Florida – Buffalo 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 2:1 (po pr.) | Philadelphia – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – Ottawa 4:0 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 1:5 (kon.)
Columbus – Edmonton 6:5 (kon.) | Washington – NY Rangers 6:3 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
Winnipeg Jets
1:5 (1:4, 0:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Sobota 25.02.2023, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:42:12)

3. Blake Wheeler (WPG) 0+1

Střet dvou týmů z Centrální divize rozhodly Laviny již v prvních jedenácti minutách. Z pěti střel čtyřikrát skórovaly a ve zbytku zápasu si hosté komfortní náskok bez jediného klopýtnutí pohlídali. Od konce 31. minuty a trefy Nieta na 5:1 už se stav nepohnul. Do třetí třetiny přišel do branky Winnipegu David Rittich a chytil všech deset střel.

59:17
    Brad Hunt byl za bránou napadán dvěma hráči. Podle hlavního nebyl faulován a Stenlund si proto mohl vyjet do příjemnějšího úhlu, odkud vypálil přesně do Georgijevovy lapačky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:06
    Zakázané uvolnění Avalanche. Ani jeden z týmů za rozhodného stavu zdaleka nehraje naplno.

57:35
    Karson Kuhlman měl po přejetí útočné modré co dělat, aby puk neztratil. Slaboučká střela nemohla Georgijeva ohrozit.

57:15
    Samberg dobře vyřešil situaci na krajním mantinelu a přes dva muže nahrál Barronovi. Toho Avs ve třech ihned obestoupili a Newhook vyráží do protiútoku.

56:24
    Schmidt neúspěšně hledal nějakou hokejku na teč. Vlevo situaci dohrával Dillon, jenže před Georgijevem dobře zakročil Englund.

55:46
    Malgin shodil puk na Rodriguese, kterému stál v cestě Morrissey. Už poněkolikáté v zápase byl kotouč sražen mimo hřiště.

55:10
    Connor zvládl souboj s přesilou. Samberg mu puk vrátil do levého křídla, odkud domácí hvězda zasáhla Georgijevovu vyrážečku.

54:13
    Huntovo nahození se od trefeného Schmidta odrazilo do levého kruhu k Malginovi. Rittich musel proti zakončení z bodu pro vhazování předvést další kvalitní zákrok.

54:12
    Domácím se nechtělo vystoupit proti Malginovi. Švýcarského útočníka nechali vypálit, nicméně Schmidt puk zastavil ještě před Rittichem.

53:32
    Nate Schmidt pokazil rozehrávku ze zadního mantinelu. Zakázané uvolnění zase vrací hru před Davida Ritticha.

53:19

52:41
    Lehkonen tradičně zaparkoval mezi kruhy. Dostal tam tečovanou nahrávku od Rantanena, ale český gólman ve službách Jets o svou nulu nepřišel.

52:25
    MacKinnon posouval puk ještě více doprava. Rantanen dlouhé čekání na střelu ukončil, když viděl prostor v bližším dolním rohu brány. Rittich se stačil přesunout.

51:45
    Rittich si poradil s Byramovou střelou od modré čáry. Z podobného místa pak hostujícímu obránci s čtyřkou na zádech zakončení příklepem vůbec nesedlo.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 4. Appleton (Schmidt, Wheeler) – 1. MacKinnon (Ničuškin, Lehkonen), 5. Rantanen (Rodrigues), 8. Compher (Rantanen, MacKinnon), 11. Byram (Cogliano, Newhook), 31. Nieto (Compher, D. Toews)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (41. Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Appleton, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Ehlers – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Jonsson Fjällby, Stenlund, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – D. Toews (A), Girard, Manson, Byram, MacDermid, Englund, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen, Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Newhook, Malgin – Nieto, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Mills, O´Quinn

Diváci: 14 157