Columbus – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Ottawa – NY Rangers 6:2 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:5 (kon.)
NY Islanders – San Jose 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 3:4 (1:3 po s.n.) | Calgary – Minnesota 2:5 (kon.)
Colorado – Anaheim 3:2 (kon.) | Vancouver – New Jersey 5:6 (kon.)

3. Drew Doughty (LAK) 1+0 (03:48:20)

Columbus vstupoval do třetí třetiny s komfortním vedením 3:0, jenže ani to nebylo domácím nic platné. Los Angeles totiž do 47. minuty dokázalo vyrovnat na 3:3, následně dovedlo zápas do prodloužení a v něm rozhodl už po 33 sekundách Drew Doughty tvrdou střelou z okraje levého kruhu. Kings tak urvali cenně vítězství po parádním obratu, Columbus pak může velmi litovat, že se nechal na začátku třeti třetiny dostat pod tlak.

60:33 Drew DOUGHTY - 3:4

60:33
    4/4
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Obrat dokonán! O vítězství Los Angeles rozhoduje ránou z voleje do pravého horního růžku z okraje levého kruhu DREW DOUGHTY! Merzlikins se marně natahoval lapačkou po jeho střele. Asistence: Anže Kopitar, Adrian Kempe.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Copley P.
    Werenski Z., Jenner B., Marčenko K., Merzļikins E.

60:01

60:00

59:45
    Gaudreau mohl strhnout vítězství na stranu Columbusu, ale po přihrávce od zadního mantinelu se z bezprostřední blízkosti neprosadil!

59:23
    Merzlikins vyrazil střelecký pokus z levého kruhu, následně nepřesně mířil Fiala. Domácí se dostávají k puku.

59:01
    Začala poslední minuta základní hrací doby. Puk mají ve vlastní třetině hosté.

58:10
    Oba soupeři se snaží nyní vycházet ze zabezpečené obrany. Lepší jeden bod než žádný.

57:24
    Ještě teč Kuralyho před brankou, která ale odletěla do ochranné sítě. Komerční pauza.

57:16
    Robinson nabral ve středním pásmu rychlost, nicméně se dostal mimo ideální úhel a Copley si pravou tyč pohlídal.

56:07
    Domácí nahodili puk jen do ochranné sítě. Vhazuje se ve středovém kruhu.

55:32
    Columbus byl zastaven postavením mimo hru. Komerční pauza. Hrálo se bezmála devět minut bez přerušení!

55:10
    Hra se přesunula před branku Columbusu. Dvě střely zpoza kruhů, obě skončily jen na zadním mantinelu.

54:25
    Nyní musel Copley zasahovat proti střele zpoza pravého kruhu. Peekeova střela mu vypadla z lapačky, k jeho štěstí však nikdo nedorážel.

53:30
    Stále se hraje bez přerušení, zároveň ale také bez střel na obě branky.

52:30
    Los Angeles vede na střely 35-24. Ve třetí třetině má převahu v poměru 13-2.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 26. J. Gaudreau, 34. Olivier (Jiříček, Fantilli) – 41. Danault (M. Roy, Moore), 46. Danault (Gavrikov, Fiala), 47. Kaliyev (Anderson-Dolan, Gavrikov), 61. Doughty (Kopitar, Kempe)

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Peeke, Bean, Jiříček – J. Gaudreau, Jenner (C), Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – Texier, Fantilli, K. Johnson – Robinson, Kuraly (A), Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Los Angeles Kings: Copley (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Moore – Grundström, Dubois, Laferriere – Anderson-Dolan, Lewis, Kaliyev.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Schrader, Blandina – Johnson, Kovachik

Diváci: 15088