Česko – Švýcarsko cz 3:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 6:3 (kon.) | USA – Švédsko 6:3 (kon.)
Kanada – Finsko 8:0 (kon.)
Česko
3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Švýcarsko
Neděle 08.01.2023, 12:10 • Östersund Arena • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

Češky předvedly ve třetí třetině parádní obrat a nakonec slaví vítězství! Ve 45. minutě po krásné kombinaci snížila Narovcová a o chvíli později se radovala také Hujová. Rozhodnutí utkání, u kterého to vypadalo, že se půjde do prodloužení, přinesla Zikmunda Mazancová. Švýcarské hokejistky tedy smutní a za chvíli v hale v Östersundu zazní česká hymna.

Z mé strany je to pro dnešní utkání vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:16:40)

59:49
    Teď už to vypadá dobře. Švýcarské hráčky se do útočné třetiny už nedostanou.

59:22
    Po oddechovém čase už Švýcarky hrají bez brankáře. Zatím se hraje však daleko od české klece.
    58:42 Zikmunda MAZANCOVÁ - 3:2

58:42
    Česko právě vstřelilo branku!
    Další česká obránkyně se raduje z gólu! ZIKMUNDA MAZANCOVÁ zůstala úplně volná před bránou a přihrávku spoluhráčky proměnila v branku. Bendererová se nestačila přesunout. 3:2. Asistence: Anna Vaníčková.

57:48
    Weyová už neměla potřebnou rychlost, a proto se do útočné třetiny nedostala.

56:18
    Stejný problém ale na druhé straně postihl také Velinskou. Na útočné modré čáře se musela zastavit.

55:58
    Švýcarky tentokrát nepřesně přešly přes útočné pásmo. Hra byla zastavena kvůli ofsajdu, takže buly bude provedeno v neutrální zóně.

55:33
    Herzigová projela středem kluziště do střelecké pozice. Tlačila puk nahoru, ale Hesová si poradila.

54:41
    Teď už Bendererová hru raději přerušila. Po komerční pauze se znovu bude vhazovat po její pravici.
    53:52 Švýcarky zachránila tyč!

53:52
    Obrovský tlak českého týmu, při kterém v brankovišti Švýcarek zazvonila tyč. Třetího gólu se ale zatím celek v červených dresech nedočkal.

53:09
    Po zákroku brankářky Česka bude vhazování provedeno před klecí Hesové.

51:40
    Tentokrát už v útočném pásmu hrály Češky, ale okolo švýcarské brány to pouze obehrávaly.

50:21
    Herzigová se krásně protáhla po pravé straně, nicméně branku nedala. Po její pumelici zazvonila branková konstrukce, Hesová měla štěstí.

49:45
    Švýcarky oslabení přežily a deset minut před koncem třetí třetiny stále platí stav 2:2.

49:42
    Plosová přidržela puk v rohu kluziště, avšak nabídku na středu kluziště příliš neměla.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 45. Narovcová (Malicka, Slavíčková), 48. Hujová (Velinská, Vocetková), 59. Mazancová (Vaníčková) – 6. Eggliová (Herzigová), 7. Gaberellová (Weyová, Baechlerová)

Česko: Hesová (Dalecká) – Hotová, Vaníčková, Narovcová, Slavíčková, Velinská, Hujová, Mazancová – Šapovalivová, Pištěková, Plosová (A) – Brichová (C, Malicka (A), Juříčková – Vocetková, Matějová, Čabelová – Příhodová, Hračová
    Trenér: Dušan Andrašovský

Švýcarsko: Bendererová (Favreová) – Inkampová, Baechlerová (A), Meriguetová, Buchiová, Peterová, Langeneggerová, Capezzali – Weyová, Dalessiová, Gaberellová (C) – Rosselová (A), Herzigová, Eggliová – Maechlerová, Manetschová, Balzerová – Hirtová, Kunzová
    Trenér: Melanie Haefligerová

Rozhodčí: Anselmová (GER), Lovensnová (SWE) – Egliová (SUI), Cheyrouxová (CAN)