PSG – Monaco 5:2 (kon.)
Paris Saint-Germain
5:2 (2:1)
AS Monaco
Pátek 24.11.2023, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Utkání je u konce a domácí v ofenzivně laděném duelu připisují tři body. Po přestávce jsme viděli rostoucí tlak hostů, nicméně Monaco se nedokázalo dostat do opravdu nebezpečných šancí. A tak nakonec hned dvakrát udeřilo na opačné straně. V 70. minutě se z úhlu trefil Ousmane Dembélé a o dvě minuty později se technickou ranou prosadil Vitinha. Monaco se ovšem nevzdalo a o další tři minuty snižoval Folarin Balogun. Ztráta dvou dalších branek ale už byla pro hosty až příliš a navíc v nastaveném čase skóroval Randal Kolo Muani. PSG ve šlágru přestřílelo Monaco 5:2 a na prvním místě má 30 bodů. Hosté jsou po prohře třetí s 24 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:10:03)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 5:7. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:19.

90+7
    90+6. Randal Kolo Muani - 5:2

90+6
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    Tak ještě jeden úder domácího celku. Hakimí centroval na malé vápno, hostující Maripan nedokázal odkopnout, ale pouze posunul na RANDALA KOLO MUANIHO, který křížnou ranou po zemi popáté překonal Köhna – 5:2.

90+6
    Soler z pravé strany přihrával na malé vápno, Maripán srážel míč na roh.

90+5
    Po střele z otočky trefil Balogun Škriniara do hrudi. Protesty hostů, že to byla ruka, byly bezpředmětné.

90+4
    Vše se přesunulo před Köhna, ten vyřešil střelu zblízka. Ta ale nebyla až tak moc prudká a umístěná.

90+3
    Provedení ale bylo nepovedené a Donnarumma může v poklidu a pomalu rozehrát od své branky.

90+2
    Balogun na zemi, Monaco rozehrává přímý kop od půlky.

90+1
    Köhn rozehrával pod velkým tlakem soupeřů, nakonec se mu ale povedlo najít Jakobse a Monaco vyvážíhru ke středu.

90
    Bude se nastavovat šest minut.
    90. Zakaria hlavičkoval těsně vedle

90
    Před Donnarummou bylo živo i po dalším rohu, Zakaria hlavičkoval jen těsně vedle!

89
    Donnarumma zabránil zdramatizování závěru, když se po povedlo vyrazit nepříjemnou střelu Ben Yeddera k tyči!

88
    Hraje se na polovině Monaka, tohle domácím zcela vyhovuje. Nemají potřebu nějak přehnaně útočit.

87
    Hernández už vyskočil na nohy a bude pokračovat.

86
    Centr přilétl do skrumáže před Köhnem, na míč si vyskočil Hernández, mířil ale nad. A navíc si i lehce ublížil.

85
    Přímý kop pro PSG z pravé strany.

Aleš Pur

Branky: 18. Ramos, 39. K. Mbappé (pen.), 70. O. Dembélé (Ruiz), 72. Vitinha (K. Mbappé), 90+6. Kolo Muani – 22. Minamino, 75. Balogun (Minamino)

Karty:   59. Singo (ASM)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Škriniar, Hernández, Mukiele – Ruiz (82. Soler), Ugarte, Vitinha – O. Dembélé (72. Barcola), Ramos (72. Kolo Muani), K. Mbappé (C).
    Náhradníci: Tenas – I Kang-in, Asensio, Kurzawa, Danilo, Ndour.

Trenér: Luis Enrique

AS Monaco: Köhn – Singo, Maripán (C), Magassa – Vanderson (79. Diatta), Mo. Camara (79. Ben Yedder), Zakaria, Jakobs – Minamino (79. Akliouche), Golovin – Balogun.
    Náhradníci: Majecki – Ouattara, Matazo, E. Diop, Efekele, Matsima.

Trenér: Adi Hütter

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu