Slovensko – USA 1:4 (1:2 po s.n.) | Česko – Kanada 0:5 (kon.)
0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Kanada
Sobota 29.07.2023, 18:30Reprezentace do 18 let

Tohle je ode mne vše, děkuji za pozornost a příště na shledanou. (21:31:32)

Zápas je u konce! Ačkoli se třetí třetina přelévala ze strany na stranu, tak domácí nedokázali alespoň snížit stav utkání. Kanada si navíc pojistila vítězství pátou brankou, když se v poslední minutě prosadil střelou pod pravý horní roh Justin Poiriera.

V příštím zápase se už naostro Česko utká v pondělí v 19:00 s USA opět v Břeclavi.
    Kanada bude čelit Finsku v 15:30 v Trenčíně.

Nejlepším hráčem kanadského týmu byl zvolen taktéž brankář Gabriel D’Aigle.

Nejlepší hráč českého mužstva je vyhlášen brankář Matyáš Mařík

59:05
    Kanada právě vstřelila branku! Zaváhání českého týmu vyslalo dva kanadské hráče na úplně samotného Maříka. Malcolm Spence se rozhodl nevzít situaci na sebe, a tak na druhé straně našel JUSTINA POIRIERA, který zakončil pod pravý horní roh. Asistence: Malcolm Spence.

58:45
    Střela Jiříčka byla zablokována za bránu Kanady.

58:10
    Adam Benák si vzal příliš velké sousto a jeho průnik kanadskou bránou mu nevyšel.

57:45
    Odpískán ofsajd jednoho z kanadských hráčů, bude se vhazovat ve střední třetině.

56:43
    Curran našel žabičkou Lislera, který svou tečí zakončuje do připraveného D’Aigleho.

55:48
    Momentálně jsem mohli vidět v zápase mnoho nepřesností hned po sobě. Dlouhý úsek bez přerušení ukončuje střelou z levého kruhu Carson Wetsch.

55:07
    Český tým vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:54

54:45
    Střelu Cattoneho z levého kruhu vyráží z pokleku Mařík.

54:20
    Chyběli centimetry a na přihrávku Martoneho dosáhl Ritchie, který by byl vyslán na samotného Maříka.

52:54
    Vyloučení v týmu Česko:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Humeník.

52:42
    Gavin ze strany svou bekhendovou střelou pouze rozvlnil boční síť.

51:45
    Catton si našel Hlinskýho na modré čáře a zezadu jej nepříjemně tvrdým hitem srazil k ledu.

51:25
    Mařík zazmatkoval za vlastní bránou a přenechal kotouč pouze Parekhovi, který trefil z dobré pozice jen rameno českého gólmana.

Jakub Hladký

Branky a nahrávky: 9. Wetsch (Spence), 17. Martone (Catton), 26. Ritchie (Josephson), 30. Misa (Massé), 60. Poirier (Spence)

Česko: Mařík (Milota) – Jiříček (A), Fibigr, Hlinský (C), Svozil, A. Král, Galvas, Skok – Titlbach, Benák, Kos – Kubiesa, Sikora, Klíma – Jecho (A), Curran, Lisler – Humeník, Drančák, Chludil – Pohludka.
    Trenér: David Čermák

Kanada: D’Aigle (George) – Mews, Marrelli (A), Elick, Dickinson, Parekh, Danford, Cristoforo – Wetsch (A), Beaudoin (C), Lindstrom – Martone, Catton, Ritchie – Poirier, McQueen, Spence – Massé, Josephson, Misa – Greentree.
    Trenér: Alex Letang

Rozhodčí: Šudoma, Skopal – Bezděk, Peluha.