BO Ostrava – UK Kings Prague 2:5 (kon.) | Riders Univerzita Pardubice – HC UP Olomouc 6:2 (kon.) | Black Dogs Budweis – North wings Ústí 8:5 (kon.)
Black Dogs Budweis
8:5 (5:0, 2:3, 1:2)
HC North Wings Ústí nad Labem
Pondělí 05.12.2022, 19:30 • Hokejová hala POUZAR, České Budějovice • Univerzitní liga ledního hokeje • 11. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (21:38:49)

Po první třetině to vypadalo jako rozhodnutý zápas, ale z duelu mezi Black Dogs a North Wings se nakonec vyklubala celkem napínavá podívaná! Hostům se sice ani jednou nepodařilo plně vymazat jejich manko, dlouho ale svým soupeřům vzdorovali a ač se domů vrací s prázdnou, mohou odjet aspoň se zdviženými hlavami. Utkání končí 8:5 pro České Budějovice.

59:55
    Harkabus byl odzbrojen na modré čáře, utkání je u konce. Všechny body dnes zůstanou v Budějovicích.

59:21
    Závar před domácí svatyní vypadal nebezpečně, Ludvík se v něm ale zorientoval a puk pokryl.

59:14
    Hosté mají šanci ještě snížit své manko, Filip Hubáček (BDB) je těsně před koncem trestán za sekání.

59:03
    Běží poslední minuta. Gerstner zůstává na hrací ploše, hosté ho zřejmě odvolávat nebudou.

58:27
    Kronus zleva projel až před hostující brankoviště, jeho následná střela ale šla nad ústeckou klec.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:14
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    Tak pozor, Budějovice si zbytečně komplikují situaci a po bídném střídání inkasují znovu! Tentokrát se na střeleckou listinu zapisuje PAVEL JARÝ, jenž puk do sítě prošťouchl z hranice brankoviště – 8:5! Asistence: Lukáš Sajdl.

56:55
    Spálená tutovka nakonec svěřence kouče Štěpánka moc dlouho mrzet nemusela, hosté ještě tři minuty před sirénou kosmeticky upravují výsledek! Sajdl vyhrál buly, poslal puk dozadu na Jarého a jeho projektil z modré za Ludvíka z mezikruží tečoval MICHAL SVOBODA – 8:4! Asistence: Pavel Jarý, Lukáš Sajdl.

56:02
    Obrovská šance North Wings brankou nekončí, Ludvík byl ve střehu a jedovatou teč Bartoše z hranice brankoviště vyrazil mimo nebezpečí!

55:39
    Šebesta zachytil rozehrávku protihráče, akce Budějovic tak tentokrát vyšuměla už v neutrální zóně.

55:13
    Po zblokované střele jednoho z hostujících borců se puk zastavil v ochranné síti nad Ludvíkem.

54:43
    Severočeši vyhazují kotouč za Ludvíka a míří na střídačku, utkání se už jen v klidu dohrává.

53:57
    Svoboda krátce po buly vypálil z modré čáry. Celá akce až podezřele připomínala vítězný gól z Nagana, domácí zadák ale svého jmenovce nenapodobil a gólmana nepřekonal. Gerstner se blýskl zákrokem.

53:44
    Duel se pomalu ale jistě chýlí ke konci, přibližně šest minut před koncem třetiny uvidíme další vhazování před Gerstnerem. Petržílka vyhodil puk na icing.

52:53
    V rychlém sledu jsme viděli přečíslení dva na jednoho na obou koncích hrací plochy, v obou situacích se ale vyznamenali bránící hráči a zabránili zakončení soupeřů!

52:13
    Brankář North Wings si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nebude, nyní se mu podařilo dostat puk pod kontrolu po divoké sérii dorážek.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 2. Š. Masopust (Vochozka), 6. Šafář (A. Hrůša), 13. Schwartz (Rolínek, Hubáček), 14. Anderle (A. Hrůša), 18. M. Masopust (D. Svoboda, Krtek), 34. Rolínek (Kubeš, Hubáček), 38. M. Masopust (Janoch, A. Hrůša), 48. M. Masopust (Janoch) – 22. Bartoš (Petržílka, Jindra), 26. Jindra (Kuchař), 27. Harkabus (P. Jarý, Janoušek), 57. M. Svoboda (P. Jarý, Sajdl), 58. P. Jarý (Sajdl)

Black Dogs Budweis: Ludvík (Marek Dvořák) – A. Hruša, Kubeš (A), Krtek, Hubáček, Grauer, D. Svoboda (C), P. Hrůša – Matěj Dvořák, Kronus, Přívozník, Š. Masopust, Janoch, Šafář, Rolínek, Schwartz, M. Masopust, Krcho, Vochozka (A), Anderle.
    Trenér: David Oulík.

HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (12. Gerstner) – Šebesta, Stuchlý, P. Jarý (A), Miškovič, Petržílka (A) – Štěpánek, Jindra, Sajdl, Gottfried, Kuchař (C), Bartoš, T. Jarý, Harkabus, M. Svoboda, Janoušek.
    Trenér: Martin Štěpánek.

Rozhodčí: Červenka – Hlinka, Tuháček.