Kopřivnice – Val. Meziříčí 2:3 (kon.) | Opava – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Vyškov – Znojmo 3:5 (kon.)
Vel. Meziříčí – SHKM Hodonín 1:0 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 4:3 (po pr.) | Hronov – Benátky n/J 3:8 (kon.)
Kobra – Tábor 1:10 (kon.) | Cheb – Mostečtí Lvi 3:1 (kon.) | Klatovy – Chomutov 1:6 (kon.)
Vrchlabí – Letňany 1:3 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Příbram – Písek 4:3 (kon.)
Řisuty – Jablonec n/N 6:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 16.11.2022, 18:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Východ • 16. kolo

Nesmírně vyrovnané utkání nakonec vyhrál domácí Havlíčkův Brod. Všechny tři třetiny dopadly nerozhodně 1:1, zápas tak dospěl do prodloužení. V něm Bruslaři využili výhodu přesilové hry, ve které rozhodl ve prospěch Havlíčkova Brodu Jaroslav Moučka.

Tím ale večer v Havlíčkově Brodě zdaleka nekončí, jelikož poslední utkání Miroslava Třetiny se bude slavit, troufnu si tvrdit, až do pozdních ranních hodin. To je dnes ode mě vše, těším se, že se potkáme u dalšího přenosu. (20:43:12)

61:26 MOUČKA - 4:3

61:26
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři zvítězili v prodloužení. Roman Čermák nabil na modrou JAROSLAVU MOUČKOVI, jenž z vrcholku levého kruhu nádhernou střelou pod víko rozhodl dnešní utkání. Asistence: Roman Čermák, Dominik Dušek.

61:03
    Oddechový čas pro tým BK Havlíčkův Brod.

61:03
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Čejka – 2 min., vysoká hůl.

60:51
    Po pravé straně se k bráně probíjel Vojtěch Holenda. Ten byl nablízko bráněn, jeho zakončení tak postrádalo gólové paramentry.

60:32
    Bruslaři se s kotoučem ovšem také moc dlouho nepomazlili. Píská se postavení mimo hru.

60:17
    Lukáš Bureš nahrával před bránu, tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

60:02
    Vhazování vyhráli hosté.

60:01

Žďár nad Sázavou se v 51. minutě dostal do vedení. Bruslaři se poté snažili ze všech sil vyrovnat, což se jim také 3 minuty před sirénou podařilo. Ani třetí třetina tak nerozhodla o vítězi. V Havlíčkově Brodě se tak bude prodlužovat.

60:00

59:46
    Ještě o jeden útok se pokoušeli hosté, ty však zastavilo odpískané postavení mimo hru.

59:17
    Domácí se dostali ke kotouči, nahrávku do útoku si převzal Luboš Voříšek, jenž však nepřekonal přesilu hostujících hráčů.

59:00
    Po ostrém zákroku na Romana Čermáka se přerušila hra. Vylučovat se ale nebude, vhazuje se tak před Novákem.

58:13
    Domácí dorážejí na bránu soupeře! Dorážku z před brankoviště ovšem vytáhl Sláma!

57:48
    Na druhé straně schoval kotouč do výstroje Michal Novák po střele z pravého kruhu.

57:27
    Velkou rychlost na levé straně nabral Tomáš Mlynář. Jeho pěkný pokus vyrazil Jiří Sláma.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 18. Kuchta (Voříšek, Čermák), 21. Tecl (Kuchta, Mlynář), 57. Voříšek (Čermák, Holenda), 62. Moučka (Čermák, Dušek) – 3. Kotlík (Svoboda, Bureš), 35. Jícha (Kotlík), 51. Jícha (Pleva, Bureš)

BK Havlíčkův Brod: Novák (Nedvěd) – Čermák, Eklund, Vašíček (A), Krejčí, Kliment, Kerber, P. Grauer – Tecl, Mlynář, Kuchta (A) – Dušek, Moučka, Holenda – Petržilka, Voříšek, Valášek – Kopic, Třetina (C), Vacík
    Trenér: Aleš Kraučuk

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Pleva (C), Svoboda, Macek, Ludvík, Peslar, Půža – Jícha, J. Grauer, Gregar, Kotlík, Wasserbauer, Čejka, Prokš (A), Štola, Kunstmüller, Vaňkovský, Bureš (A), Pilný
    Trenér: Martin Sobotka

Rozhodčí: Martin Maťašovský – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl