Columbus – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Ottawa – NY Rangers 6:2 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:5 (kon.)
NY Islanders – San Jose 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 3:4 (1:3 po s.n.) | Calgary – Minnesota 2:5 (kon.)
Colorado – Anaheim 3:2 (kon.) | Vancouver – New Jersey 5:6 (kon.)

3. Mike Reilly (NYI) 1+1 (04:21:55)

Domácí ještě osm minut před koncem vedli o tři góly, přesto odchází ze zápasu poraženi. Hosté pomalu mazali gólové manko, v závěru utkání jim vyšla hra bez brankáře, čímž si vynutili prodloužení, které rozhodli ve svůj prospěch pět vteřin před koncem. Měli i štěstí, NYIslanders trefilo v nastaveném času dvakrát brankovou konstrukci.

64:55 William EKLUND - 4:5

64:55
    4/4
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš. Už se zdálo, že duel budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, až přišla poslední útočná akce San Jose, ve které pálil WILLIAM EKLUND na bližší tyč a dokonal velký obrat svého mančaftu.
    Asistence: Mikael Granlund.
    Zetterlund F., Kähkönen K., Granlund M., Eklund W.
    Dobson N., Barzal M., Nelson B., Sorokin I.

64:43
    Noah Dobson trefil tyč, už podruhé zachránila San Jose v prodloužení tyčka.

64:01
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:18
    Bo Horvat střílel z dobré pozice, také jen do brankáře.

63:01
    Noah Dobson nabruslil až před brankáře, zblízika jej však překonat nedokázal.

61:49
    Stejný hráč o chvíli později pálil nebezpečně jen do gólmana.

6/6
    Čepice na led, hattrick je na světě. Hosté trestají neúspěšné vyhození domácích, TOMÁŠ HERTL dostal přihrávku před zcela prázdnou bránu a zblízka se nemýlil.
    Asistence: William Eklund a Alexandr Barabanov.
    Duclair A., Zetterlund F., Hertl T., Granlund M., Eklund W., Barabanov A.
    Holmström S., Horvat B., Mayfield S., Lee A., Sorokin I., Romanov A.

58:26
    Domácí se nepovedlo vyhodit a čelí tak dál tlaku.

57:40
    Hosté hrají bez brankáře.

57:10
    Domácí se snaží držet puk daleko od své brány, chvíli se jim to daří.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 10. Gauthier (Holmström, Horvat), 26. Nelson (Dobson, Horvat), 46. Reilly (Holmström), 49. Pulock (Reilly, Pageau) – 13. Hertl (Duclair), 52. Labanc (Ochoťuk), 57. Hertl (Granlund, Eklund), 59. Hertl (Eklund, Barabanov), 65. Eklund (Granlund)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Bolduc, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.
    Trenér: L. Lambert.

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Burroughs, Ferraro (A), M. Vlasic, Addison, Rutta, Ochoťuk – Duclair, Granlund, Zetterlund – Barabanov, Hertl (A), Eklund – Labanc, Sturm, Bailey – Hoffman, Zadina, MacDonald.
    Trenér: D. Quinn.

Rozhodčí: K. Sutherland, J. Brenk – J. Tobias, D. Nansen

Diváci: 14 244