Havlíčkův Brod – Jihlava 0:3 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 0:3 (kon.) | Poruba – Vítkovice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Motor ČB 7:6 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:2 (kon.)
Plzeň – Kladno 6:2 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 10:2 (kon.) | Liberec – Tábor 8:1 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 1:4 (kon.) | Zlín – Přerov 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 19.11.2022, 12:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z dorosteneckého utkání je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a za hodinu se z RT TORAX ARENY přihlásíme u zápasu Chance ligy.

Ve 22. kole přivítá Poruba Kolín. (14:53:59)

Vyrovnanost ve výkonu a nasazení pokračovala od obou týmů i po druhé přestávce. Prim pořád hráli brankáři a také obětavost v obraně nejen obránců. Tyto dva výběry ukázaly, že hrají jeden za druhého a všichni za jednoho. Když se schylovalo ke konci přesilovky, kterou domácí odehráli víceméně v útočném pásmu, vypadalo to, že se Ridera tlaku ubrání. Ale přišla střela od modré a teč Mykyty Bodnara před Vávrou a RT TORAX od 49. minuty vedl o branku.
    Minutu poté mohl být stav vyrovnán, kdyby Jiří Douda proměnil nařízené trestné střílení. Záchrannou brzdu spustil Tobiáš Vehovský a podruhé ji zatáhl Samuel Sobol, když puk při trestném střílení betonem jemně vytěsnil mimo bránu.
    Poruba se dál pokoušela o navýšení vedení a na druhé straně Vítkovice vysílaly střely hodné vyrovnání. I přesto, že se dostaly do dalšího oslabení. Ovšem v závěru třetiny, v poslední minutě základní hrací doby, sáhly po hře bez gólmana a porubský brankář si připisoval jeden zákrok za druhým. A to mnoho střel blokovali hráči před ním i leháním do střel. Po ukončení zápasu se pod domácí střídačkou vyřizovaly účty a sám porubský kapitán musel některé emotivní hráče odstrkovat, aby nevznikla větší pumelice.

HC RT TORAX Poruba dokázala vedení udržet a tím se dostat bodově na druhou pozici za Třinec (doma vyhrál nad Šumperkem) před dnešního soupeře HC Vítkovice Ridera.

Šarvátka se prodloužila a domácí, místo aby slavili výhru nad městským rivalem, klidnil kapitán své emotivní hráče. Dle zápisu uvidíme, zda sudí rozdal dodatečně tresty.