Kanci Uh. Brod – HC Boskovice 2:3 (kon.) | Devils Zlín – Brno 4:3 (kon.) | HC Hořovice – Roller Storm 8:4 (kon.)
Černošice – ILHK Hr. Králové 9:6 (kon.) | HC Hořovice – IHC Prague Rats 1:3 (kon.) | Kanci Uh. Brod – Brno 7:10 (kon.)
Devils Zlín – HC Boskovice 9:4 (kon.)
konec
IHC Devils Zlín
4:3 (2:2, 2:1)
Mission Roller Brno
Sobota 27.05.2023, 10:05 • PSG aréna, Zlín • STILMAT extraliga inline hokeje • 0. kolo
Partner:
   
  Zlín tak udržel vedoucí příčku tabulky extraligové skupiny Východ. Před druhými Boskovicemi má nadále tříbodový náskok, Jihomoravané totiž v souběžně hraném duelu zdolali Uherský Brod 3:2. Brno po těsné porážce zůstalo čtvrté, šance spravit si chuť se mu naskytne od 14 hodin na hřišti uherskobrodských Kanců. Zlín ve dvě hodiny odpoledne hostí Boskovice, v Baťově městě tedy dojde na souboj prvního s druhým. (11:20:43)
   
  Je konec. Zlín se ve druhém dějství dvakrát dostal do vedení o jednu branku, Brno dokázalo odpovědět pouze jednou. O třetí gól Devils se ve 21. minutě postaral Daniel Gazda, pro kterého šlo o čtrnáctou trefu v probíhajícím ročníku. Mission Roller vyrovnal ve 29. minutě, kdy se zdálky prosadil David Sedláček. Rozhodující moment celého zápasu přišel v čase 32:50, kdy o těsném vítězství Zlína 4:3 rozhodl nekompromisní střelou z první jeho nejproduktivnější hráč Lukáš Chludil. Závěrečný nápor Jihomoravanů už další srovnání a případné prodloužení nepřinesl.
   
  Konec zápasu.
   
  39:39
  Kotouč jel po hraně k prázdné brněnské brance, nakonec ji minul a jeden z hostů ho dojel. Mission Roller už moc času nezbývá.
   
  39:30
  Velký závar před Kořénkem. Puk vyplaval před Dominikem Hrachovinou, ale ten ho zblízka nedokázal usměrnit do volné části branky.
   
  39:20
  Zpod Kořénka vydoloval kotouč David Sedláček, puk se odklouzal k zadnímu mantinelu.
   
  38:45
  Nyní už je hostující brankář opět na střídačce a Jihomoravané hrají znovu power-play.
   
  38:22
  Hrachovina je zpátky v brance Brna.
   
  38:22
  Nad kruhy příklepem vystřelil z první Kučeřík. Kořének se pohotově přemístil k zemi a kotouč schoval na své hrudi.
   
  37:50
  Hosté to zkoušejí bez brankáře!
   
  37:13
  Před brankou Zlína bylo pořádně husto. Před tímto chumlem hráčů střílel Kučeřík, nicméně nemířil přesně.
   
  36:08
  Minuty ubíhají a Brno se snaží s nepříznivým stavem něco udělat. Kořének nyní předvedl dva výborné zákroky, druhý proti ráně Krále z pravé strany.
   
  35:10
  Na druhé straně zakončoval po zemi ke vzdálenější tyči Pavlůsek a Hrachovinovi pomohla tyčka.
   
  34:43
  Velká možnost brněnského Dufka, který vypálil bez přípravy z pravého kruhu. Kořének se rychle natahoval, jak mohl, puk ale nakonec proletěl těsně kolem jeho brány, takže zasahovat nemusel.
   
  32:50
  Devils právě vstřelili branku!
  Šindelek nejprve střílel z pravé strany na vyrážečku, ale hostující branku táhlým pokusem minul. Zanedlouho rozjel další útočnou akci Zlína brankář Kořének a na jejím konci stál LUKÁŠ CHLUDIL. Ten po přihrávce Bachánka vypálil z první a Hrachovina byl bez šance na zákrok. Tohle se opravdu chytat nedalo, kotouč skončil v pravém horním rohu hostující branky nad lapačkou Petra Hrachoviny. Asistence: Adam Bachánek a Michal Kořének.
   
  31:34
  Dlouhou přihrávku Gazdy, respektive pas, tečoval těsně před brankou najetý Šindelek. Kotouč skončil o kousek vedle levé tyče hostující brány.
   
  30:07
  Na jedné straně si Hrachovina poradil nejprve se střelou na lapačku a poté také s pokusem jednoho z Devils mezi betony. Zanedlouho vypálil zdálky hostující Kachlík a Kořének maskou vyhlavičkoval kotouč před sebe.
   
  28:25
  Brno právě vstřelilo branku!
  Dominik Hrachovina nejprve dostal přízemní nahrávku před branku a po jeho blafáku a přízemní střele zazvonila buď tyčka nebo boční oblouk domácí branky. Brněnský nápor nicméně pokračoval a dalekonosný pokus DAVIDA SEDLÁČKA směrem někam na lapačku Kořénka se zastavil až v síti. Jihomoravané tak srovnávají stav. Asistence: Jan Dufek a Dominik Hrachovina.
   
  27:52
  Dufek obdržel puk na pravou stranu útočné poloviny hřiště. Poté si nabruslil mezi kruhy, odkud zápěstím minul pravý horní roh zlínské branky.

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 14. Chludil (A. Hamrla), 16. Gazda (Brida, Luža), 21. Gazda (Chludil, Suhrada), 33. Chludil (Bachánek, Kořének) – 14. Kučeřík (D. Hrachovina), 20. Dufek (D. Sedláček), 29. D. Sedláček (Dufek, D. Hrachovina)


  IHC Devils Zlín: Kořének – Gazda (C), Suhrada, Brida (A), A. Hamrla, Šindelek – Pavlůsek, Chludil, Bachánek, Luža, R. Hrazdira
  Trenér: Jiří Suhrada

  Mission Roller Brno: P. Hrachovina – Dufek, Ondráček – D. Sedláček, Kachlík, Obdržálek (C), Kazlepka, Rosendorf (A), Klaus, Král, T. Sedláček, D. Hrachovina, Kučeřík
  Trenér: Petr Hrachovina

  Rozhodčí: Lerch, Šico