Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Los Angeles Kings
4:6 (3:2, 0:2, 1:2)
Winnipeg Jets
Pátek 28.10.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké sváteční ráno. (07:18:14)

Tři hvězdy utkání
    1. Adam Lowry (WPG) – 1+1
    2. Trevor Moore (LAK) – 1+1
    3. Phillip Danault (LAK) – 0+1

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jonathan Quick (LAK) – 13 zákroků, 5 OG, úspěšnost 72,2 %, odchytal 59:37
    Connor Hellebuyck (WPG) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 58:08

Statistiky
    Střely na bránu: 44 – 19 | Přesilová hra: 2/5 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 10

Winnipeg si připisuje cenné vítězství, když dokázal vyhrát na ledě Los Angeles 6:4. Winnipeg sice na svého soupeře výrazně střelecky zaostával, přesto ho ale dokázal porazit. Winnipeg se v v první třetině dostal do vedení hned svou první střelou na branku, Quicka překonal ze samostatného úniku Mark Scheifele. Poté se ale hosté dostali pod velký tlak a přišly hned tři branky Los Angeles. Nejprve vyrovnal z přesilovky Arthur Kaliyev a poté se ještě trefili Blake Lizotte a po šikovné teči Gabriel Vilardi. V závěru první třetiny pak snížil na 2:3 v oslabení Adam Lowry. Ve druhé třetině se poměrně dlouho čekalo na gólový úspěch jednoho z týmů. Nakonec gólový půst protrhli hosté, v početní převaze se prosadil Pierre-Luc Dubois a srovnal na 3:3. 65 sekund před druhou sirénou pak dokázali hosté dokonat svou otočku, do vedení 4:3 dostal Jets obránce Nate Schmidt. Ve třetí části zápasu nejprve dokázal vyrovnat Trevor Moore, ale Kings to nakonec žádné body nepřineslo, protože vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Axel Jonsson Fjällby a v závěru pak ještě trefil prázdnou branku Blake Wheeler.

59:20 Blake WHEELER - 4:6

59:20
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě více přiblížili vítězství, když ve vlastním pásmu získal kotouč BLAKE WHEELER a přes celé hřiště ho poslal do odkryté branky. Asistence: Morgan Barron.

59:10
    Kings to nakonec přeci jen zkouší bez Quicka, takže se hraje pět na pět. Do šance se dostal Mikey Anderson, ale nevyužil.

58:50
    Los Angeles už mělo jistě v plánu odvolání Quicka, místo toho však bude muset čelit přesilovce soupeře.

58:50
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

58:33
    Bude se vylučovat, Winnipeg má od rozhodčích výhodu.

58:19
    Mason Appleton dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

57:54
    Winnipeg strávil nějaký čas i v útočném pásmu, nyní už se ale znovu brání.

56:34
    Domácí i po komerční pauze pokračují ve svém tlaku. Do šance se dostal nejlepší střelec Kings Gabriel Vilardi, Hellebuyck ale předvedl výborný zákrok.

55:42
    Kings se snaží okamžitě odpovědět, v útočném pásmu se usadila jejich první útočná letka.
    54:23 Axel Jonsson Fjällby - 4:5

54:23
    Hosté opět vedou, ve dnešním zápase už potřetí! První gól v sezóně střílí AXEL JONSSON FJÄLLBY, který úspěšně změnil směr střely obránce Dillona. Quick už nemohl reagovat. Domácí už nemají moc času na vyrovnání. Asistence: Brenden Dillon.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Kaliyev (T. Moore, Durzi), 11. Lizotte (Grundström, Lemieux), 15. Vilardi (Fiala), 45. T. Moore (Danault) – 6. Scheifele, 19. Lowry (D. Gustafsson, DeMelo), 37. Dubois (Connor, Morrissey), 39. Schmidt (Lowry, M. Barron), 55. Jonsson Fjällby (Dillon), 60. Wheeler (M. Barron)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Clarke – Kempe, Kopitar (C), Fiala – T. Moore, Danault (A), Arvidsson – Kaliyev, Anderson-Dolan, Vilardi – Lemieux, Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg, DeMelo – Connor, Scheifele (A), Appleton – Perfetti, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry (A), Gagner – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: StPIerre, Samuels-Thomas – Cherrey, Knorr