Tampa – Boston 3:5 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 4:3 (4:3 po s.n.) | Dallas – Colorado 2:3 (0:1 po s.n.) | San Jose – Ottawa 5:1 (kon.)
Vancouver – Vegas 4:5 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 22.11.2022, 01:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! I dnes v noci pokračuje NHL. Já Vás provedu duelem mezi Winnipegem Jets a Carolinou Hurricanes. Oba celky jsou na tom ve svých konferencích velmi podobně. Očekávat tak můžeme vyrovnaný zápas.

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny odehráli 18 zápasů se ziskem 23 bodů. V tabulce Východní konference jim patří páté místo. Canes dokázali v posledních třech zápasech bodovat, byť v minulých dvou případech brali vždy jen po bodu. Po výhře 3:0 v Chicagu přišli porážky v prodloužení doma s Coloradem a v Minnesotě. Hurikáni postrádají zraněné brankáře Andersena, obránce Gardinera a útočníka Paciorettyho.

Winnipeg Jets:
    Winnipeg nasbíral ze 16 utkání 21 bodů a v Západní konferenci mu patří páté místo. Tryskáči naposledy vyšly bodově i gólově naprázdno v domácím zápase s Pittsburghem, kterému podlehly 0:3. Před tím si naopak připsaly dvě výhry. Nejprve zdolali 3:2 v prodloužení domácí Seattle a poté před svými diváky stejným výsledkem, ale po normální hrací době, Anaheim. Jets schází především důležitý útočník Nikolaj Ehlers. Mimo je také další forvard Mason Appleton.

Josh Morrissey – 16b (1+15)
    Kyle Connor – 15b (5+10)
    Mark Scheifele – 14b (10+4)

Brankáři:
    Connor Hellebuyck – 13 zápasů, průměr 2,07, úspěšnost 93,5 %, 2 nuly
    David Rittich – 3 zápasy, průměr 2,73, úspěšnost 89,0 %, 0 nul

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, Heinola, Samberg – Gagner, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Mäenalanen, Lowry (A), Jonsson Fjällby – Harkins, D. Gustafsson, Eyssimont.
    Trenér: Rick Bowness

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Nečas, Aho (A), Noesen – Jarvis, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Drury.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: O'Donnell, Pochmara – Smith, Nansen.

Dozněly národní hymny USA a Kanady. Nyní již jdeme na samotný zápas.

00:01

00:31
    Do střely Kylea Connora z levého kruhu vložil hokejku Jordan Staal. Puk skončil v ochranné síti za brankou.

01:20
    V útočném pásmu se usadila Carolina. Hráči druhé formace si zatím vyměňují kotouč David Rittich zatím nemusel zasahovat.

02:39
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Zatím bez nějakých šancí.

03:03
    Teď už domácí zaměstnali brankáře Canes. Jansen Harkins obkroužil branku soupeře a vybruslil si až na pravý kruh. Jeho střelu pak Kočetkov vykopl pravým betonem.

03:45
    Brett Pesce střílel od modré čáry. Domácí branku minul.

05:20
    Na modrou čáru si vyjel Andrej Svečnikov. Jeho následný pokus se rovněž nevešel mezi tyče.

05:40
    Derek Stepan už pokusem z dálky Davida Ritticha zaměstnal. Český brankář byl pozorný a vyrazil puk.

06:20
    Jordan Martinook dobruslil na vrchol levého kruhu a švihem prověřil Ritticha. Domácí brankář si připisuje druhý zákrok.

06:37
    Po zablokované střele Jordana Staala puk vylétl do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

07:09
    V krátkém sledu musel dvakrát zasahovat Pjotr Kočetkov. Hostující gólman vyrazil pokus Blakeho Wheelera z pravé strany, poté se musel rychle přesouvat proti ráně Brendena Dillona zleva. Bude se ale vylučovat...

07:09
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Brett Pesce – 2 min., hrubost.

07:40
    Velká šance Caroliny v oslabení! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Staal nahrál před branku Sebastianovi Ahovi, který zblízka zakončil jen do dobře postaveného Ritticha!
    07:40 Šance hostí v oslabení. Aha vychytal Rittich.

