Tampa – Boston 3:5 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 4:3 (4:3 po s.n.) | Dallas – Colorado 2:3 (0:1 po s.n.) | San Jose – Ottawa 5:1 (kon.)
Vancouver – Vegas 4:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
New York Islanders
Úterý 22.11.2022, 01:30 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (04:26:14)

3. Auston Matthews (TOR) – 1+0

Je za námi dnešní utkání mezi Torontem a New Yorkem Islanders. Po obratu ve druhé části si Maple Leafs kráčeli pro výhru. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby však srovnal stav Josh Bailey, na kterého navázal v prodloužení Anthony Beauvillier, a tak se z výhry nakonec raduje celek z New Yorku. Nutno podotknout, že si Maple Leafs během prodloužení výrazně koledovali. Chyb v rozehrávce při nastaveném čase bylo mnoho, což nezůstalo bez potrestání a Islanders mohli dokončit svůj obrat.

Toronto tak nezvládlo dobře rozjeté utkání a ztrácí další domácí klání. Šanci na reparát budou mít svěřenci trenéra Keefeho ze středy na čtvrtek, kdy je však čeká rozjeté New Jersey Devils. New York Islanders se vracejí ze čtyřzápasového tripu se dvěma výhrami, což vyhlásil trenér Lambert jako cíl. Na výhru v Ontariu budou chtít Islanders navázat v duelu s Edmontonem, který vyzvou taktéž v noci ze středy na čtvrtek.

61:56 Anthony BEAUVILLIER - 2:3

61:56
    Islanders právě vstřelili branku! Hosté berou dva body! Domácí si koledovali, po jejich chybách přišel trest. ANTHONY BEAUVILLIER krásnou střelou pod horní tyč nedal brankáři domácích žádnou šanci a rozhoduje! Asistence: Brock Nelson a Noah Dobson.

61:32
    Podobně jako Nylander odevzdal kotouč Marner, Islanders mohou podnikat další útočnou akci.

61:09
    Oddechnout si může Nylander, kterému prodloužení vůbec nevychází. Švédský útočník může poděkovat svému krajanovi, který svůj tým podržel při střele Barzala.

60:57
    Druhé vyhození Nylandera přes všechny čáry, první trojice Maple Leafs na prodloužení tak stále nevystřídala.

60:32
    Nylander selhal při rozehrávce, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Källgrenem.

60:20
    Matthews neváhal a rychle vypálil, svojí ranou pouze vyprášil mantinel za brankou Islanders.

60:01

Šedesát minut rozuzlení dnešního zápasu nenabídlo. Už to vypadalo, že Maple Leafs budou brát všechny tři body. Necelé tři minuty před koncem však využil zaváhání brankáře domácích Josh Bailey k vyrovnání stavu, a tak nás čeká prodloužení!

60:00

59:42
    Velký boj o kotouč v rohu obranného pásma domácích, času už moc nezbývá.

58:06
    Maple Leafs jsou po inkasované brance poněkud opařeni. Rychle se však musí dát dohromady, aby z toho nebyl ještě větší problém pro domácí.
    57:02 Josh BAILEY - 2:2

57:02
    Islanders právě vstřelili branku! Hosté srovnávají! Po špatné rozehrávce Källgrena se dostal ke kotouči JOSH BAILEY, který pohotovou ranou srovnává stav zápasu! Bez asistence.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 25. Tavares (Nylander, Marner), 35. Matthews (Liljegren, Sandin) – 16. Dobson (Aho, Barzal), 58. Bailey, 62. Beauvillier (Nelson, Dobson)

Toronto Maple Leafs: Källgren (Murray) – Jo. Benn, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, Sandin – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), Kerfoot – Malgin, Kämpf, Aston-Reese – Järnkrok, Holmberg, Engvall.
    Trenér: Sheldon Keefe

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Aho – Wahlstrom, Barzal, Parise – Beauvillier, Nelson, Lee (C) – Palmieri, Pageau (A), Bailey – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: McCauley, Blandina – Baker, Tobias

Diváci: 18 494