Ottawa – Washington 6:1 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Detroit Red Wings
6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 19.10.2023, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost, doufám, že jste si zápas společně se mnou užili a budu se zase brzy těšit, například u sledování dalších zápasů kanadskoamerické NHL.

Třetí třetina stála za to, jednoznačně!

Pittsburgh postupně začal tlačit, dlouho jej ale deptal výborný Ville Husso, jehož výkon během třetí třetiny gradoval. Převaha ale začínala být až drtivá, domácí gólman jednoduše nemohl zvládnout všechno. Dva body Erika Karlssona (včetně jeho první branky mezi Pens) duel slušně zdramatizovaly, rázem to bylo 4:3... Gól visel ve vzduchu. Detroit se ale nebránil vůbec špatně, v zádech měl skvělého gólmana. Situaci tak ustál, pak stačil jeden nešťastný moment při rozehrávce, Andrew Copp ujel a bylo rozhodnuto.

Red Wings nakonec ve strhujícím zápase porážejí Pittsburgh Penguins 6:3.

59:46
    Zápas se dohraje v útočném rohu Red Wings, už se nestane nic zajímavého.
    58:49 Alex DEBRINCAT - 6:3

58:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Pens to ještě zkusili v pěti, bez Jarryho v bráně. Nevyplatilo se, Karlsson nechal puk za sebou, domácí otočili hru a ALEX DEBRINCAT udeřil podruhé v zápase a už popáté v sezoně.

58:28
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    HL – zdržování hry, odpyká Jansen Harkins.

58:28
    Branka platí!

58:28
    Začíná to vypadat, že gól by opravdu nemusel platit!

58:28
    Tak pozor, Penguins si berou challenge na ofsajd!
    58:28 Andrew COPP - 5:3

58:28
    Nejspíš je rozhodnuto. Pens měli smůlu, kotouč Malkinovi nešťastně přeskočil hůl. Ujal se jej důrazný ANDREW COPP, jenž puk dovezl za modrou a vypálil do horní části branky – 5:3.

58:08
    Tristan Jarry sprintuje na střídačku!

58:00
    Red Wings opět soupeře potrápili napadáním, teď už Pens zahajují útok.

57:32
    Domácí vystrkují růžky při forčekingu, málem z toho byla veliká šance!

57:10
    Detroit drží zuby nehty, zatím se brání dobře.

56:42
    Tentokrát už se Bryan Rust dostal k zakončení, následně si puk bere Karlsson.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 13. DeBrincat (Czarnik, Gostisbehere), 26. Chiarot (Larkin, Petry), 36. Copp (Petry, Rasmussen), 38. Perron (Larkin, DeBrincat), 59. Copp, 59. DeBrincat (Larkin) – 1. Malkin (R. Smith, E. Karlsson), 44. E. Karlsson (Crosby, Graves), 54. Rust (E. Karlsson, M. Pettersson)

Detroit Red Wings: Husso (Reimer) – Walman, Seider, Chiarot, Määttä, Gostisbehere, Holl, Petry – DeBrincat, Larkin, Perron – Rasmussen, Compher, Raymond – Sprong, Copp, Veleno – Kostin, Czarnik, Fischer.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – Harkins, Eller, D. O'Connor – Nieto, Acciari, Carter.