Buffalo – Detroit 6:3 (kon.) | Tampa – NY Rangers 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Ottawa 3:4 (po pr.)
Florida – Montreal 7:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Minnesota – Dallas 1:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.)
Arizona – Toronto 6:3 (kon.) | San Jose – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Anaheim – Nashville 1:6 (kon.)
Arizona Coyotes
6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 30.12.2022, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Je dobojováno a Arizona zvládla ve třetí části skvělý obrat. Přečkala nápor soupeře, když obrovskou oporu měla ve svém brankáři a ve 45. minutě využila přesilovku, když skóroval Janis Moser. Dlouho se pak hrál vyrovnaný hokej a s postupem času to už vypadalo na možné prodloužení, to však v 54. minutě domácí odmítli a po rychlém výpadu a přečíslení otočil výsledek ve prospěch Arizony Jack McBain. Toronto v závěru sáhlo k odvolání gólmana, jenže prázdnou bránu trefili Jack McBain a Barrett Hayton a uzavřeli tak výsledek na 6:3. Arizona je po této výhře na sedmém místě Centrální divize s 31 body, Torontu patří v Atlantické divizi druhé místo s 50 body.

Arizona se v následujícím utkání představí už 31. prosince od 23:00 na ledě Tampy Bay, Toronto bude hrát 1. ledna od 1:00 v Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:52:50)

Arizona právě vstřelila branku!
    Tak teď už je jasno. Domácí si vybojovali puk, BARRETT HAYTON posunul hru do středního pásma a jelikož měl kolem sebe dost místa, dovolil si vystřelit ještě před červenou čárou a neměl problém trefit prázdnou branku – 6:3. Bez asistence.

59:00
    Tavares nyní pěkně tečoval Marnerovo nahození vzduchem, Vejmelka puk zastavil. Následně dorážel Bunting, ale i tohle český gólman pokryl!

58:45
    Arizona se osvobodila, tentokrát to ale gólem neskončilo, Kellerovo zakončení zastavil Marner.

58:28
    Vhazuje se před Vejmelkou, hosté jsou zase v šesti.
    57:38 Jack MCBAIN - 5:3

57:38
    Vypadá to, že je možná rozhodnuto. Hosté sáhli k odvolání brankáře, jenže risk jim nevyšel. Arizona dostala puk do středního pásma, u mantinelu jej dostihl JACK MCBAIN a od levého mantinelu zakončil do odkryté branky – 5:3. Asistence: Barrett Hayton.

57:17
    Na Riellyho pokus od levého mantinelu měl Vejmelka dobrý výhled, celou situaci tak pouze kontroloval svou lapačkou.

56:21
    Timmins byl zablokován Nemethem, Toronto každopádně začíná zase zvyšovat svůj tlak.

56:00
    Od modré čáry vystřelil Liljegren, Vejmelka jeho pokus viděl až na poslední chvíli, přesto dokázal puk skrýt mezi svými chrániči.

55:20
    Přes dva obránce se ke střele dostal Tavares, bylo to ale tak trochu z úhlu a Vejmelka byl navíc připraven. Povedlo se mu puk srazit mimo své brankoviště.

54:28
    Teď je tedy řada na Torontu, aby se pokusilo s nepříznivým stavem něco udělat.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Bjugstad, 27. Chychrun (N. Ritchie, Gostisbehere), 45. Moser (Välimäki, Hayton), 54. McBain (Crouse, Bjugstad), 58. McBain (Hayton), 60. Hayton – 10. Holmberg (Timmins, Engvall), 13. Järnkrok (Timmins, Rielly), 32. Kerfoot (Giordano, Holl)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Välimäki, Stecher, Nemeth, Gostisbehere, Chychrun, J. Brown – Crouse (A), Bjugstad, Carcone – Fischer (A), Hayton, N. Ritchie – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Kassian, McBain.
    Trenér: André Tourigny

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Holl, Giordano, Liljegren, Rielly (A), Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner, Tavares (C), Järnkrok – Engvall, Kämpf, Kerfoot – Hunt, Holmberg, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: O'Rourke, Schrader – O'Quinn, Galloway

Diváci: 4 600