Finsko – Švýcarsko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Rakousko 11:0 (kon.) | Lotyšsko – USA 2:5 (kon.)
Finsko
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Švýcarsko
Pondělí 26.12.2022, 17:00 • Avenir Centre, Moncton, Kanada • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:37:44)

Střely na branku: 16 – 27.

Hned první střetnutí letošního šampionátu si pro nás přichystalo překvapení! Švýcarsko se papírově silnějšího soupeře vůbec nezaleklo, po většinu utkání s ním drželo krok a hnalo se za vítězstvím, kterého dosáhli v prodloužení! Pod rozhodující trefu se podepsal Biasca, který tak svému výběru přisoudil cenný bod navíc!

60:41 Attilio BIASCA - 2:3

60:41
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Po jednačtyřiceti sekundách prodloužení je konec a Švýcaři hned zkraje turnaje ukazují, že v Kanadě nehodlají být jen do počtu! Střeleckou listinu utkání uzavírá pěknou střelou pod víko ANTTILIO BIASCA, který se uvolnil na mezikruží a svou šanci využil naplno! Finsko prohrává a bere jen bod – 2:3! Asistence: Lian Bichsel.

60:01

Během šedesáti minut litého boje se o vítězi dnešního střetnutí nerozhodlo, hned v prvním střetnutí letošního juniorského šampionátu se tak bude prodlužovat. Nastavení začne za pouhých pár desítek sekund.

Prodloužení začne přibližně v 19:31.

60:00

59:26
    Kemell chtěl rozhodnout už nyní, ale švýcarský brankář byl znovu připraven. Hra je na chvíli přerušena.

59:11
    Střela z pravého křídla končí v Pascheho rukavici, od prodloužení nás dělí už jen poslední desítky sekund.

58:42
    Kvůli ofsajdu se přerušila hra, Bichsel ale i tak nahodil puk na finskou klec. To se protihráčům pochopitelně nelíbilo, následná strkanice ale k trestům nepovede.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:29
    V posledních momentech se bojuje hlavně ve středním pásmu, nikomu se nedaří prorazit dopředu.

Dnešní utkání sleduje 4 465 diváků.

56:58
    Salin drží puk za svým brankovištěm, Finsko teď znovu bezúspěšně hledá cestu do útočného pásma.

56:39
    Základní hrací doba se pomalu ale jistě chýlí ke konci, v rohu za Koskenvuem se bojuje o kotouč.

55:37
    Biasca nahodil puk do finského pásma, odkud ho ale protihráči znovu vyvezli rychle ven.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 23. K. Kapanen (Väisänen, Päivärinta), 49. Väisänen (Päivärinta, Ervasti) – 33. Canonica (Taibel), 45. Jabola-Prada, 61. Biasca (Bichsel)

Finsko: Koskenvuo (Lampinen) – Vilén, Heimosalmi (A), Salin, Malinen, Suomi, Ervasti, Ruotsalainen – Koivunen (A), O. Kapanen (C), Lambert – Miettinen, Nyman, Huuhtanen – Väisänen, K. Kapanen, Päivärinta – Rönni, Hämeenaho, Kaskimäki – Kemell.
    Trenér: Tomi Lämsä.

Švýcarsko: Pasche (Beglieri) – Bichsel, Streule, Zanetti, Sidler (A), Dionicio, Meile, Despont – Robin, Canonica, Biasca (C) – Alge, Taibel, Jabola-Prada – Truog, Baechler (A), Reichle – Ramel, Perrenoud, Müller.
    Trenér: Marco Bayer.

Rozhodčí: Magnusson (SWE), Schlittenhardt (USA) – Hautamaki (FIN), Klouček (CZE).

Diváci: 4 465