Angers – Lorient 1:2 (kon.) | Monaco – Brest 1:0 (kon.) | Nantes – Auxerre 1:0 (kon.)
Toulouse – Ajaccio 2:0 (kon.) | Lyon – Clermont Foot 0:1 (kon.) | Lens – PSG 3:1 (kon.)
Angers SCO
1:2 (1:0)
FC Lorient
Neděle 01.01.2023, 15:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:9. (16:58:40)

A tento zápas je za námi. Poslední celek tabulky dlouho vedl brankou Simy z desáté minuty.

Ouattara hlavou hned po začátku druhé půle nedokázal překonat Bernardoniho, a tentýž hráč se neprosadil ani o dvacet minut později.

Jedenáct minut před koncem si po rohu smolně srazil míč do vlastní sítě Sima – 1:1! Za dvě minuty posléze napálil bin Tálíb míč pouze do tyče a dorážku pokryl rychlý Mannone.

Tento moment byl pro zápas klíčový, jelikož dokonalý obrat utkání zařídil dvě minuty před řádným koncem střetnutí Le Fée střelou ze střední vzdálenosti!

Angers SCO opět zbyli pouze oči pro pláč. FC Lorient tak jako mnohokrát v minulosti dokázalo vytěžit maximum díky brankám v poslední fázi utkání.

90+4

90+3
    Sima ve snaze vyrovnat skóre dokázal obejít soupeře, ale jeho střela minula pravou tyč.

90+1
    Doucouré svým pasem do otevřené obrany soupeře nikoho ze svých spoluhráčů nenalezl.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

89
    Bin Tálíbův míč do ohně z přímého kopu v pokutovém území byl odvrácen pozornou obranou.
    88. Enzo Le Fée - 1:2

88
    Lorient právě vstřelil branku!
    Koné posunul míč na svého spoluhráče ENZA LE FÉE, který se prosadil povedenou střelou pod břevno – 1:2! Asistence: Ibrahima Koné.

87
    Rohový kop domácího celku byl zmařen obranou soupeře.

85
    Centr soupeře včas předvídal a zabránil mu v pokutovém území Miha Blažić.

83
    Výkop Bernardoniho od své branky posílá mičudu zpět do hry.
    81. Bin Tálib napálil tyč. Dorážku zlikvidoval Mannone!

81
    Bin Tálíb se proháčkoval přes několik soupeřů až ke koncovce, která končí pouze na tyči a následnou nebezpečnou dorážku likviduje brankář Mannone

80
    Sima tak paradoxně i nádale zůstává jediným střelcem tohoto utkání.
    79. Abdallah SIMA vl. - 1:1

79
    Po centru z rohu si na malém vápně sráží smolně míč do vlastní sítě ABDALLAH SIMA – 1:1!