Manchester Utd. – Charlton 3:0 (kon.) | Newcastle – Leicester 2:0 (kon.)
Newcastle United
2:0 (0:0)
Leicester City
Úterý 10.01.2023, 21:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglický Ligový pohár

Je dobojováno a z postupu mezi nejlepší čtyřku Ligového poháru se raduje Newcastle. Domácí i ve druhé půli pokračovali ve velké převaze, hned v úvodu trefil Joelinton tyč, nicméně na gól se čekalo až do 60. minuty. To se po narážečce s Joelintonem prosadil Dan Burn a uklidnil tým. V 72. minutě se navíc po rychlé akci trefil i Joelinton a bylo víceméně rozhodnuto. Hned vzápětí sice mohl snížit střídající Vardy, jenže minul a tím šance Leicesteru skončily. Newcastle v poklidu uhlídal náskok, vyhrál 2:0 a je tak v semifinále.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:03:21)

Utkání sledovalo 52 009 diváků.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:16.

90+5

90+4
    Pope má míč ve svých rukavicích, bude odkopávat a samozřejmě pomalu a bez spěchu.

90+3
    Ještě jeden centr před Warda, prudký pas ale jen prošel prostorem.

90+2
    Ward posílá dopředu dlouhý nákop, domácí si ale situaci na své polovině dobře hlídají.

90+1
    Leicester to ještě nevzdává, snaží se snížit. Albrightonův centr byl sražen na autové vhazování.

90
    Bude se přidávat pět minut.

90
    Dlouhý nakopáváný míč k Wardovi, ten musel až na hranici vápna, aby odkopl před sprintujícím útočníkem Newcastlu.

90
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Jacob Murphy.

89
    Na trávníku posedává domácí Joelinton, vypadá to, že jej trápí křeče.

88
    Už je po tlaku před Wardem, Saint-Maximin poslal do šestnáctky hrubě nepovedený centr. Míč skončil mimo hrací plochu.

87
    Tak tu bude třetí roh v řadě, Iheanacho v nouzi odkopával před dotírajícím soupeřem.

86
    Ward zasahoval proti rohovému kopu, míč se kroutil přímo do branky a on musel vyrážet na další roh.

85
    Tempo teď trochu pokleslo, domácí se už nikam zvlášť neženou, hlavně se snaží držet svůj náskok.