Tampa – Boston 3:5 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Edmonton 5:2 (kon.)
Winnipeg – Carolina 4:3 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 4:3 (4:3 po s.n.) | Dallas – Colorado 2:3 (0:1 po s.n.) | San Jose – Ottawa 5:1 (kon.)
Vancouver – Vegas 4:5 (kon.)
po s.n. (4:3)
Nashville Predators
4:3 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Arizona Coyotes
Úterý 22.11.2022, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Utkání je u konce a my viděli drama až do posledního okamžiku. Domácí vstoupili do třetí třetiny jako velká voda a už ve 42. minutě vedli po slepených gólech Romana Josiho a Matta Duchenea. Tlak Nashvillu pokračoval, jenže další úspěchy nepřišly a tak nakonec udeřilo na opačné straně. Ve vlastním oslabení se trefil nad Sarosovu lapačku Nick Bjugstad a dal tak dnes svůj druhý gól. Duel dospěl do prodloužení, ve kterém měl hostující gólman hodně štěstí, neboť to za ním takřka neustále cinkalo, puk za svá záda ale nepustil. A tak jsme si dali i poslední kapitolu zápasu – samostatné nájezdy. V nich se hráčům velmi dařilo, dali hned sedm branek a rozhodnutí padlo až v sedmé sérii. V té domácí Cody Glass proměnil, zatímco hostující Shayne Gostisbehere nikoliv a Nashville tak zvítězil 4:3. Celek z Tennessee je po této výhře na pátém místě Centrální divize s 20 body, Arizona je ve stejné divizi na osmém místě se 14 body.

Nashville se v dalším utkání představí ve čtvrtek od 1:00 na ledě Detroitu, Arizona ve stejný den i čas bude hrát v Carolině.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:35:09)

Cody GLASS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
    Je rozhodnuto. Samostatné nájezdy byly velmi dramatické, v sedmi sériích jsme viděli hned sedm gólů a ten rozhodující dal CODY GLASS a měl u toho kopu štěstí. Už to totiž vypadalo, že Ingram jeho pokus zastavil, jenže puk doklouzal až za brankovou čáru a jelikož hostující Gostisbehere poté nedal, zůstal prémiový bod v Nashvillu.

7. série
    4:3
    Gostisbehere musel dát, jenže proti Sarosovi neuspěl a trefil pouze jeho chrániče! Je rozhodnuto, Nashville vítězí.
    Cody GLASS

7. série
    4:3
    Cody Glass proměnil s velkou dávkou štěstí. Ingram totiž jeho pokus ztlumil, puk mu ale vypadl a doklouzal za brankovou čáru!

6. série
    3:3
    S kličkami neuspěl ani hostující Boyd.

6. série
    3:3
    Pärssinen neuspěl s forhendovým blafákem, Ingram se roztáhl na brankovišti a puk zastavil.

5. série
    3:3
    Neuspěl ani Maccelli, trefil pouze Sarosovu lapačku.

5. série
    3:3
    Josi nedal, Ingram jeho střelu zápěstím vyrazil.
    Nick RITCHIE

4. série
    3:3
    Nick Ritchie srovnal po dokonale provedeném bekhendovém blafáku.
    Ryan JOHANSEN

4. série
    3:2
    Ryan Johansen zvolil pomalý nájezd, před gólmanem předvedl prudkou kličku do bekhendu a zasunul za brankovou čáru.
    Clayton KELLER

3. série
    2:2
    Clayton Keller zamíchal pukem a poté se trefil okolo Sarosovy lapačky.
    Filip FORSBERG

3. série
    2:1
    S forhendovou kličkou uspěl i domácí Filip Forsberg.
    Nick BJUGSTAD

2. série
    1:1
    Nick Bjugstad okamžitě srovnává po kličce do forhendu a střela nad Sarosův beton.
    Matt DUCHENE

2. série
    1:0
    Matt Duchene proměnil nájezd umístěnou střelou.

1. série
    0:0
    Schmaltze vychytal Saros, nechal vyniknout svou lapačku

1. série
    0:0
    Granlundovi se nepovedl bekhendový blafák, Ingram jej vybruslil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Ještě jedna střela domácích, Ingram ji vyrazil a my si dáme rozstřel.

64:10
    Je po přesilovce, do přerušení hry se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

63:38
    Další Josiho střela z dálky, tuto Ingram dokázal chytit.

62:54
    Duchene minul a puk se po jeho nepovedené střele dostal až do středního pásma.

