Tampa – Nashville 5:4 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:3 (kon.) | Detroit – Washington 5:2 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 1:3 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 2:3 (po pr.)
St. Louis – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 5:2 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Ottawa – Florida 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Florida Panthers
Neděle 01.10.2023, 22:00 • Centre 200, Sydney, Nové Skotsko • Příprava NHL

Ottawa vyhrává tento zápas 4:2, Batherson zaznamenal tři asistence a přidal ještě gól do prázdné branky. Senators ovládli tento zápas, který se hrál v rámci Kraft Hockey Village v Centre 200, zimním stadionu v Sydney v Novém Skotsku. (00:48:49)

59:34
    Brankář Senators proti střele soupeře nyní zasahovat nemusel, puk končí vedle.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.
    58:32 Drake BATHERSON - 4:2

58:32
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Senators tento zápas vyhrají, kotouč do prázdné branky dovezl celkem snadno DRAKE BATHERSON.

58:22
    Florida hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:06
    Dostáváme se do posledních dvou minut třetí třetiny, Florida prohrává o jednu branku.
    56:50 Parker KELLY - 3:2

56:50
    Ottawa se dostává do vedení díky úspěšné přesilovce. Batherson mohl zakončovat, ale ještě vylepšil akci přihrávkou na zcela volného spoluhráče, kterým byl PARKER KELLY. Asistence: Drake Batherson a Josh Bailey.

56:10
    Přihrávka Smejkala mířila před braku, ale tam byl jeho spoluhráč obsazený

55:50
    Přesilovku hraje Ottawa, která se však nemůže přes dobrou obranu soupeře dostat do zakončení.

55:23
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Ryan Lomberg – 2 min., sekání.

55:10
    Smejkal to zkoušel z dobré pozice, ale jeho pokus byl před brankou zblokovaný.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

54:46
    Branka Floridy vypadla ze svého postavení. Komerční přestávka.

54:19
    MacEwen se probojoval do útočného pásma, ale v rozhodující moment nechal kotouč vedle sebe. Vypálit nedokázal.

53:29
    Ofsajd, a pak buly ve středním pásmu. Hra je hodně kouskovaná.

53:07
    Senators se usadili v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, se kterou si brankář dokázal poradit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Smejkal (Batherson, Jarventie), 21. Jarventie (Batherson, Smejkal), 57. Kelly (Batherson, Bailey), 59. Batherson – 9. Lundell (Samoskevič, Lockwood), 51. Lundell (Cousins)

Ottawa Senators: Forsberg (Mandolese) – Brännström, Guenette, Larsson, Bernard-Docker – Kleven, Matinpalo – Smejkal, Järventie, Batherson – Highmore, Chartier, Kelly – Reinhardt, Bailey, MacEwen – Imama, Kastelič, Sokolov
    Trenér: D.J. Smith

Florida Panthers: Knight (Waeber) – Balinskis, Mahura, Benning, Nause, Kinnunen, Sjalin – Mayhew, Lundell, Cousins, Dalpe, Surdif, Samoskevič, Lockwood, Asplund, McAllister, Bezeau, Lomberg, Wise
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: McIsaac, Dwyer – Deschamps, MacPherson