Barcelona – Real Sociedad 1:0 (kon.) | Osasuna – Sevilla 2:1 (po pr.)
CA Osasuna
2:1 (0:0)
Sevilla FC
Středa 25.01.2023, 22:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španělský pohár • Čtvrtfinále

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:5. Rohy: 9:14. Ofsajdy: 3:8. Fauly: 16:14. (00:41:42)

Hotovo! Osasuna poráží Sevillu 2:1 po prodloužení a postupuje tak do semifinále Copa del Rey! Hlediště Estadio El Sadar vybuchlo po závěrečném hvizdu sudího De Burgose nadšením, pro místní celek je to velký úspěch.

Po bezgólové první půli se skóre měnilo až v závěrečných dvaceti minutách normální hrací doby. Domácí poslal do vedení Ezequiel Ávila. Sevillu zachránili v zápase střídající hráči. Ve 4. minutě nastavení centroval Suso a Júsuf Nasírí poslal duel do prodloužení. V jeho první části však předvedl krásnou individuální akci mladý Maročan Abde Ezázúlí, který vrátil Osasuně náskok. Hosté ve zbytku času tlačili, ale scházely tomu šance. Nejblíže k vyrovnání se dostali při jedovaté ráně Joana Jordána, kterou vyrazil brankář Herrera.

120+2

120+1
    Jásín Búnú byl při rozehrávce napadán třemi hráči soupeře. Nakonec balón odehrál jen k Abdemu Ezázúlímu, který ho z 25 metrů přeloboval! Gól ale neplatí, domácím byl pískán útočný faul.

120+1
    Druhé prodloužení bude nastaven už jen o jedinou minutu!

120
    Na Estadio El Sadar panuje fantastická atmosféra. Domácí fanoušci pomalu začínají vyhlížet závěrečný hvizd.

119
    Acuňa se snažil vhodit míč na Lamelu, kterému však kulatý předmět pláchl do zámezí. Kope se od brány Sergia Herrery.

118
    Ani centr Acuňi nevedl k vyrovnání. Hosté alespoň vhazují.

117
    Tak nakonec pískáno proti domácím, což vyústilo v protesty hráčů Osasuny. Ty se obešly bez karty.

116
    Lamela se zbavil bránícího Rubéna Garcíi jen s pomocí faulu. Rozhodčí ukončil akci Sevilly hvizdem.

115
    Hosté už mají vzadu jen dva hráče. Zbytek fotbalistů v bílém se snaží o vyrovnání.

114
    Érik Lamela dostal žlutou kartu za protesty! Mezi tím chytly křeče Marcose Acuňu. Sevilla už ale nemůže střídat.

113
    Na levé straně šestnáctky měl míč Rakitić. Možná mohl i zakončovat, ale svou šanci prováhal a po zásahu bránícího hráče balón doskákal k připravenému Herrerovi.

112
    Búnú se drzou kličkou zbavil napadajícího Rubéna Garcíi. Hosté pak přešli do útoku. Na sebe to vzal Suso, který se uvolnil a střílel z 18 metrů. Jen do náruče Herrery.

111
    Tvrdou střelu Joana Jordána zpoza šestnáctky vyráží Sergio Herrera! Následně přišel útočný faul hostí. Právě Herrera tak pošle míč do hry.