Havířov – Kopřivnice 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Tábor 2:4 (kon.) | Děčín – Mostečtí Lvi 2:5 (kon.)
Ústí n/L – Cheb 6:1 (kon.) | Jablonec n/N – Chomutov 2:4 (kon.) | Vrchlabí – Příbram 3:1 (kon.)
Řisuty – Písek 5:2 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Piráti Chomutov
Středa 21.12.2022, 18:002. liga skupina Západ • 27. kolo

Viděli jsme nadprůměrné druholigové utkání, které nabídlo šest gólů a vítězství favorizovaného Chomutova 4:2. Jablonec byl ale zdatným soupeřem a Pirátům zápas hodně ztížil. Diváci se museli hlavně první a druhou třetinu hokejem bavit, kdy oba týmy hrály ve svižném tempu. Třetí třetina již byla mírně pomalejší, ale i v ní bylo k vidění hodně pěkných hokejových momentů. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (20:05:23)

59:41
    Blíží se konec utkání, hosté vedení již udrží.
    59:02 František LUKEŠ - 2:4

59:02
    Piráti právě vstřelili branku!
    Po buly se přes Hübla dostal k puku Váchal, který přihrál na vrcholek mezi kruhy FRANTIŠKU LUKEŠOVI. Ten tvrdou ranou z první propálil brankáře! Je pravděpodobně rozhodnuto. Asistence: Váchal, Hübl.

58:54
    Pavlů zablokoval střelu z hostujícího protiútoku. Puk končí v ochranné síti a hra je přerušena. Domácí tým si bere oddechový čas.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13
    Blíží se konec třetí třetiny, domácí zatím brankáře neodvolali.

56:58
    Chomutov vyhazuje šikovně, aby nebylo zakázané uvolnění. A ihned spěchá vystřídat.

56:09
    Chomutov se dostal do zakončení. Koblížkův pokus byl ale zablokován.

55:23
    Domácím utíká rychle čas, hosté se dopředu už tolik neženou a snaží se hlavně pozorně bránit přechod přes střední pásmo.

54:03
    Hosté jsou kompletní a i přes závěrečný tlak oslabení ustáli.

53:42
    Jablonec teď měl velký tlak a několik střel. Adam Horák ale odolal a drží vedení pro hosty.

52:38
    Hübl dokázal vyrazit v oslabení dopředu. Puk pak předal na Lukeše, jehož pokus byl tečován do ochranné sítě. Buly bude po pravici domácího brankáře.

52:03
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Váchal – 2 min., zásah do nohou.

51:02
    Kostourek neprošel podél mantinelu a o puk přišel. Do útoku tak jdou domácí.

50:28
    Hynek po přihrávce Lukeše nahodil od modré. Puk si v pohodě našel brankář a hru přerušuje.

50:04
    Začala poslední desetiminutovka základní hrací doby. Oproti první a druhé třetině tempo hry o něco opadlo a vidíme i poměrně dost nepřesností na obou stranách.

49:36
    Po sražené střele se bude vhazovat před brankou Chomutova.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 2. Brokeš (Koutecký), 17. Maďar – 2. Hübl (Lukeš), 10. Lukeš (Hübl, Chrpa), 27. Kostourek, 60. Lukeš (Váchal, Hübl)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: T. Horák (Leško) – Abraham, Koutecký, Starý, Had, Pavlů – Kačírek, Špaček, Maďar – Brokeš, Foerster, Jursa – Švík, Folda, Kapička – Bouřil
    Trenér: Jan Šuráň

Piráti Chomutov: A. Horák (Tuček) – Seemann, Hynek, Žižka, Váchal, Filip – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Zajíček, Veselý, Ekrt – Mežnar, Vostiňák
    Trenér: Kamil Koláček

Rozhodčí: Bernar – Brož, Hofman