Jihlava – Mountfield HK 6:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 6:3 (kon.)
Sparta – Vítkovice 6:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:5 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (0:1, 1:1, 3:2 - 0:1)
Berani Zlín
Sobota 29.10.2022, 17:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Už před dnešním utkání jsem slibovala, že nás čeká zajímavý zápas. A bylo tomu opravdu tak. Hrál se rychlý a útočný hokej, kdy si obě strany vytvářely šance. Energetici dokázali otočit stav utkání, ale nakonec to byli zlínští mladíci, kdo za výhru v prodloužení bere bonusový bod. Přeji vám krasný večer. (19:20:42)

60:29
    Zlín právě vstřelil branku! Tak to bylo rychlé. Zlínští získali kotouč a MAREK ŠIŠÁK svou ranou ze strany kruhu rozhodl o výsledku utkání. Asistence Lukáš Chludil a Lukáš Heš.

60:16
    Na kotouči jsou domácí.

60:01

Třetí třetina byla velmi zajímavá. Energetici si vypracovali dvougólové vedení. Na rozdíl jedné branky snížil Lukáš Heš. Trenér hostů ke konci třetiny zkusil hru bez brankáře a tu zužitkoval Jakub Čechmánek. Čeká nás prodloužení.

60:00

59:55
    Závar před domácí brankou. Ebenstreit zůstal ležet pod spoluhráči. Ale kotouč udržel.

59:11
    Sapouškovi za brankou ujel kotouč.

59:07
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

58:09
    Zlín právě vstřelil branku! Power-play využil JAKUB ČECHMÁNEK, který střelou od modré prostřelil Ebenstreita. Asistence: Matěj Zavřel a Patrik Nábělek.

56:03
    Zlín právě vstřelil branku! Tentokrát energetici LUKÁŠE HEŠE neuhlídali. Po zisku kotouče ujížděl do pásma a svou střelou z mezikruží snížil vedení energetiků. Asistence Tomáš Pilát a Miroslav Špaňhel.

55:11
    Domácí tlak hostů ustáli.

55:10
    Chludil orazítkoval Ebenstreitův beton.

53:29
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Energetici udeřili ve vlastním oslabení. ROBIN SAPOUŠEK zapnul raketový pohon a nechal své pronásledovatele daleko za sebou. Vypálil těsně před Málkem, který neměl nejmenší šanci zasáhnout. Asistence Tadeáš Tůma a Samuel Šmajda.

53:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Botoš – 2 min., krosček.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 40. Sapoušek, 52. Šmajda (Tůma, Dorot), 53. Váňa (Bulka), 54. Sapoušek (Tůma, Šmajda) – 20. Laciga (Dědek, Marek), 40. Čechmánek (Zavřel, Chludil), 57. Heš (Pilát, Špaňhel), 59. Čechmánek (Zavřel, Nábělek), 61. Šišák (Chludil, Heš)

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Zolnaj, Krajčík, Smýkal, Tůma, Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Adámek, Sapoušek (A), Handl, Varvařovský, Botoš (C), Šmajda, Šlechta, Šmíd, Váňa, Kusak
    Trenér: Václav Eismann

Berani Zlín: Málek (Synek) – Nábělek (C), Špaňhel, Burian, Hamrla, Zavřel, Šišák – Heš (A), Chludil (A), Sadovikov, Čechmánek, Pilát, Kaláč, Marek, Babulík, Laciga, Holba, Ramert, Dědek, Babenko
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Jaroš, Zeliska – Zika, Šimánek