretie tretina sa začne približne o 19:21.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:58
    Tak ešte jedno prerušenie a vhadzovanie pred Petersom, ale domáci majú už len dve sekundy na prípadnú strelu, čo je veľmi málo.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 24. Leskinen (Campbell, Southorn), 30. Deyl (Olsson), 32. Chovan (Bartánus, Watling), 57. Campbell (Deyl) – 31. Paločko (Svitana, Meliško)

HC Košice: Riečický(Durný) – Southorn, Šedivý – Deyl, Olsson – Novota, Ferenc – Bartoš – Jääskeläinen, Campbell, Leskinen – Watling, Chovan, Bartánus – Tybor, Slovák, Rogoň – Havrila, Linet, Milý
    Trenér: D. Ceman

HK Poprad: Peters(Valluš) – Drgoň, Kotvan – Bokroš, Brincko – Meliško, Mešár – Yogan, Bubela, Záborský – Svitana, Skokan, Paločko – Kukuča, Paukovček, Petráš – Suchý, Mlinarovič, Valigura
    Trenér: M. Hrnčár

Rozhodčí: Novák, Smrek – Tvrdoň, Durmis