62:26
    Josti zase trefuje břevno! Nyní tomu trochu pomohl Ingram svou lapačkou, má ale svou branku postavenou opravdu skvěle.

62:18
    Hned z první střílel Forsberg, Ingram jeho dělovku z levého kruhu našel mezi svými chrániči.

62:10
    Před následující přesilovkou si lavička Nashvillu bere oddechový čas.

62:10
    Přesilovka pro Nashville! V útočném pásmu přehnal důraz Lawson Crouse a dostal dvě minuty za držení.

61:29
    Na opačné straně vystřelil Schmaltz, tohle šlo ale vedle Sarosovy brány.

60:55
    O malou chvíli později vystřelil Josi, už se začal radovat z gólu, jenže trefil pouze Ingramovo břevno!

60:25
    Hned v úvodu mohlo rozhodnout domácí hráči, Ingram se ale roztáhl na brankovišti a puk vytlačil ke kruhům.

60:01

60:00

59:48
    Ještě jednou se bude vhazovat, o to se svým zákrokem postaral Saros.

59:08
    Je po přesilovce, Sanford je zase na ledové ploše.

58:45
    Domácí skvěle brání své pásmo a prakticky nepouští soupeře do nějakých souvislých akcí.

57:54
    Po krátkém tlaku hostů se puk dostal k Josimu a ten jej vyhodil přes všechny čáry.

57:08
    Hosté budou mít velkou příležitost případně rozhodnout zápas, nebož si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Zachary Sanford.

55:53
    Na druhé straně vytáhl dva pohotové zákroky Saros a uhasil tak chybu v rozehrávce svých spoluhráčů! Každý kiks teď může rozhodnout zápas.

55:06
    Dnes je to doslova festival tyček, Ingramovu brankovou konstrukci nyní trefil ranou z pravého křídla Colton Sissons!

54:29
    Nahození od modré čáry skončilo v Sarosově lapačce, gólman domácích přerušil hru.

53:37
    Už je po přesilovce Nashvillu, Välimäki je už na ledě.
    53:16 Nick BJUGSTAD - 3:3

53:16
    Arizona právě vstřelila branku!
    No a pozor, je tu srovnání skóre! Ve vlastním oslabení se Arizona dostala do přečíslení dva na jednoho, vše na sebe vzal NICK BJUGSTAD a prudkou ranou okolo Sarosova ramene trefil prostor pod horní tyčkou – 3:3! Bez asistence.

52:15
    Kombinace v útočném pásmu skončila u Johansena, ten nedokázal mezi kruhy přesně zamířit. Hosté se pro tuto chvíli osvobodili.

51:37
    Další vyloučení na straně Arizony, dvě minuty za vysokou hůl dostal Juuso Välimäki.

50:58
    Bjugstad pouze nahodil do útočného pásma, hra se zase otáčí opačným směrem.

49:46
    Nashville si svou aktivní hrou drží soupeře od těla, poslední minuty se hrají hlavně u Ingrama.

49:00
    Chychrun je na ledě, Arizona je v plném počtu.

48:43
    Další tyčka domácích! Ingram má teď hromadu štěstí, až moc přesný byl nyní Alexandre Carrier.

48:26
    Za brankou hostů se po Glassově střele a Carrierově pokusu o dopíchnutí strhla krátká potyčka, rohle ale hosté nechají bez povšimnutí a vylučovat nebudou.

47:55
    Tahle přesilovka zatím domácím moc nevychází, Arizona celkem v poklidu vyhazuje ven z pásma.

47:00
    Jacob Chychrun musel sáhnout k faulu, aby zastavil unikajícího Granlunda a dostal za to dvě minuty za držení.

46:32
    McDonagh nepustil Ritchieho do zakončení, puk po jeho zákroku skončil v rohu kluziště.

45:56
    Arizona se snaží zpomalit tempo zápasu, puk se na chvíli ocitl za Sarosovou brankou, už jde ale zase dopředu domácí Nashville.

44:45
    Je to teď hokej na jednu branku, na tu hostující. Ingram je v ohni střel.
    43:58 Josi trefil tyčku Ingramovy branky

43:58
    Josi dostal až moc času na svou akci, z modré čáry si sjel mezi kruhy a svým pokusem zápěstím trefil Ingramovu tyčku!

43:02
    Ingram je pod tlakem a nyní vytáhl dva zákroky po sobě.

