Boston – Carolina 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 0:0 (odl.) | Chicago – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Minnesota – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:0 (kon.) | Anaheim – Ottawa 1:5 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Pátek 25.11.2022, 20:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:46:55)

Střely na bránu: 28 – 27 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Minnesota na domácím ledě nakonec prohrála s Torontem po velmi vyrovnaném střetnutí 3:4.

Toronto mělo dobrý start do utkání a už ve čtvrté minutě otevřelo skóre, poté co střelu obránce Liljegrena šikovně tečoval Mitchell Marner. Domácím se podařilo vyrovnat, v přesilové hře se prosadil jejich nejlepší střelec Kirill Kaprizov. Poslední slovo ale měli v první třetině hosté, nenápadnou střelou z úhlu poslal Toronto do vedení 2:1 Zach Aston-Reese.

Ve druhé třetině padly dvě branky a jinak jsme sledovali poměrně vyrovnaný průběh. Nejprve se povedlo po krásné přímočaré akci vyrovnat na 2:2 Matthewovi Boldymu, ale ani tentokrát domácí dlouho nerozhodný stav neudrželi, brzy vrátil Torontu vedení snadnou dorážkou do prázdné branky Calle Järnkrok.

V závěrečné dvacetiminutovce nejprve poslal Toronto do dvoubrankového vedení svým milimetrově přesným zakončením William Nylander, ale závěr utkání byl ještě pořádně dramatický. Domácí už pět minut před koncem sáhli k odvolání brankáře, a to vedlo ke snížení na 3:4 z hokejky Matse Zuccarella. Minnesota měla v samotném závěru velký tlak, ale už vyrovnat nestihla.

59:47
    Murray předvedl úžasný zákrok proti střele Kaprizova a k dorážce se už poté nikdo nedostal.

59:35
    Hosté dostali nyní puk alespoň do středního pásma.

58:57
    Mark Giordano se dostal k puku a dokázal ho vyhodit. Toronto stihne vystřídat.

58:09
    Teď už je Fleury na střídačce a Minnesota tím pádem opět v šesti!

58:00
    Puk skončil v hledišti, ale po vyhození Lijegrena se dotkl plexiskla, takže se vylučovat nebude.

57:40
    Minnesota už je s pukem v útočném pásmu, ale zatím váhá s odvoláním Fleuryho.

56:51
    Toronto dokázalo vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
    56:26 Mats ZUCCARELLO - 3:4

56:26
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Závěr zápasu bude ještě pořádně dramatický, protože Minnesota snižuje na 3:4! Po střele od modré čáry se kotouč od Murrayho betonu odrazil jen před MATSE ZUCCARELLA, který dorazil kotouč do odkryté branky.

56:14
    Už se zase hraje a hosté hned vyhodili puk na zakázané uvolnění.

55:43
    Branka za zády Matta Murrayho byla posunuta, čeká se nyní na její opravu, aby byla správně ukotvena.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 23. Boldy (Goligoski, Greenway), 57. Zuccarello – 4. Marner (Liljegren, Tavares), 13. Aston-Reese (Engvall), 31. Järnkrok (Giordano, Tavares), 54. Nylander (Bunting, Mete)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon, Middleton, Dumba (A), Goligoski, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Greenway, F. Gaudreau, Boldy – Reaves, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Petan, Dewar, Shaw.
    Trenér: Evason

Toronto Maple Leafs: Murray (Källgren) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Hollowell, Mete – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Järnkrok – Simmonds, Holmberg, Kerfoot – Engvall, Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: Keefe

Rozhodčí: St. Pierre, Skilliter – Murchison, Nansen