Příbram – Benátky n/J 5:3 (kon.) | Písek – Hronov 10:4 (kon.) | Kopřivnice – Vyškov 5:3 (kon.)
Opava – SHKM Hodonín 2:3 (0:2 po s.n.) | Havířov – Znojmo 1:5 (kon.) | Klatovy – Jablonec n/N 3:6 (kon.)
Mostečtí Lvi – Ústí n/L 1:7 (kon.) | Kobra – Letňany 2:4 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 0:5 (kon.)
Cheb – Děčín 8:1 (kon.) | Nový Jičín – Vel. Meziříčí 2:4 (kon.) | Řisuty – Chomutov 1:13 (kon.)
HC Baník Příbram
5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 22.10.2022, 16:00 • Příbram, Zimní stadion • 2. liga skupina Západ • 10. kolo

Příbram dnes na domácím ledě dokázala porazit Benátky poměrem 5:3. V utkání vždy vedla a na čtvrtou trefu domácích už hosté nedokázali reagovat. Ve 44. minutě si tedy rozdílovou branku připsal Procházka a v úplném závěru ještě přesně zamířil do prázdné klece Kafka. Sluší se zmínit výkon Tomáše Urbana, který dnes nastřílel Benátkám hattrick.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (18:46:07)

59:50 Petr KAFKA - 5:3

59:50
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí potvrzují své dnešní vítězství. Deset sekund před koncem skóroval do prázdné klece PETR KAFKA. 5:3. Asistence: Ladislav Gengel a Tomáš Urban.

59:22
    Příbram je pod velkým tlakem, aktivní je na kruhu především Šafránek.

59:04
    Šestapadesát sekund před třetí sirénou zakročil domácí brankář. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

58:43
    Rána Šafránka od modré čáry nebyla zrovna ideální. Nyní se hraje u mantinelu.

58:32
    Už to hosté zkouší v šesti. Podaří se jim vyrovnat?

58:16
    Hosté měli k dispozici trestné střílení, které ale neproměnil kapitán Kamil Bříška. Výtečný zákrok Šorfa.

57:23
    Jeden z hostů se celkem šikovně dostal do útočného pásma, ale netrefil brankový prostor. Šorf si mohl oddechnout.

55:50
    Do konce třetí třetiny chybí zhruba čtyři minuty. Domácí stále drží jednobrankový náskok.

54:42
    Střela Pinkase z mezikruží nebyla úplně přesná. Tohle už ale Příbrami v těchto minutách stačí.

53:48
    Hosté se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale nevyšla jim finální přihrávka před bránu.

52:27

52:10
    Hosté teď posunuli kotouč přes všechny čáry. Šorf pomohl s rozehrávkou.

51:10
    Domácí začali přesilovku rychlou kombinací, po které pálil Kafka těsně nad horní tyč.

50:27
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    Petr Šíma – 2 min., krosček.

50:03
    Domácí teď sami sebe dostali pryč z útočného pásma.

49:26
    Na druhé straně se připomněl Kafka, který ukázal, že má opravdu tvrdou ránu. Netrefil však potřebný prostor.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 13. Urban (Šinágl, Kafka), 25. Urban (Saňa, Gengel), 32. Urban (Šinágl, Kafka), 44. Procházka (Patzelt), 60. Kafka (Gengel, Urban) – 16. Bříška (Zumr, Klodner), 30. Král (Klodner, Stehlík), 38. Zumr (Šafránek, Bříška)

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Saňa (A), Zdeněk, Jelínek, Vinš, Zedek, Havlín, Patzelt – Eret, Káník, Šinágl, Urban, Brzák, Gengel (C), Procházka, Pinkas, Kafka, Hasman, Matějka
    Trenér: Pavel Marek

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (Šuhájek) – Haspeklo, Mašek, Klatt, Antoš, Klodner, M. Tondr (A) – Dvořák, L. Tondr, Šafránek (A), Havlas, Král, Hejňák, Stehlík, Husák, Zumr, Kusý, Šíma, Bříška (C)
    Trenér: Antonín Nečas

Rozhodčí: Kosnar – Maňák, Teršíp