42:59
    Rázem je domácí celek na koni, zatímco Arizona ztrácí sebevědomí a pouze se brání.
    41:31 Matt DUCHENE - 3:2

41:31
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak tohle je opravdu bleskový obrat ve skóre! Domácí podnikli výpad pravou stranou, už to vypadalo, že z toho nic nebude, když v tom Sissons přihrál pod sebe a dojíždějící MATT DUCHENE zvedl zblízka puk pod horní tyčku a je to už 3:2! Asistence: Colton Sissons.
    41:03 Roman JOSI - 2:2

41:03
    Přesilovka je využitá a máme zase srovnáno! Puk se dostal na modrou čáru, odkud vystřelil ROMAN JOSI a jeho golfák prošel přes houštinu těl až za Ingramova záda – 2:2. Asistence: Ryan Johansen, Mikael Granlund.

40:46
    Dvě zblokované střely domácích, ti však i nadále zůstávají u puku v útočném pásmu.

40:27
    Hned v úvodu třetí části tu máme vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Nnashville. Dvě minuty za podrážení dostal Matias Maccelli.

Trestné minuty: 9:13

Čtyřicet minut hry uplynulo a rázem je po druhé části vše jinak. Hostující Arizona sice nebyla v této třetině střelecky příliš aktivní, byla ovšem velice efektivní. Stačilo k tomu přidat na tempu v útočném pásmu a výsledky se dostavily. Ve 29. minutě totiž srovnal Lawson Crouse po rychlém kontru a ve 36. minutě se o obrat ve skóre postaral svým důrazem s trochou štěstí Nick Bjugstad. Na opačné straně nelze Nashvillu upřít snahu pracovat na výsledku, jenže v brance hostů dnes stojí výtečný Ingram. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.

40:00

39:38
    Ještě jedno vhazování po Ingramově levici, děje se tak poté, co hosté srazili puk na střídačku.

39:21
    Oba potrestaní hráči se již vrátili na ledovou plochu, hraje se tak v plném počtu.

38:31
    Šance na obou stranách, ale jak Saros, tak i Ingram nyní ukázali své kvality a připsali si důležité zákroky, které nebyly z těch nejjednodušších.

37:21
    Vylučuje se na obou stranách. Domácí Ryan Johansen dostal dvě minuty za sekání, hostující Patrik Nemeth zase dvě minuty za držení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

36:45
    Sledujeme teď zase hodně svižný hokej, Arizona chce využít toho, že domácí jsou lehce zaskočeni průběhem a zase se operuje před Sarosem.
    35:56 Nick BJUGSTAD - 1:2

35:56
    Hosté se ale vrátili k puku a po svém následném útoku už vedou. Saros sice dokázal zastavit střelu z levého kruhu, akce ale pokračovala a i když NICK BJUGSTAD napoprvé z bekhendovým zakončením neuspěl, tak už vlastně ze záporného úhlu dokázal svou dorážkou dostal puk odrazem od Sarosovy brusle za brankovou čáru – 1:2! Asistence: Nick Ritchie, Janis Moser.

35:29
    Hosté pouze vyhodili ze svého pásma, Nashville se teď snaží o co nejrychlejší návrat.

34:11
    Nashville nakonec oslabení přečkal bez úhony, zase se hraje v pěti na obou stranách.
    34:05 Maccelli trefil tyčku Sarosovy branky

34:05
    Tyčka! Puk se zase dostal k Maccellimu, ten zakončoval od levého kruhu a puk se odrazil od brankové konstrukce za Sarosovými zády zpět do hry!

33:59
    Maccelliho střela z úhlu skončila na Sarosovi, puk ale i nadále patří hostům.

32:55
    McCarron dobře vystihl příhru na modrou čáru a povedlo se mu puk srazit do středního pásma.

32:11
    Navíc je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za podrážení dostal Dante Fabbro.

31:46
    Ve vlastním pásmu si v rohu kluziště vybojoval puk hostující Välimäki, Arizona je teď hodně povzbuzena srovnáním skóre a tlačí se dopředu.

30:15
    O bleskovou odpověď se pokoušel dnes velmi aktivní Granlund, ten dorážel u brankoviště, Ingram ale jeho pokus vykopl betonem!
    28:50 Lawson CROUSE - 1:1

28:50
    Je srovnáno! Hosté si ve vlastním pásmu vybojovali puk, přešli do rychlého protiútoku, přihrávku na levou stranu dostal volný LAWSON CROUSE a ten svou prudkou střelou překonal Sarose. Rána skončila pod břevnem a je to tak 1:1. Asistence: Nick Bjugstad, Matias Maccelli.

