Zlín – Sokolov 1:4 (kon.) | Třebíč – Pardubice B 1:3 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 5:6 (kon.)
Slavia – Vsetín 2:3 (kon.) | Znojmo – Přerov 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Jihlava 3:4 (po pr.)
Kolín – Poruba 2011 3:5 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 23.10.2023, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 15. kolo

Máme za sebou napínavé utkání, které pro oko nezaujatého diváka přineslo spoustu zajímavých hokejových situací a jistě patřilo k tomu lepšímu, co může druhá nejvyšší soutěž nabídnout. Bohužel pro domácí to ani tentokrát neznamená výhru, po které ještě tři minuty před koncem zápasu sahali. Jeden bod zůstává doma ve Frýdku-Místku a dva si odváží Jihlava na Vysočinu.

Na obou stranách si připsali po dvou brankách zkušení lídři Rostislav Marosz a Tomáš Čachotský, stejně tak jako excelovali i oba brankáři. Vyrovnaný zápas ale rozhodl v prodloužení naopak teprve dvacetiletý Marcel Štefančík.

To je už pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera! (20:25:00)

61:01 Marcel ŠTEFANČÍK - 3:4

61:01
    Dukla právě vstřelila branku!
    Zisk druhého bodu pro Jihlavu zařizuje MARCEL ŠTEFANČÍK, který si najel do mezikruží a přes hokejku bránícího soupeře zakončuje netypickým lobem za záda Mokreho. Asistence: Otakar Šik a Fabien Kočí.

60:30
    Frýdku se nepovedlo vyjet, puk si bere Jihlava.

60:01

Třetí třetina přinesla atraktivní hokej se vším všudy. Nejprve dokázali domácí otočit vývoj zápasu, ale vzápětí zásluhou Čachotského v přesilové hře si Jihlava prozatím zachránila jeden bod, který si z horké půdy Frýdku-Místku dnes zcela jistě odveze.

60:00

59:49
    Několik vteřin před koncem mohlo být rozhodnuto, ale Jihlavu zachránila tyč, která bude ještě všem aktérům dlouho znít v uších.

59:37
    Maláč opět kryje dělovku a je hrdinou závěru pro svoje mužstvo.

59:25
    Urbanec tak dlouho míchal na modré čáře, až z toho všeho vzešel ofsajd a Rysi budou vhazovat venku z pásma.

58:40
    Maláč svým zákrokem zachraňuje Duklu od ztráty všech tří bodů.

58:16
    V závěru zápasu může přeci jen Frýdek-Místek pomýšlet na tři body. Využije nabídnutou přesilovku s níž skončí i třetí třetina?

57:53
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Vlastimil Bilčík – 2 min., hákování.

57:24
    Ofsajd hostů, který je posouzený jako úmyslný, přesunuje hru před Maláče.
    56:45 Tomáš ČACHOTSKÝ - 3:3

56:45
    Jako správný lídr a tahoun se projevuje TOMÁŠ ČACHOTSKÝ, který to vzal u pravého kruhu na sebe, navedl si puk ke střele a dělovkou za záda Mokreho srovnává na venkovním kluzišti skóre utkání. Asistence: Filip Dundáček a Samuel Krajč.

56:32
    Až teď – rychlé střídání.

55:39
    Jihlava cítí šanci a jde do toho s vervou. Rysům se nedaří osvobodit z obranné třetiny.

David Rychecký

Branky a nahrávky: 32. Marosz, 52. Šuhaj (Z. Sedlák, D. Kowalczyk), 55. Marosz (Š. Havránek, Doktor) – 3. Menšík (Jelínek, D. Kolář), 39. Čachotský (Pořízek, Vala), 57. Čachotský (Dundáček, Krajč), 62. Štefančík (Šik, Kočí)

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Urbanec (A), D. Kowalczyk, Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), Hrachovský – Hotěk, Walega, Svačina – Doktor, Marosz, Ramik – Haas, Šuhaj, Z. Sedlák – Geidl, Macháček, Matěj – R. Toman.
    Trenér: Martin Hrnčár

HC Dukla Jihlava: Maláč (A. Beran) – Bilčík, D. Kolář (A), Dundáček, Kočí, Vala, Ozols, Dvořák – Čachotský (C), Pořízek, Cachnín – T. Havránek, Štefančík, Šik – Krajč, Menšík, Jelínek – Berger, Handl, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Kamil Zavřel, Jan Grygera – Václav Hanzlík, David Otáhal