08:55
    Pohotová teč Adama Lowryho těsně před Kočetkovem! Puk skončil pod betony brankáře Canes, následně se objevil v brankovišti, ale to už byla hra přerušena hvizdem sudího!

09:10
    Hosté jsou již v plném počtu.

10:14
    Od modré čáry střílel Ville Heinola. Puk byl sražen do rohu hostující obranou.

10:44
    Pokus Bradyho Skjeie odrazil do rohu pozorný Rittich.

11:22
    Elitní formace Canes s Martinem Nečasem měla zajímavý tlak. K větší šanci to ale nakonec nevedlo.

12:20
    Nahození Nateho Schmidta od modré jen prosvištělo kolem hostující branky.

12:55
    Do úniku se dostal Sebastian Aho. Hostující útočník byl přeci jen tísněn, nemohl tedy nic vymýšlet a jeho rána minula horní růžek nad lapačkou Ritticha!

13:38
    Hraje se už dlouho bez přerušení. První třetina ubíhá poměrně rychle.

14:01
    Pokus Jansna Harkinse z osy kluziště nedolétl až na branku hostujícího týmu.

14:18
    Do střely Setha Jarvise stačil vložit hokejku obránce domácích Morrissey. Následuje reklamní pauza.

15:20
    Střely na branku – 6:4

16:17
    Josh Morrissey si vyměnil kotouč s Markem Scheifelem a od modré čáry vypustil projektil, který těsně minul branku hostí.

17:28
    Kotouč byl protečován mimo hrací plochu. Na řadě je závěrečná reklamní přestávka v této části zápasu.

17:58
    Brady Skjei střílel od modré, Rittich si připsal úspěšný zákrok.

18:34
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tryskáči jdou do vedení! Hosté se drželi v útočném pásmu, ovšem mezi kruhy vybojoval puk mladý útočník domácích Cole Perfetti. Blake Wheeler následně poslal přesným pasem do úniku PIERRA-LUCA DUBOISE, který situaci tváří v tvář Kočetkovovi vyřešil přesnou střelou k pravé tyčce branky Canes. Asistence: Blake Wheeler a Cole Perfetti.
    18:34 Pierre-Luc DUBOIS - 1:0

19:25
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Brenden Dillon – 2 min., podrážení.

19:48
    Martin Nečas přebral puk od Burnse a švihem ho chtěl dostat na branku. Trefil ale jen nohy obránce.

19:59
    Nečas v samotném závěru třetiny vystřelil ještě jednou. Rittich zasahoval vyrážečkou.

20:00

První třetina nabídla svižný hokej. Moc se nepřerušovalo, takže hra měla rychlý spád. Hosté si vytvořili dvě dobré příležitosti, když Ahovu šanci v oslabení pokryl český brankář David Rittich a únik stejného hráče o pár minut později byl zakončen ranou mimo. Skóre se tak měnilo až v předposlední minutě úvodní části. Perfetti vybojoval v obranném pásmu puk pro Wheelera, ten poslal do brejku Pierra-Luca Duboise, jenž nájezd na Kočetkova proměnil.

Statistiky po 1. třetině:
    Střely na bránu: 8 – 7 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:32.

Carolina bude na začátku druhé třetiny dohrávat ještě 85 sekund z přesilovky, kterou rozdělila přestávka.

20:01

20:16
    Domácí hned zahrozili i v oslabení! Po zmatcích v obraně Hurikánů se dostal k puku mezi kruhy Axel Jonsson Fjällby, který těsně minul branku!

20:41
    Výborně David Rittich! Domácí brankář vyrazil střelu Brenta Burnse od modré čáry a vzápětí dokázal tygřím skokem zneškodnit i bekhendovou dorážku Sebastiana Aha, který měl před sebou již odkrytou klec!

Opakovaný záběr nakonec ukázal, že Ahovu dorážku přizvedl hokejkou nad obránce Schmidt, jenž tedy zachránil Tryskáče a hodně pomohl Rittichovi.
    20:41 Rittich vyrazil střelu Burnse, dorážku Aha zablokoval Schmidt.

21:26
    Domácí jsou už v plném počtu.

21:41
    Ohánět se musel Pjotr Kočetkov. Ten pokryl střely Kylea Connora a Blakea Wheelera.