28:31
    Teď se Nashville pokusil o bleskový přesun do útoku, Niederreiter byl ovšem nachytán v ofsajdovém postavení.

27:48
    Domácí tým vyhodil pouze za cenu zakázaného uvolnění, vše se vrací před Sarose.

26:55
    Arizona je usazena v útočném pásmu, skoro to vypadá jako přesilovkový závar, jenže je to celé bez zakončení.

25:40
    Podobně skončil i Jeannot, ten byl se svou kličkou vytlačen a zakončil vedle pravé Ingramovy tyčky.
    24:32 Pärssinen na Ingrama nevyzrál

24:32
    Po rychlé akci domácích se puku ujal Pärssinen a levou stranou se dostal před Ingrama. Zkusil na něj kličku, gólman Arizony ale na brankovišti předvedl zákrok betonem a šanci Nashvillu zmařil.

23:25
    Josiho nápřah sice vypadal děsivě, jeho golfák však prolétl docela kus nad Ingramovým břevnem.

22:52
    Oba celky se teď snaží o nějaký ten nápor, většina akcí ale končí u modrých čar.

21:51
    Hostující Schmaltz se dostal do kontru, zakončoval od pravého kruhu, Saros si dokázal poradit a puk srazil k zadnímu mantinelu.

21:34
    Domácím to nevyšlo ani po Josiho nahození od modré čáry, puk skončil v rohu.

20:55
    Pärssinen potáhl akci Nashvillu po pravé straně, dostal se však pouze kousek za modrou čáru, poté o puk přišel.

Trestné minuty: 5:11

Je za námi první třetina, do které měli domácí lepší vstup a vybojovali si hned tři přesilové hry. Dvě se jim využít nepovedlo, ta třetí už ale vyšla a na začátku osmé minuty se prosadil pohotovou dorážkou Mikael Granlund. Kdo však čekal, že bude Nashville pokračovat v tlaku, musel být zklamán, neboť to byli hosté, kdo se rázem pustil do útočení a i Saros se měl co ohánět. Připsal si i několik těžších zákroků, z nichž ten nejpovedenější byl proti Schmaltzovi. Ránu z úhlu zastavil bekhendem a i tento okamžik dopomohl k tomu, že do šaten se odešlo za stavu 1:0.

20:00

19:41
    Fabbro nahazoval na hostující branku, jenže puk letěl vzduchem a nenašel se nikdo, kdo byl jej dokázal tečovat a ohrozit Ingrama.

18:59
    Od levého mantinelu vystřelil domácí Jeannot, Ingram vyrazil puk na opačnou stranu.

18:25
    Carrier nezachytil na modré čáře neposedný puk, domácí se zase sami zbavili útočného pásma.

17:38
    Josi vypomohl svému gólmanovi, před Sarosem zase operuje zejména Nick Schmaltz.

16:53
    U branky Arizony se nám strhla krátká šarvátka, které se zúčastnili domácí Cole Smith a hostující Josh Brown. Tu vyhrál hostující obránce, oba borci pak ale dostali stejně po pěti minutách za bitku.
    16:37 Saros zneškodnil Schmaltzovu dorážku z úhlu

16:37
    Nyní dokonce zastavil střelu z úhlu, která by mířila za jeho brankovou čáru, když betonem vyrazil Schmaltzův pokus z úhlu!

15:40
    Arizona se pomaličku začíná zvedat a je teď chvílemi dokonce aktivnější. Saros má tak docela napilno.

14:27
    Od pravého mantinelu to zkoušel Bjugstad, tohel ale nebylo nic, co by mělo Sarose ohrozit. Jelikož ale kolem sebe neměl spoluhráče, raději přerušil hru.

13:33
    Granlund touží po své dnes druhé trefě, nyní se objevil před brankovištěm, jeho bekhend ale proklouzal vedle levé Ingramovy tyčky a skončil u zadního mantinelu.

12:52
    Z rohu se puk dostal na hůl Nicka Ritchieho, ten ihned zakončoval, ale byl už moc blízko na to, aby našel u tyčky mezírku. Saros si tak připsal další úspěšný zákrok.

12:20
    Hra se pak přesunula až do útočného pásma Arizony a Saros musel zasahovat. Opět předvedl rychlou lapačku a vhazovat se bude po jeho levici.

12:04
    Granlundova teč skončila těsně vedle Ingramovy branky, hosté pak vyhodili přes modrou čáru.

11:34
    Pokračuje převaha domácích, ta se projevuje i tím, že soupeře teď prakticky nepouští ani přes červenou čáru.

