Osasuna – Valladolid 2:0 (kon.) | Real Madrid – Girona 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Villarreal 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Real Betis 0:2 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
0:2 (0:0)
Real Betis
Neděle 30.10.2022, 21:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 12. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:59:02)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 22:16.

Lepší vstup do utkání měl Real Sociedad, který na několik minut dostal Betis pod velký tlak. Nejblíže k brance měl nejprve Merino a poté hlavně ve 13. minutě Fernández, jeho střela však skončila na tyči. Poté už k vidění moc dalších šancí nebylo. Betis dokonce neměl v první půli na kontě ani jednu střelu na branku. Také ve druhém poločase byli domácí lepším týmem. Další dvě šance měl aktivní Fernández a jednu Navarro, výborného Silvu ale ani jeden z nich nepřekonal. Když už to vypadalo, že vše směřuje k bezbrankové remíze, dokázali se prosadit hosté, v 86. minutě se trefil po rychlém brejku střídající Juan Cruz. V nastaveném čase pak výhru Betisu pečetil Borja Iglesias.

Mužem utkání se stává Álex Moreno, který dnes přihrál na oba góly Betisu Sevilla.

90+6

90+5
    Na závěr zápasu ještě došlo k rozmíšce, po které vidí žlutou kartu Mikel Merino a Andrés Guardado.

90+5
    Real Betis je pro hráče San Sebastianu v poslední době hodně neoblíbeným soupeřem. Real Sociedad tomuto soupeři nedokázal včetně tohoto zápasu už čtyřikrát po sobě vstřelit branku.

90+3
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že o vítězi je definitivně rozhodnuto, po rychlém brejku našel Moreno ideální přihrávkou před brankou útočníka BORJU IGLESIASE, a tomu už jen stačilo poslat míč do prázdné branky. Asistence: Álex Moreno.

90+3
    Domácí zahrávali rohový kop, ale předvedli jen centr, který byl špatný, velmi přetažený.

90+2
    Nastavuje se pět minut.

90+2
    Brais Méndez postal další centr do šestnáctky, Edgar González však dokázal míč hlavou odvrátit.

90+1
    Po dalším míči do vápna Betisu zahrál jeden z hráčů Betisu rukou, ale tady o penaltě nemůže být řeč.

90+1
    Na hlavě měl vyrovnání Jon Magunazelaia, jeho hlavičku však fenomenálním zákrokem vyrazil Rui Silva.

90
    Real Sociedad se ještě určitě nadechne k závěrečnému tlaku. Začít ho může standardní situací.

89
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Paul Akouokou, přichází Willian José.

88
    Paul Akouokou nebude moci pokračovat a už pomalu kráčí ze hřiště.

87
    Na zemi nyní zůstává ležet Paul Akouokou a zatím se mu nechce zpět na nohy. Postihly ho křeče.

86
    Hosté byli sice pod tlakem, nyní se ale radují z gólu na 1:0! Hosté využili volnějšího prostoru mezi zálohou a obranou Realu Sociedad k rychlému útočnému výpadu. Moreno nakonec našel přihrávkou ve vápně úplně volného JUANA CRUZE, který se trefil prudkou přízemní střelou přesně k tyči. Asistence: Álex Moreno.