Mallorca – Villarreal 0:1 (kon.) | Valencia – Las Palmas 1:0 (kon.)
RCD Mallorca
0:1 (0:0)
Villarreal CF
Pátek 18.08.2023, 19:30 • Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca) • Španělská LaLiga • 2. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:11. (21:33:34)

Utkání končí porážkou domácí Mallorky 0:1! Villarreal si tak připisuje do tabulky první tři body, naopak domácí zůstávají na jediném bodu, který na úvod uhráli v Las Palmas.

První poločas nepřinesl prakticky nic zajímavého. Po změně stran už to bylo o něco lepší. Gerard Moreno nejprve skóroval na nečisto. Po chybě brankáře Rajkoviće se dostal k míči a poslal ho do prázdné brány, jenže si při zpracování pomohl rukou. Platnou trefu si útočník Žluté ponorky připsal až v 63. minutě, kdy po tečované hlavičce spoluhráče Sörlotha dorazil z bezprostřední blízkosti balón za již bezmocného gólmana. Domácí Piráti se pak sice snažili, ale za celý zápas si nevytvořili větší šanci. Za zmínku snad stojí jen střela střídajícího Larina v 90. minutě, která těsně minula bránu.

90+6

90+6
    Další domácí ofsajd. Villarreal je už hodně blízko tříbodovému zisku.

90+5
    Na začátku 5. minuty nastavení to zkoušel zpoza šestnáctky levačkou Alexander Sörloth. Ten zamířil nad domácí bránu.

90+3
    Pablo Maffeo si nabíhal za hostující defenzivu. Byl ale v ofsajdu.

90+2
    Rozhodnout mohl Étienne Capoue! Ten dostal přihrávku někam na penaltu, ovšem Rajković se proti jeho přízemní střele hodně rychle přesunul, vrhl se na zem a ještě Mallorku udržel ve hře o body!

90+1
    Sudí přidá ještě šest minut!

90
    Cyle Larin přebral míč zády k bráně na hraně ofsajdu. Dokázal se otočit a zkusil to pravačkou technicky na zadní tyč hostující brány. Tu však těsně minul!

89
    Zaútočil také Villarreal. Hosté se dobrou kombinací dostali až do pokutového území. Pedraza tam hledal někoho ze spoluhráčů zpětnou přihrávkou, ovšem tu zachytila obrana Mallorky.

88
    Po nákopu Josého Manuela Copeteho hlavičkoval nad bránu Vedat Muriqi.

87
    Rohový kop Sergiho Dardera. Hosté odolali, ale nadále se musejí bránit závěrečnému náporu Mallorky.

86
    Giovanni González zastavil hostující protiútok čistým skluzem a rozjíždí útočnou snahu domácích Pirátů.

86
    Llabrés posílal z levé strany před bránu přízemní centr. Albiol byl opět dobře postaven a odkopl míč.

85
    Domácí protlačili míč do šestnáctky, na jejíž levé straně se snažil prosadit Javier Llabrés. Nebezpečí hasil velezkušený Raúl Albiol.

83
    Hostující Santi Comesaña si vysloužil žlutou kartu za šlapák na Dardera.

81
    Teď se Mallorka k balónu dostala a diváci vybízejí domácí hráče k rychlejšímu přechodu dopředu.