Štrasburk – Lyon 1:2 (kon.)
RC Štrasburk
1:2 (1:2)
Olympique Lyon
Pátek 28.04.2023, 21:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:24. (22:56:38)

Lyon dokázal vyhrát 2:1 na hřišti Štrasburku, poté co se mu povedlo otočit dnešní zápas. Ve Štrasburku se od začátku hrál pohledný ofenzivní fotbal z obou stran a netrvalo to dlouho a dočkali jsme se gólů. Ten první ještě neplatil, protože Bradley Barcola byl v ofsajdu, takže hosté se z vedení dlouho radovat nemohli. Ve15. minutě už bylo skóre oficiálně otevřeno, po autovém vhazování se trefil Habib Diallo. Ve 32. minutě bylo vyrovnáno, o což se postaral z rohového kopu Castello Lukeba. O čtyři minuty později se hosté dostali do vedení, Selse dokázal prostřelit Maxence Caqueret.

Ve druhém poločase už žádná branka nepadla. Štrasburk měl více ze hry, ale žádnou velkou šanci si nevytvořil. Nejblíž gólu měli naopak hosté, ale střelu Lacazetteho zastavila tyč.

90+6

90+6
    Ve vzduchu ale kraloval brankář Lyonu Anthony Lopes a dokázal chytit míč.

90+5
    Už se hraje přes předem avizovaný nastavený čas, ale ještě přijde jedna standardka pro Štrasburk. Ve vápně Lyonu je i domácí brankář Sels.

90+4
    Nepřišel ale dobrý centr a Lyon tak i nadále odolává.

90+3
    Další faul hostů a další standardní situaci pro Štrasburk.

90+3
    Domácí sice hrají přesilovku, ale na vyrovnání už mají velmi málo času.
    90+2. Červená karta po 2. žluté

90+2
    Castello Lukeba se s utkáním předčasně loučí, protože dostává za držení žlutou kartu. Protože je to už jeho druhá, je vyloučen.

90+1
    Lopes byl včas venku ze své branky, aby mohl lapit centr směřující do jeho vápna.

90+1
    Nastavují se minimálně čtyři minuty.

89
    Zodpovědnost a exekuci přímého kopu na sebe vzal Jean-Ricner Bellegarde, s jeho ne příliš razantním pokusem si však Lopes bez problému poradil.

88
    Tolisso tentokrát fauloval a Štrasburk bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky Lyonu.

87
    Corentin Tolisso zahrál míč nedovoleným způsobem rukou a rozehrávat z vlastní poloviny tak bdou domácí fotbalisté.

85
    Jean-Ricner Bellegarde se dopustil útočného faulu, což nyní hráčům Lyonu maximálně vyhovuje.

84
    Čas na vyrovnání se pro Štrasburk už hodně krátí a stále platí, že domácí ve druhé půli ještě ani jednou nevystřelili na branku.