22:35
    Od modré čáry vypálil Brett Pesce. Rittich na místě.

23:15
    Hosté si přihráli rukou. Hra je tedy přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:03
    Od modré čáry vypálil Josh Morrissey a za Kočetkovem zazvonila tyčka! Brankář Caroliny téměř nestihl ani hnout lapačkou.

24:48
    Skóre se ve druhé třetině mohlo měnit už na obou stranách. Rozhodně jde o zajímavé utkání.

25:25
    Wheeler zkusil překvapit hostující obranu zadovkou od zadního mantinelu. Zaskočil ale i vlastní spoluhráče a kotouč tak vylétl do středního pásma.

26:11
    Cole Perfetti si vybruslil s pukem na osu hřiště. Z mezikruží pak neprostřelil Kočetkova, který Canes podržel!

26:44
    Na začátku všeho stála ztráta Andreje Svečnikova. David Gustafsson se tak dostal do samostatného úniku. Kočetkov jej ještě vychytal, odražený kotouč si však našel MICHAEL EYSSIMONT, který situaci výborně dobruslil a z pravého kruhu zamířil do odkryté klece. Mladý útočník Jets se raduje z premiérové trefy v NHL – 2:0. Asistence: David Gustafsson a Jensen Harkins.
    26:44 Michael EYSSIMONT - 2:0

27:47
    Po střele Brenta Burnse přerušil hru domácí Rittich. Následuje reklamní přestávka.

28:45
    Mark Scheifele – 2 min., sekání.

29:43
    Domácí se ve čtyřech zatím brání dobře.

30:07
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za hákování dostal Sebastian Aho.

30:36
    Jordan Staal podrazil soupeře a Hurikáni tak půjdou do tří! Chvíli z toho bude přesilovka domácích 4 na 3, poté dokonce 5 na 3! Velká možnost pro Jets navýšit náskok.

30:46
    Nyní již začala avizovaná domácí přesilovka 5 na 3.

31:36
    Hostům se podařilo vyhodit a Tryskáči pak měly problém vrátit se do pásma. Nyní přišla střela Marka Scheifeleho z mezikruží, ovšem puk je ve výstroji Kočetkova.

32:00
    Morrisseyho střelu tečoval Kyle Connor, Kočetkov situaci zvládl.

32:08
    Hosté jsou ve čtyřech!

32:37
    A nyní už je Carolina v plném počtu. Tohle zvládli hostující hráči dobře.

32:51
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

33:54
    Oslabení trochu rozhodilo ofenzivní naladění Caroliny. Akce hostí teď většinou končí ještě ve středním pásmu.

34:20
    Z pravé strany střílel Sam Gagner. Mířil na bližší tyčku, kterou měl Kočetkov pokrytou.

34:50
    Střely na branku – 16:16

35:59
    Od modré čáry vystřelil Jalen Chatfield. Puk zůstal ležet u brankoviště před Rittichem. Domácí obránci dokázali tento prostor vyčistit.

36:19
    Nyní tu máme ještě reklamní přestávku.

36:46
    Po rychlé souhře a přihrávce Skjeie střílel zleva Sebastian Aho. Rittich si připisuje další úspěšný zákrok.

37:32
    Dillon prohrál souboj za brankou, odkud přišla přihrávka na levý kruh. Tam byl Andrej Svečnikov, který dobře mířil na vzdálenější tyčku, ale Rittich zasáhl levou rukou! Zatím velmi dobrý výkon brankáře Winnipegu, jenž chytá teprve čtvrtý zápas v tomto ročníku.

38:02
    Na druhé straně zvonila branková konstrukce po ráně Kylea Connora z levé strany!

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Zakázané uvolnění hostí.

39:36
    Kotouč letěl tak vysoko, že trefil kostku nad ledem. Ta to snad přestála bez úhony. Vhazuje se ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině opět padl jediný gól, který znovu vstřelili hráči Winnipegu. To tak vedou nad Carolinou 2:0. Skóre se podruhé měnilo ve 27. minutě zásluhou členů čtvrté formace Jets. Do samostatného úniku se dostal Gustafsson, který ještě nepřekonal brankáře Kočetkova, ovšem dojíždějící Michael Eyssimont už puk do hostující klece poslal a mohl tak oslavit premiérovou trefu v NHL. Canes stále nemohou vyzrát na kvalitní domácí defenzivu v čele s dobře chytajícím Davidem Rittichem.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na bránu: 16 – 18 | Přesilová hra: 0/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Další třetina začne přibližně ve 3:24.

