Jihlava – Přerov 2:1 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 3:4 (kon.) | Vsetín – Třebíč 3:4 (po pr.)
Prostějov – Slavia 6:4 (kon.) | Šumperk – Kolín 0:3 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Pardubice B 1:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
6:3 (1:0, 0:3, 5:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 25.02.2023, 12:45 • RT TORAX ARENA, Malá hala • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 20. kolo

Z tohoto utkání je to ode mne vše!
    Děkuji za pozornost a můžete přepnout na onlajn LEGEND ke kterému se za pár minut připojím.

Přeji příjemný zbytek dne. (15:11:30)

Plzeňští otočili utkání ve svůj prospěch ve druhém dějství, Porubsné si tuto dovednost osvojili ve třetí dvacetiminutovce. Do šesté minuty to bylo na obě strany. Hrálo se nahoru dolů s dvěma různými cíli. Nakonec dospěli do toho svého dorostenci RT TORAX. Vše započal Tomáš Hansel, když najel mezi kruhy a Maříka překonal. V polovině třetiny s pomocí Bodnara Tomáš Hansel nahodil kotouč na bránu a puk, byť byl brankářem zastaven, propadl mu přes rameno za brankovou čáru. Mezi snižujícím a vyrovnávacím gólem ubránila Poruba oslabení. Dvě minuty na to se stav opět měnil. Mařík prohrál souboj s unikajícím Mathyasem Hlaváčem a dostal puk mezi betony, když se spolu s hráčem přesouval k levé tyči. Po asistenci na vedoucím gólu nahrál Jevtěchov Jakubu Žídkovi na uklidňující branku, po které sáhli hosté po hře bez gólmana. Šestice ale neudržela puku na hokejkách a kapitán Petr Sobol poslal puk do prázdné brány.
    Poruba pěti góly otočila utkání a navíc umožnila trenérovi být včas na modré čáře při utkání HC Poruba vs. HC Vitkovice Staré Gardy.

59:02
    Domácí se v závěru brání soupeřově tlaku, který se utahuje blíž a blíž k bráně.

58:39
    Poruba právě vstřelila branku!
    Vhazování před Samuelem Sobolem Plzeň vyhrává, jenže jí puk ujíždí a PETR SOBOL jej nasměroval do prázdné brány.

57:57
    Plzeň hraje bez brankáře!

57:46
    Tak toto je obrat jako ze snu!
    Jevtěchov rozdává gólové šance a nyní ji využil JAKUB ŽÍDEK. Asistence: Oleksij Jevtěchov.

57:02
    Hraje se nahoru dolů. Plzeň chce dostat utkání do prodloužení, Poruba to z jistých důvodů nechce připustit.

55:20
    Škodovce se nezdařil útočný tlak, který měla dlouho a ve středním pásmu pak přišla o puk. Jevtěchov našel na levém křídle MATHYASE HLAVÁČE, jenž se dostal za obránce a sám v souboji s brankářem uspěl střelou po ledě mezi betony, když se Mařík přesouval spolu s hráčem k levé tyči. Asistence: Oleksij Jevtěchov.

54:12
    Jevtěchova vykryl Mařík vyrážečkou.

52:31
    Sobol zazářil při útočném talku lajny Úbla – Hofrajtra – Matějky. Sklidil za to uznání střídačky.

52:01
    Hansel přes hokejky dostává puk na Hlaváče. K zakončení se Porubané nedostali díky skvělé obraně hostů.

51:35
    Protože jim třeba ujede Koida a zkusí další ze svých zakončení.

50:20
    Plzeňští se tlačí do brány. Musí si ale dávat pozor na zadní vrátka.

49:01
    Proti akce končí střelou TOMÁŠE HANSELA, kterou Mařík sice zachytil, ale přes rameno mu puk propadl za brankovou čáru. Asistence: Mykyta Bodnar a Semen Stasiuk

48:46
    Střela Plzně letí vysoko nad bránu a končí v ochranné síti.

48:02

47:29
    Poměrnou část přesilovky odehrála Plzeň v útočné třetině, ale bez výrazné střelby. Navíc se kotouč dostává mimo hrací plochu.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 10. Koida (Jeřábek, Pavlíček), 46. Hansel, 50. Hansel (Bodnar, Stasiuk), 56. Hlaváč (Jevtěchov), 58. Žídek (Jevtěchov), 59. P. Sobol – 22. Slačík (Beran), 30. Pittr (Slačík), 30. Hofrajtr (Úbl, Matějka)

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Láryš) – Jeřábek, Veselý, Bodnar, S. Stasiuk, Pavlíček, Michalčík – Koida, Jevtěchov, Žídek – M. Hlaváč, Hansel, Skorochod – T. Vehovský, P. Sobol, Dragon
    Trenér: David Moravec

HC Škoda Plzeň: Mařík (Šimánek) – Mašek, Skala, Černý, Holubec, Tolar, Kamas – Slačík, Makovec, Beran, Pittr, Klatovský, Matějka, Pavlák, Úbl, Hofrajtr, Fábera
    Trenér: Jiří Hanzlík

Rozhodčí: Tomeček – Návrat, Frais