Buffalo – Detroit 6:3 (kon.) | Tampa – NY Rangers 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Ottawa 3:4 (po pr.)
Florida – Montreal 7:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Minnesota – Dallas 1:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.)
Arizona – Toronto 6:3 (kon.) | San Jose – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Anaheim – Nashville 1:6 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)
Ottawa Senators
Pátek 30.12.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:46:23)

3. Dylan Strome (WSH) 1+0

Ottawa dnes byla lepším týmem a na ledě Washingtonu zaslouženě vítězí 4:3 po prodloužení. Dnes ale ani jednou nevedla, poněvadž na začátku druhé třetiny se dvakrát trefili domácí a hosté pouze korigovali. Na 3:1 zvýšil Kuzněcov a rázem to s Capitals vypadalo ještě lépe, jenže před koncem druhé části snížil Tim Stützle a ve třetí třetině srovnal Alex DeBrincat. Stejný hráč pak rozhodl prodloužení, takže dva body putují do Kanady.

61:31 Alex DEBRINCAT - 3:4

61:31
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Kuzněcov udělal na útočné modré čáře chybu a kotouč ztratil. Dopředu se tedy vydali hned dva hráči hostujícího celku. Claude Giroux připravil kotouč pro ALEXE DEBRINCATA, který překonal přesunujícího se Kuempera. 3:4 po prodloužení. Asistence: Claude Giroux.

60:46
    Na druhé straně kluziště to domácí překombinovali. Už se zdálo, že utkání rozhodnou.

60:24
    Tim Stützle měl na svědomí nádhernou akci. Střílel z mezikruží, ale vytáhl se brankář.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 24 – 43

60:00

59:33
    Poslední minuta základní hrací doby už je v plném proudu. Hraje se v obranném pásmu Ottawy.

58:56
    Zahrozil i Erik Gustafsson, jehož ráně pár centimetrů u zadní tyče scházelo.

58:12
    Po pěkném průniku Kuzněcova se nakonec ke střele z levého kruhu dostal Ovečkin. Svou dělovku ale umístil pouze do blokujícího hráče.

57:29
    Domácí se nadechovali k mírnému tlaku, ale Claude Giroux nakonec stačil zažehnat nebezpečí.

56:56
    Jeden z hostujících hráčů se snažil prosadit na levém křídle, jenže tolik prostoru nakonec neměl.

56:02
    Dylan Strome se po rychlém odrazu dostal do obrovské šance. Před Talbotem zvolil kličku do bekhendu, ale gólman Senators možná vytáhl zákrok zápasu.

55:26
    Tim Stützle šikovně vybojoval kotouč v útočném pásmu, pak už však dostatek sil na střelu neměl.
    54:26 Alex DEBRINCAT - 3:3

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 22. Ovečkin (E. Gustafsson, Hathaway), 24. D. Strome (Sheary, Jensen), 36. Kuzněcov – 29. Sanderson, 40. Stützle (Giroux), 55. DeBrincat (Pinto, Batherson), 62. DeBrincat (Giroux)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), M. Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Heatherington, Holden – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – McNamara, MacPherson

Diváci: 18 573