Washington – Nashville 2:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Winnipeg – Tampa 4:2 (kon.)
Chicago – Arizona 2:0 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 5:4 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Columbus – Carolina 4:3 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Columbus Blue Jackets
4:3 (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 07.01.2023, 22:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Hodně dlouhý duel je u konce, já vám děkuji za jeho sledování a přeji dobrou noc. (01:02:25)

3. Kent Johnson (CBJ) 0+2, rozh. nájezd

Pátá série nájezdů přinesla rozuzlení, kdy se prosadil Kent Johnson, jenž tak zařídil druhý bod pro svůj tým, hostující Nečas svůj manévr dotáhl do špatného konce a srovnat se mu nepovedlo. Utkání tak končí.

Kent JOHNSON - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Columbus Blue Jackets.
    Autorem vítězné branky je KENT JOHNSON. Domácí hráč si při rozhodujícím nájezdu brankáře rozhýbal a položil, puk si dal zpátky na bekhend a zvedl jej dostatečně nad levý beton.

Samostatné nájezdy začínají.

Je to neuvěřitelné, ale v prodloužení se ani v jednom případě nepřerušovalo, hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách, čímž se šance na vstřelený gól podstatně snížila. Rozhodnout musí nájezdy.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 28. Marčenko (K. Johnson, M. Bjork), 30. Marčenko (K. Johnson, Bemström), 46. Marčenko (Sillinger), rozh. náj. K. Johnson – 32. Pacioretty (Jarvis), 38. Skjei (Stastny), 39. Pacioretty (A. Svečnikov, S. Aho II)