Pardubice – Příbram 0:0 (kon.) | Vyškov – Zlín 0:0 (kon.)
0:0 (0:0)
FC Zlín
Neděle 04.06.2023, 17:00 • Drnovice • Baráž o postup do FORTUNA:LIGY • 2. kolo

Z Drnovic se tak loučím a přeji hezký zbytek neděle. (19:04:37)

Šedesátiletý kouč Pavel Vrba po mistrovských oslavách s Plzní a také při účasti v Lize mistrů, měl letos dosti opačnou úlohu. Tu ale zvládl, i když byl se svým týmem v posledních kolech základní části na chvostu tabulky. V závěrečné skupině o udržení se však jeho týmu podařilo vydrápat a v baráži to byl velmi zkušený výkon. Nyní přerovský rodák předvedl gymnastickou vložku a spolu s fanoušci slaví záchranu.

Senzace se tak nekonala, pokud měl Zlín v prvním zápase problémy s nepříjemnou vyškovskou ofenzivou, dnes byl naprosto jistý a zaslouženě slaví záchranu v lize. Padá tedy Zbrojovka, Pardubice a Zlín zůstávají v lize.

Je hotovo, Zlín uhájil prvoligovou příslušnost. V kontextu dnešního utkání byl lepší, koncentrovanější a soupeře vůbec do ničeho nepustill. Ševci měli více ze hry, sice neměli tolik gólových možností, ale hráli přesně to, co potřebovali. Po jedné z akcí se dokonce dočkali, Vukadinovič dostal míč do sítě, ale celé akci předcházela ruka Fantiše a rozhodčí po konzultaci s VAREM vrátil stav skóre na výsledek 0:0.

Tím Vyškov mohl zase ožít, měl zhruba deset minut na to, aby dostal duel do prodloužení. Jenže, hosté pečlivě bránili a žádnou komplikaci nepřipustili.

90+7

90+6
    Fanoušci Vyškov tlačí, ale to by musel soupeř udělat nějakou brutální chybu. V obraně skutečně žlutí hráči bezchybní. Jihomoravanům prakticky nic nedovolili.

90+5
    Dvě minuty do konce, na hřišti dva míče, ale hraje se dál. Pavel Vrba u střídačky vyletěl jak čertík z krabičky.

90+4
    Ten se ale nekoná, Zlín soupeře znovu nikam nepustil.

90+4
    Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Stanislav Dostál).

90+4
    Už toho času moc nezbývá, Vyškov musí vrhout všechny své síly do závěrečného náporu.

90+3
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Sampson Dweh).

90+2
    Vůbec první žlutá karta dnešního zápasu, za faul ve středu hřiště v podání Srubka.

90+2
    Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Jaromír Srubek).

90
    Nastavovat se bude celkem sedm minut.

90
    Už se hraje poslední minuta základní hrací doby.

88
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Nedeljko Kovinić.

87
    Takže se pokračuje stále za stavu 0:0 a Vyškov rázem zase ožil.
    86. Vukadinovičův gól nakonec VAR odepřel kvůli ruce Fantiše

86
    Tak pozor, gól neplatí! Zlín dostal výhodu a mohl jít do rychlého kontru. Čanturišvili si pohrál s míčem a místo střely volil ještě lepší nahrávku na VUKADINA VUKADINOVIČE. Ten se dostál sám před Kinského a chladnokrevně zakončil. Jenže se zkoumalo video a při jednom souboji zahrál rukou Fantiš a celá akce tak měla být přerušena. Pokračovalo se dál a po konzultaci s videorozhodčím byla inkriminovaná situace správně nalezena.