40:01

40:06
    Domácí budou ve třetí třetině hájit dvoubrankový náskok. Carolina potřebuje hrát především dopředu.

40:39
    Jets ale začali třetí část aktivně a puk zatím mají na svých pracovních nástrojích.

40:52
    Nyní však domácím nevyšla rozehrávka. Pískáno zakázané uvolnění.

41:31
    Martin Nečas vystřelil z pravé strany. Rittich si s pokusem po ledě poměrně snadno poradil.

42:17
    Bekhendovou přihrávku Svečnikova nedokázal zasáhnout na vzdálenější tyčku najíždějící spoluhráč.

43:15
    Mark Scheifele výborně zapracoval za brankou. Poté nahrál na levý kruh Kyleovi Connorovi, jehož ránu z jedničky vyrazil levým ramenem Kočetkov!

43:56
    Domácí vedou už o tři góly! Blake Wheeler předal puk na osu JOSHOVI MORRISSEYMU, který měl před sebou otevřený prostor. Dobruslil tak až mezi kruhy a v situaci, kdy mohl i vracet Wheelerovi, volil střelu zápěstím. Udělal dobře. Trefil totiž mezírku mezi tělem a levou rukou brankáře Kočetkova – 3:0. Asistence: Blake Wheeler a Pierre-Luc Dubois.
    43:56 Josh MORRISSEY - 3:0

45:26
    Po ráně Stefana Noesena od pravého mantinelu drží puk David Rittich. Jeho spoluhráči následně vyčistili prostor před brankovištěm.

46:33
    Pesce nahodil puk za domácí branku. Tam se o něj v těchto chvílích bojuje.

47:19
    Martin Nečas se zkusil individuálně dostat před branku domácích. Byl ale vytlačen do rohu.

47:49
    Od modré vystřelil Brent Burns. Branku netrefil.

48:10
    Domácí museli čelit náporu Canes. Do větší šance soupeře nepustili a nyní již puk vyvážejí.

48:59
    Z levé strany vystřelil Brady Skjei. Puk zamířil mimo Rittichovu branku.

49:36
    Domácí dnes velmi dobře brání a hodně tak pomáhají brankáři Rittichovi. Ten tak zůstává ve hře o svou první nulu v sezóně.

50:30
    Hraje se dlouho bez přerušení. Do konce utkání schází necelých deset minut.

51:08
    Až teď byla domácím odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.

51:30
    Jarvis získal puk na útočné modré a rozehrál doleva na Sebastiana Aha. Ten pálil vedle vzdálenější tyčky domácí branky.

52:09
    Mimo pálil také Stefan Noesen od modré čáry.

52:52
    Hostům už rychle ubíhá čas. Na obrat to nevypadá.

53:29
    Z přetlačované za svou brankou vyšli vítězně domácí. Dubois pak vyhodil tak šikovně, že se nepískalo zakázané uvolnění.

54:02
    Domácí zahrozili. Scheifele nabil mezi kruhy Samovi Gagnerovi, který zamířil do brankáře Kočetkova. Reklamní přestávka.

54:18
    Jordan Staal měl puk na levé straně. Před brankou nahrával Jordanovi Martinookovi, který v tísni stačil vložit do přihrávky hůl a tečoval kotouč na Ritticha. Ten po dalším dobrém zákroku drží čisté konto.

54:20
    Hosté riskují s prázdnou brankou! Na ledě tedy mají šest hráčů do pole.

55:12
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hostům se brzké odvolání gólmana vyplatilo! Od modré čáry vypálil JACCOB SLAVIN a puk zapadl až za záda Ritticha, který nic neviděl přes clonícího Jarvise – 3:1. Asistence: Andrej Svečnikov a Sebastian Aho.
    55:12 Jaccob SLAVIN - 3:1

55:40
    Kočetkov je zase zpátky v brance. Dá se ale očekávat, že brzy to hosté opět zkusí bez něho.

