Arménie – Lotyšsko 2:1 (kon.) | Ukrajina – Malta 1:0 (kon.) | Finsko – San Marino 6:0 (kon.)
Irsko – Gibraltar 3:0 (kon.) | Francie – Řecko 1:0 (kon.) | Turecko – Wales 2:0 (kon.)
Anglie – S. Makedonie 7:0 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 1:1 (kon.) | Sev. Irsko – Kazachstán 0:1 (kon.)
Bělorusko – Kosovo 2:1 (kon.) | Izrael – Andorra 2:1 (kon.) | Švýcarsko – Rumunsko 2:2 (kon.)
Švýcarsko
2:2 (2:0)
Rumunsko
Pondělí 19.06.2023, 20:45 • Swissporarena, Lucern • Kvalifikace ME • Skupina I

Utkání je u konce a i když i ve druhé půli pokračovala převaha Švýcarů, tak si nakonec mohou domácí drbat hlavu ze zbytečné ztráty. Přehršel šancí přišla vniveč, několik výborných zákroků si připsal gólman Moldovan a pak přišlo to nejdůležitější – závěrečný nápor Rumunska. V 89. minutě snížil po Moruțanově centru povedeným volejem Valentin Mihăilă a v nastaveném čase přišla další akce. Moruțan poslal pas mezi obránce a Valentin Mihăilă svou druhou trefou zařídil pro Rumunsko cenný bod! Po výsledku 2:2 platí, že Švýcaři jsou první s deseti body, Rumunsko je druhé s osmi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:01:32)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 4:9.

90+9

90+8
    Následný brejk Rumunska hasil faulem Renato Steffen a byl za to potrestán žlutou kartou.
    90+8. Bislimi mohl být hrdinou domácích, ale trefil jen břevno

90+8
    Břevno! Po centru z levé strany zakončoval Bislimi, jenže zblízka pouze zatřásl brankovou konstrukcí!

90+7
    Mihăilă kulhá a chvíli si dokonce poležel na trávníku, sudí jej ale rychle popohání zpět na nohy.

90+6
    Švýcaři se ještě snaží si zpět vybojovat vedení, ale s kombinací kus před vápnem to půjde hodně těžko.

90+5
    Rumuni teď samozřejmě nikam nepospíchají, s bodem už asi moc nepočítali a teď jej nebudou chtít ztratit.

90+4
    Další žlutá na straně Rumunska, za strkanici ji obdržel Olimpiu Moruțan.
    90+2. Valentin MIHĂILĂ - 2:2

90+2
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné, co se teď na trávníku děje! Moruțan se opět stal nahrávačem, když si na jeho pas mezi obránce naběhl VALENTIN MIHĂILĂ, ten se dostal do vápna a Sommer na jeho ránu nedokázal dobře zareagovat. Rázem je srovnáno na 2:2!

90+1
    Střídání v týmu Švýcarsko:
    ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Fabian Schär.

90
    ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Uran Bislimi.

90
    Bude se přidávat šest minut.
    89. Valentin MIHĂILĂ - 2:1

89
    Možná tu máme zápletku do posledních minut! Na pravé straně se totiž k centru do vápna dostal Moruțan, do jeho pasu se z voleje opřel VALENTIN MIHĂILĂ a dokázal prostřelit Sommera – 2:1!

89
    Steffen je už zase ve hře a nyní centroval z levého křídla. Ale jen k obraně Rumunska.

88
    Z dálky to zkusil Stanciu, jenže z toho byl jen pozdrav na tribunu za Sommerovou brankou.

Aleš Pur

Branky: 28. Amdouni (Vargas), 41. Amdouni (Shaqiri) – 89. Mihăilă (Moruțan), 90+2. Mihăilă (Moruțan)

Karty:   23. E. Fernandes (SUI), 40. Akanji (SUI), 90+8. Steffen (SUI) – 26. Hagi (RUM), 45. Sorescu (RUM), 90+4. Moruțan (RUM)

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Rodríguez – E. Fernandes (90+1. Schär), Zakaria (75. Sow), Xhaka (C), Freuler – Shaqiri (90. Bislimi), Vargas (75. Steffen) – Amdouni (59. Seferović).
    Náhradníci: Mvogo, Kobel – U. García, Zuber, Zesiger, Zeqiri, Aebischer.

Trenér: Murat Yakin

Rumunsko: Moldovan – Manea, Burcă, Nedelcearu, Dragusin, Sorescu (73. Olaru) – Hagi (57. Mihăilă), Stanciu (C), Screciu (84. Cicâldău) – Alibec (73. Puşcaş), F. Coman (58. Moruțan).
    Náhradníci: Târnovanu, Aioani – Baluța, M. Marin, Rus, Man, Țicu.

Trenér: Eduard Iordănescu

Rozhodčí: Orsato (ITA) – Carbone (ITA), Giallatini (ITA)