Mountfield HK – Färjestad cz 4:2 (po pr.) | Tappara – Davos 2:2 (kon.) | Luleå – Wolfsburg 1:1 (kon.)
Rögle BK – Salzburg 5:1 (kon.) | Straubing – Frölunda 2:3 (kon.) | Fribourg – Jukurit 1:2 (po pr.)
Zürich – Skellefteå 1:4 (kon.)
Tappara Tampere
2:2 (0:0, 0:1, 2:1)
HC Davos
Úterý 22.11.2022, 18:00Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

To už je z mé strany vše. S konstatováním, že do další fáze soutěže postupuje Tappara, se s Vámi loučím a přeji krásný večer! (20:24:46)

Střely na branku – 23:37

Hokejisté Tappary dnes remizovali s Davosem 2:2, což znamená, že v součtu s výhrou 1:0 ve Švýcarsku postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Také dnes se na góly dlouho čekalo. Davos hrál ve snaze vymazat manko z prvního utkání hodně aktivně a ve 39. minutě se jeho hráči dostali. Přihrávku Stránského od zadního mantinelu využil Enzo Corvi. Vstup do třetí části však lépe vyšel Tappaře, která otočila skóre dvěma slepenými zásahy. Ve 45. minutě se nejprve těsně po skončení přesilovky trefil Valtteri Kemiläinen a jen o 24 sekund později úspěšně dorážel Oskari Luoto. Hosté se nevzdali a ve 49. minutě srovnali opět zásluhou Enza Corviho, jenž se tentokrát prosadil dokonce ve vlastním oslabení. Další radost už však Davosu nedovolil výborný brankář Christian Heljanko a po závěrečné siréně tak mohl začít slavit finský celek.

59:59
    Jori Lehterä vyhrál buly za sebe a to bylo klíčové. Následně dokázali domácí neutralizovat puk u zadního mantinelu a tam se už utkání dohrálo!

59:52
    Zakázané uvolnění Tappary. Hosté si berou oddechový čas.

59:44
    Matěj Stránský volejem z levého kruhu minul! Možná poslední šance Davosu na srovnání.

59:01
    Poslední minuta.

58:46
    Branka Davosu je už prázdná, hosté to zkoušejí v šesti!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Zakázané uvolnění Tappary. Hosté už asi pomalu začínají uvažovat i o power-play.

57:02
    Forovo nahození od modré míjí domácí branku.

56:29
    Davos je kompletní. Do konce schází tři a půl minuty.

55:44
    Jere Henriksson zavezl puk do pásma zleva. Rovnou vystřelil a Aeschlimann vykopával špičkou betonu.

54:50
    Hosté potřebují přestát tohle oslabení. A pak už budou muset vrhnout všechny síly do útoku.

54:28
    Vyloučení v týmu HC Davos:
    Andres Ambühl – 2 min., sekání.

54:28
    Od modré čáry střílel Klas Dahlbeck. Heljanko vyrazil a poté byla hra přerušena. Bude se totiž vylučovat na straně Davosu...

54:03
    Heljanko opět ukázal, že levou ruku má rychlou. Do lapačky slupl pokus Schmutze z levé strany, který to zkoušel po zavezení spoluhráče Egliho. Reklamní pauza.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Kemiläinen (Matuškin, Lehterä), 45. Luoto (Seppälä, Nieminen) – 39. Corvi (Stránský, Nordström), 49. Corvi

Tappara Tampere: Heljanko (Kohonen) – Vittasmäki, Kemiläinen, Matuškin, Seppälä, Jürgens, Thomas, Kulonummi – Savinainen, Rahuala, Granath – Tanus, Lehterä, Ojamäki – Henriksson, Tuulola, Nieminen – Moilanen, Rönni, Luoto.
    Trenér: Jussi Tapola

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Dahlbeck, Egli, Jung, Fora, Paschoud, Barandun, Canova – Bristedt, Rasmussen, Ambühl – Nordström, Corvi, Stránský – Knak, Prassl, Wieser – Nussbaumer, Egli, Schmutz.
    Trenér: Christian Wohlwend

Rozhodčí: Schukies (GER), Piragić (CRO) – Niittylä (FIN), Pekkala (FIN)