Detroit – Montreal 3:0 (kon.) | Columbus – Tampa 2:5 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 4:1 (kon.)
San Jose – Carolina 1:2 (kon.) | Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Carolina Hurricanes
Sobota 15.10.2022, 04:45 • SAP Center, San Jose • NHL

To je ode mě vše. Přeji hezkou sobotu a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (07:27:58)

Střely na bránu: 19 – 35 | Přesilová hra: 0/3 – 0/5 | Trestné minuty: 11 – 15

Je dobojováno. Ve třetím dějství se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, ale oba gólmani byli proti. Už to vypadalo, že duel dojde do prodloužení, ale nakonec tomu tak nebylo. V devětapadesáté minutě odmítl nastavenou hrací dobu Sebastian Aho, který stál u brankoviště šikovně tak, že se od jeho brusle odrazila střela Pesceho a kotouč skončil za jinak výborným Jamesem Reimerem. Sharks tak sahali po prvním bodovém zisku v sezóně, nakonec ale doma nezískali ani jeden bod.

59:50
    A další Hertlova střela, ten tečoval puk těsně před hostující klecí, ale znovu není vyrovnáno!

59:33
    Tomáš Hertl se dostal na pravou stranu a bekhendem poslal puk do hrudi Raanty a od něho se pak puk odrazil nad břevno!

58:55
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale hosté drží puk a vyhazují ho šikovně do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:24
    Domácí jsou v šesti hráčích a bez brankáře.
    58:02 Sebastian AHO - 1:2

58:02
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tak to je pro domácí celek šok. Minutu a dvě sekundy před koncem třetí třetiny udeřili hosté a vedou rozdílem jedné branky. Po střele Pesceho od modré čáry se kotouč těsně před Reimerem odrazil od brusle SEBASTIANA AHA a ten skončil za brankovou čárou – 1:2. Finský dravec v dresu Caroliny tak dost možná odmítl nastavenou hrací dobu. Asistence: Brett Pesce a Teuvo Teräväinen.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42
    Blíží se závěr třetí třetiny a už to celkem vypadá, že základní hrací doba vítěze neurčí.

56:58
    Radim Šimek od své branky zakládal další akci domácích, Tomáš Hertl pak z levého kruhu vyprášil beton Raanty.

56:27
    Sharks nezajistili puk v obranném pásmu, k němu se dostali hosté a hned na Reimera šel pokus od modré čáry, který ale mířil vedle jeho levé tyče.

56:08
    Následuje komerční přestávka.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 18. J. Svečnikov (Megna, E. Karlsson) – 40. Nečas (A. Svečnikov), 59. Aho (Pesce, Teräväinen)

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Megna, Ferraro, M. Vlasic, Benning, Šimek – Kunin, Hertl, Meier – Labanc, Couture, Lorentz – Nieto, Bonino, Lindblom – J. Svečnikov, Sturm, Gregor.
    Trenér: David Quinn

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, Aho, Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Stastny – Noesen, Stepan, Martinook.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Luxmore, Pochmara – Pancich, Mills

Diváci: 17562