Buffalo – Colorado 4:6 (kon.) | New Jersey – Nashville 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Vegas 4:3 (kon.) | Minnesota – Edmonton 5:3 (kon.) | St. Louis – Carolina 4:6 (kon.)
Dallas – Anaheim 5:0 (kon.) | Calgary – Montreal 1:2 (kon.) | Vancouver – Florida 1:5 (kon.)
Seattle – Washington 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 5:3 (kon.)
Minnesota Wild
5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Edmonton Oilers
Pátek 02.12.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Utkání je u konce a domácí mohou spustit oslavy. Ve třetí části se Edmonton marně snažil o srovnání, naopak přišly dva údery domácích. Ve 44. minutě dostal po rychlé akci příhru do jízdy Sam Steel a forhendovou kličkou vykoupal Campbella. Na tříbrankový náskok pak v 52. minutě navyšoval jemnou tečí Dumbova nahození Mats Zuccarello a domácí mohli zbývající minuty odehrát ve větším klidu. Na radosti z bodů jim pak neubralo nic ani snížení v posledních okamžicích zápasu z hole Klima Kostina, duel skončil výsledkem 5:3. Minnesota má po tomto úspěchu 24 bodů a je v Centrální divizi na čtvrtém místě, Edmonton je v Pacifické divizi taktéž na čtvrtém místě, bodů má 26.

V příštím utkání se Minnesota představí v sobotu od 20:00 doma proti Anaheimu, Edmonton bude hrát v neděli od 1:00 doma proti Montrealu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:57:53)

Utkání sledovalo 17 651 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak ještě jeden gól, který už ale na výhře domácích nic nemění. Po buly se puk dostal na hůl KLIMA KOSTINA, jeho okamžitá střela zápěstím prosvištěla kolem Fleuryho lapačky a skončila za jeho zády – 5:3. Asistence: Devin Shore, Derek Ryan.

59:40
    Ještě jeden Fleuryho zákrok proti tečovanému puku, ten skončil v rohu.

59:30
    Domácí publikum aplauduje, už se oslavuje výhra.

58:45
    Ještě nějaká snaha Edmontonu zdramatizovat závěr, už to ale vypadá, že to domácí v poklidu uhrají.

57:43
    Forčekink domácích drží Edmonton v hloubi vlastní poloviny, to Minnesotě bohatě stačí.
    56:34 Steel sklepával nahození z pravé strany, Campbell puk vytěsnil výborným reflexem

56:34
    Gólman hostů měl teď velké štěstí, když zasahoval proti Steelovi, který čepelí hole sklepával Kaprizovovo nahození z pravé strany!

56:12
    Zakázané uvolnění Edmontonu, hra se přemístí před Campbella.

55:32
    Steel hledal přihrávkou přes šíři pásma Dumbu, jeho pas srazil vracející se Puljujärvi.

54:43
    Greenway má svým tělem pokrytý puk za brankou Edmontonu, nikam s rozehrou nechvátá, stačí mu držet hru tak, aby sudí neměl důvod hru přerušit.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. Eriksson Ek (Kaprizov), 31. Kaprizov (Boldy, Eriksson Ek), 34. F. Gaudreau (Petan, Merrill), 44. Steel (Zuccarello, Merrill), 52. Zuccarello (Dumba, Kaprizov) – 12. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 25. McDavid (Draisaitl, Hyman), 60. Kostin (Shore, Ryan)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Goligoski, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, F. Gaudreau, Petan – Reaves, Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Edmonton Oilers: Campbell (S. Skinner) – Ceci, Nurse (A), Barrie, Kulak, Bouchard, Broberg – Hyman, McDavid (C), Draisaitl (A) – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Janmark – Ryan, Shore, Kostin – Hamblin, Malone, Holloway.
    Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Dunning, Hebert – Suchánek, Cherrey

Diváci: 17 651