Švýcarsko
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Česko
Sobota 29.07.2023, 16:00 • Eisstadion Davos (CHE) • Reprezentace do 17 let

Je konec, zázračný obrat se vydařil! Český tým dokázal po senzačním srovnání v poslední minutě zvládnout taktéž necelou půlminutku před koncem prodloužení a i ve druhém ze tří přípravných zápasů se Švýcary, kterými zahajuje letošní sezónu, vítězí. Pavel Patera tak je i po svém druhém zápase na lavičce národního týmu stále neporažen, věřme, že si tuto bilanci udrží i po zítřejší závěrečné bitvě se Švýcarskem.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům mládežnického hokeje! (18:27:18)

64:32
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem vítězné branky je TOMÁŠ MIKEL, který parádní individuální akcí ze středního pásma překonal tři obránce a následně přesně umístěnou ranou dostal kotouč za Gerberova záda.

Asistence: David Rozsíval.

63:30
    Štěbeták je zpět v české brance.

63:00
    Získáváme útočné buly.

62:20
    Na druhou stranu je samozřejmě nápor soupeře o to nebezpečnější, jakýkoliv průjezd středním pásmem hrozí brankou.

62:00
    Češi po dobu celého prodloužení zkoušejí hru bez golmana, hrají tedy de facto přesilovku.

61:40
    Rána Tomáše Mikela je nepřesná.

61:05
    Další perspektivní zakončení likviduje Gerber.

60:30
    Češi vstupují i díky přesilovce do prodloužení lépe, pálil Matěj Pekař.

60:01

Třetí třetina je u konce, naši hráči získali zásluhou parádního závěrečného náporu a využité přesilové hry 27 vteřin před koncem srovnat skóre na 2:2 a vybojovali si tak prodloužení.

60:00

59:33
    Ano! Český tým dokázal zásluhou DOMINIKA PAVLÍKA využít přesilovou hru a v samotném závěru zápasu srovnává! Prodloužení je již téměř jisté.
    Asistence: Tomáš Mikel.

59:07
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Moret – 2+2, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

59:05
    Mikelovu ránu dokázal Gerber bohužel vyřešit.

58:50
    Poletín bojoval o puk na modré zóně srdnatě, ale Švýcaři opět vyhazují.

58:40
    Pouze zakázným uvolněním končí vyhození domácích.

58:35
    Češi konečně zahajují závěrečný nápor, branka je prázdná.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 7. Dandois, 15. Peter (Schenk) – 4. Záhejský (Pavlík), 60. Pavlík (Mikel), 65. Mikel (Rozsíval)

Švýcarsko: Gerber (Steinmann) – N. Lehmann, Haas, Van der Kaaij, Zahner, Nappiot (C), Moret, Bichsel, Bär – Schenk, Kneubühler, Hasler – Bláha, Peter, Etter – Aeschlimann, Wagner, Dandois – Guinchard, L. Lehmann, Binder
    Trenér: Fabio Schumacher

Česko: Bogač (Štěbeták) – Černý, Zimovčák, Winkelhöfer, Mikel, Šilhavý, Holub, Mrtka – Poletín (C), Frolo, Pekař – Bartovič, Pavlík, Rozsíval – Novotný, Záhejský, Lev – Kucharčík, Fasner, Matějovský
    Trenér: Pavel Patera

Rozhodčí: Daniel Piechaczek, Michel Kunz – Dominik Bichsel, Marcel Allenspach