10:18
    Saros má puk ve své lapačce, povedlo se mu zkrotit poměrně prudký pokus od Bjugstada.

09:54
    Hosté se snaží o mírné zpomalení tempa, postupnou akci zakládá Jakob Chychrun.

08:58
    Už je tu zase tlak před Ingramem, domácí jej ostřelují ze všech možných pozic.

07:59
    Arozona chce samozřejmě ihned vyrovnat, hosté se dostali do rychlého kontru, ten ale Saros, který si ještě moc nezachytal, pohotově vyrazil.
    07:04 Mikael GRANLUND - 1:0

07:04
    Ve třetí přesilovce se už domácí dočkali a otevřeli skóre zápasu. Z modré čáry posunul Josi hru na levý kruh, odkud vystřelil Forsberg, ten trefil pouze obránce, od kterého se puk odrazil na hůl MIKAELA GRANLUNDA a ten pohotově dorazil za Ingramova záda – 1:0. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.

06:35
    Aby toho nebylo málo, tak je tu třetí oslabení Arizony, dvě minuty za faul loktem dostal Nick Schmaltz.

06:02
    Välimäki je zpět na ledové ploše, Nashvill tak nevyužil ani druhou přesilovku.

05:05
    Následovalo vyhození Arizony, tahle přesilovka domácím zatím vůbec nejde.

04:33
    Nepovedená rozehrávka doslova vyhnala Josiho ven z útočného pásma, ten se musel rychle vracet pro puk.

04:02
    Na trestnou lavici ale míří další hráč hostů, takže tu bude druhá přesilovka pro Nashville. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Juuso Välimäki.

03:33
    A už je také po přesilovce, Hayton se vrátil na ledovou plochu.

03:09
    Josh Brown vyhazuje přes všechny čáry, Arizona se alespoň na chvíli osvobozuje.

02:35
    Granlund tečoval střelu od modré čáry, Ingram musel opět zasahovat. Úvod patří jasně Nashvillu.

01:55
    Mezi dvěma obránci se prosmýkl Johansen a také se dostal ke střele. Ingram si ale lehce povyjel a povedlo se mu zakončení zastavit svým postojem.

01:33
    Hned v úvodu je tu první vyloučení na straně Arizony, dvě minuty za podrážení dostal Barrett Hayton.

00:52
    Od modré čáry vystřelil Josi, rána šla přesně doprostřed branky, před Ingramem ji dokázala zastavit už obrana Arizony.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Lauzon – Granlund (A), Pärssinen, F. Forsberg – Duchene, R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Glass, Sanford – McCarron, Sissons, Co. Smith.
    Trenér: John Hynes

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – J. Brown, Moser, Stecher, Välimäki, Gostisbehere, Chychrun, Nemeth – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), McBain, O'Brien – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Hayton, N. Ritchie.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Gawryletz, Flemington.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Bridgestone Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Karel Vejmelka (PHX) úspěšnost 90,84%, průměr 3,22

Lídři kanadského bodování

Clayton Keller 18 (7+11)
    Shayne Gostisbehere 10 (4+6)
    Travis Boyd 10 (2+8)

Hosté jsou na tom v Centrální divize hůře, na posledním místě mají pouze 13 bodů. Arizona je nyní na dlouhém tripu, který čítá hned 14 zápasů a zatím to má tým půl na půl. První tři zápasy vyhrál, ale poslední tři nezvládl. Naposledy se Arizona představila ve Vegas, kde skóroval pouze Keller a mužstvo z města hazardu vyhrálo 4:1.

Matt Duchene 13 (4+9)

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Centrální divize se ziskem 18 bodů, což znamená tříbodovou ztrátu na druhý Winnipeg, ale už šestibodovou na vedoucí Dallas. Nashville dnes uzavře pětizápasovou sérii domácích zápasů, ve kterých hned třikrát vyhrál a jednou padl v prodloužení. Tato ztráta přišla v posledním utkání proti Tampě Bay, která si odvezla prémiový bod za výhru 3:2 po prodloužení.

Colorado – Nashville 5:3
    Nashville – NY Rangers 2:1
    Nashville – Minnesota 2:1
    Nashville – NY Islanders 5:4
    Nashville – Tampa Bay 2:3 pp

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Nashville Predators a Arizona Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Granlund (F. Forsberg, Josi), 42. Josi (R. Johansen, Granlund), 42. Duchene (Sissons), rozh. náj. Glass – 29. Crouse (Bjugstad, Maccelli), 36. Bjugstad (N. Ritchie, Moser), 54. Bjugstad