56:35
    Teď už je branka Caroliny opět prázdná!

56:52
    Tak závěr bude ještě hodně zajímavý! Hosté se podruhé prosazují ve hře bez gólmana. Od modré střílel Brent Burns a ANDREJ SVEČNIKOV puk pohotově tečoval mimo Rittichův dosah – 3:2. Asistence: Brent Burns a Sebastian Aho.
    56:52 Andrej SVEČNIKOV - 3:2

57:16
    Po další ráně Brenta Burnse zůstal puk ležet před Rittichem, ale nikdo z hostí ho po závaru nedokázal dostat za čáru!

58:15
    Střela Andreje Svečnikova z pravé strany trefila boční oblouk branky. Hosté opět v šesti!

58:56
    Kyle Connor mohl rozhodnout. Jeho střelu ze středního pásma na prázdnou branku však zablokoval Slavin!

59:21
    To je neuvěřitelné! Hosté se potřetí prosazují při hře bez gólmana a srovnávají z 0:3 na 3:3. Od modré čáry nahodil puk na branku MARTIN NEČAS a ten zapadl za Rittichova záda. Výbornou práci odvedl Stefan Noesen, přes jehož clonu český brankář neviděl. Asistence: Seth Jarvis a Sebastian Aho .
    59:21 Martin NEČAS - 3:3

60:00

Hokejisté Caroliny dokázali v samotném závěru duelu senzačně srovnat třígólové manko, když se třikrát prosadili při hře bez brankáře. Bude se tedy prodlužovat.

60:01

60:50
    První šanci v prodloužení si vytvořili domácí! Mark Scheifele se individuálně dostal až před Kočetkova. Ještě potáhl puk do strany, ovšem gólman Canes kopíroval jeho pohyb a bekhendové zakončení vykryl!

61:11
    Na útočné modré udržel puk Brett Pesce. Poté nahrál doleva Jordanovi Staalovi, jehož střelu pokryl Rittich.

61:27
    Adan Lowry jel 1na 1 proti Jarvisovi. Zkusil vystřelit, Kočetkov si povyjel a vyrazil puk.

61:56
    Na druhé strany byla sražena za branku střela Setha Jarvise.

62:10
    Domácí, kteří v závěru řádné hrací doby promarnili třígólový náskok, přeci jen vítězí! Pierre-Luc Dubois si vzal puk za vlastní brankou a dlouhým pasem vysunul obránce JOSHE MORRISSEYHO, kterého Hurikáni nechali za svými zády. Zadák Jets se tak dostal do samostatného úniku a v nezvyklé pozici nezaváhal. Vyřešil to přesnou ranou k levé tyčce z pohledu brankáře Kočetkova – 4:3. Asistence: Pierre-Luc Dubois.
    62:10 Josh MORRISSEY - 4:3

Hokejisté Winnipegu vítězí nad Carolinou 4:3 v prodloužení. Hosté ale musejí brát i bod. Ještě pět minut před koncem totiž prohrávali o tři branky, ovšem při hře bez gólmana dokázali skóre senzačně vyrovnat!

Brzké odvolání Kočetkova poprvé zužitkoval v čase 55:12 nahozením střelou od modré čáry Jaccob Slavin, jenž tak zrušil nulu na kontě domácího brankáře Ritticha. Tři minuty před sirénou korigoval už na rozdíl jediné trefy povedenou tečí Andrej Svečnikov. Vyrovnání přišlo 39 sekund před koncem z hole českého útočníka Martina Nečase. Dokonalý obrat však Canes přeci jen nedokonali. V prodloužení se totiž dostal do samostatného úniku Josh Morrissey, jenž svou druhou trefou v zápase rozhodl o výhře Jets.

3. Michael Eyssimont (WPG) – 1+0

To už je z mé strany vše. Přeji klidný zbytek noci! (04:17:58)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Dubois (Wheeler, Perfetti), 27. Eyssimont (D. Gustafsson, Harkins), 44. Morrissey (Wheeler, Dubois), 63. Morrissey (Dubois) – 56. Slavin (A. Svečnikov, Aho), 57. A. Svečnikov (Burns, Aho), 60. Nečas (Jarvis, Aho)

Rozhodčí: O'Donnell, Pochmara – Smith, Nansen