Nizozemsko – Japonsko 1:8 (kon.) | Čína – Ukrajina 5:4 (po pr.) | Srbsko – Estonsko 1:2 (1:2 po s.n.)
Čína
5:4 (0:2, 4:0, 0:2 - 1:0)
Ukrajina
Neděle 23.04.2023, 15:00 • Tondiraba jäähall, Tallin • Mistrovství světa - I. B Divize • 1. kolo

Dnešní utkání sledovalo 560 diváků. (17:32:19)

Čína nakonec dokázala strhnout vítězství na svou stranu, když po ztrátě dvoubrankového vedení ve třetí třetině zvládla v prodloužení vstřelit vítězný gól zásluhou An Ťiena. Vstupuje tak do svého prvního šampionátu v I.B divizi od roku 2007 vítězně.

Nejlepším hráčem na straně Číny byl zvolen obránce Ťie-kche (1+0), na straně Ukrajiny pak autor hattricku Vorona (3+1).

62:32 ŤIEN - 5:4

62:32
    Čína právě vstřelila branku!
    Číňané se dostali ke kotouči a AN ŤIEN dokázal rozhodnout, když se sjel až mezi kruhy a vypálil k levé tyči! Asistence: Ťin-kuang Jie, Tchaj-le Wang.

62:11
    Peresunko si výborným pohybem našel prostor, aby se dostal až před branku soupeře. Po kličce ze strany ale vůbec nezakončil.

61:42
    Situace se opakuje. Čína se už dlouho nedostala k puku, ale zatím soupeře k ničemu nepustila.

61:17
    Ukrajincům se nedařilo najít prostor pro střelu a vrací se raději do středního pásma, aby to zkusili nanovo.

60:39
    Djačenko dokázal ramenem vyrazit střelu z pravé strany mimo brankoviště.

60:01
    Prodloužení se hraje na mezinárodní úrovni rovněž ve třech proti třem.

60:01

Ukrajina ve třetí třetině přestřílela své soupeře drtivě 17-6. Celkově pak vede na střely 37-28.

Zápas mezi Ukrajinou a Čínou se bude prodlužovat.

60:00

59:55
    Ještě icing Číny vrátí vhazování před Ou-pana.

59:33
    Ukrajinci se nedostali s pukem od mantinelu a jsou vyhnáni z útočného pásma.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:43
    Korenčuk se dostal ke střele z levého kruhu, tento pokus byl pro Ou-pana snadným soustem.

57:03
    Dvě rychlé akce na obou stranách. Djačenko i Ou-pan měli spoustu práce. A Čínu pak zachránila tyč, od níž se odráží střela z levého kruhu až do ochranné sítě.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 21. Čou (Š.Fu, Luo), 27. Jie (Wang, Ť.Fu), 36. Wang (Žuej-An, Kuo), 39. Ťie-kche, 63. Ťien (Jie, Wang) – 7. Vorona (Mazur, Merežko), 20. Vorona (Peresunko, Merežko), 47. Merežko (Peresunko, Vorona), 56. Vorona (Tracht, Merežko)

Čína: Ou-Pan (Sun) – Ťie-kche (A), Žuej-an, P. Čang, Čeng (A), Liou, Čou, Ž. Jen, C'. Čen – T. Fu, Ťien, Jie (C) – Š. Fu, Luo, Wang – Ť. Jen, Šen, C. Čang – Kuo, K. Čen
    Trenér: Gregory Ireland

Ukrajina: Zacharčenko (41. Djačenko) – Merežko (C), Ratušnyj, Pangelov-Juldašev, Sysak, Andrejkiv, Hrebenyk, Voronin – Tracht, Mazur, Peresunko – Ljalka (A), Fadjejev, Korenčuk – Kucevyč, Nimenko (A), Denyskin – Pančenko, Ružnikov, Borodaj – Vorona
    Trenér: Vadym Šachrajčuk

Rozhodčí: Baca (POL), Hoppe (GER) – Altmann (SUI), Davidonis (LAT)